anej anej komentáře u knih

Sedmý hřích se trestá smrtí Sedmý hřích se trestá smrtí Hana Parkánová-Whitton

Knížku jsem dostala na Vánoce, taková lehčí krátká jednohubka zase z jiného prostředí. Zajímavý životní příběh autorky. Ze zvědavosti si pořídím i druhý díl :)

31.12.2023 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Moc fajn pokračování první trilogie. Čtivé, odpočinkové, moc hezky postavěný příběh :)

29.10.2023 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Za mě nejslabší knížka celé série. America byla chvílemi otravná puberťačka, která si nemůže vybrat mezi dvěma hračkami.

29.10.2023 3 z 5

Spodní proudy / Jabloňový sad / Vypůjčený čas / Jak upéct dokonalý život Spodní proudy / Jabloňový sad / Vypůjčený čas / Jak upéct dokonalý život David Rosenfelt

Kniha 4 povídek, každá z úplně jiného prostředí. Myslela jsem si, že první povídku o pirátském přepadení nákladní lodi s humanitární pomocí úplně vynechám, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Určitě doporučuji.

13.06.2023 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Jsou to asi tři týdny, co jsem Amélii dočetla. Potřebovala jsem celý příběh v sobě nechat uzrát a zpracovat ho. Našla jsem v této knize silný, reálný příběh postavený na naprosto uvěřitelných postavách a zážitcích. Na konci knihy jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet.

26.03.2023 5 z 5

Čarodění Čarodění Michael Molloy

Kniha spíše pro mladší generaci. Každopádně moc hezky propracovaný a čtivý příběh :)

17.07.2022 4 z 5

Drak z Nikdybylu Drak z Nikdybylu Ann Downer

Pěkná, dobře čtivá oddechovka. Ani není potřeba číst první díl, aby člověk pochopil souvislosti. Poslední dobou mě hodně baví fantasy, hlavně pokud to má něco společného se světem draků :) I když je kniha pravděpodobně určena pro mladší generaci čtenářů, já jsem si ji v průběhu nemoci užila.

03.04.2022 4 z 5

Rok Kozy Rok Kozy Jiří Hnilička

Druhý díl byl o kousek málo lepší, i když mi ho také trvalo dočíst. Nakonec hezké až dojemné zakončení série. Autor asi vystihl představu hodně lidí o "konci" a jak to chodí "na druhé břehu". Dávám o jednu hvězdu více :)

03.04.2022 4 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Po prvních pár kapitolách jsem si říkala "paráda, to se bude číst samo" a opak byl pravdou. Tento díl se četl dobře cca do září a pak se něco zlomilo a moje nadšení sláblo. Ke konci už jsem ji dočítala jen, abych se dozvěděla, jak celý tento bizár dopadne. Když se nad tím zamyslím, tak život sám o sobě je bizár a vidět to napsané do deníku, možná ještě větší :) Fajn oddechovka, přečtu si i pokračování. Ovšem jednou a stačí.

03.04.2022 3 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Příjemná oddechovka, knihu bych doporučila spíše teenagerům. Aspoň se člověk vrátil do mladších let :) Klasická zápletka s klasickým koncem, uvidíme, jestli se dočkáme pokračování. Na vypnutí fajn, jinak nenadchne ani neurazí.

11.12.2021 3 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Tento díl jsem četla nejdéle. Nejsem zrovna fanda historie, ale tato série mě moc baví. Ovšem dlouhé popisy bojů, obléhání a křížové výpravy mi dávaly zabrat. Jsem zvědavá, co přinese poslední díl.

04.10.2021 3 z 5

Setkání na osmém nástupišti Setkání na osmém nástupišti Carole Matthews

Kniha se dobře četla, jednoduchý příběh, jednoduše napsáno. Už od půlky knihy jsem měla jasnou představu o tom, jak to pravděpodobně dopade...kniha ze života.

15.08.2021 3 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Na této knize mě zaujalo, že je to na motivy knihy Malé ženy pouze zasazeno do 21. století. A protože Malé ženy miluju a hrozně mě baví jak knížka tak filmové zpracování, tak jsem si říkala, že by to mohlo být zajímavé. Bohužel opak byl pravdou. Nejvíc mě bavila dějová linka Jo a Laurieho, ostatní děj kolem byl o ničem, bylo to téměř stejné jako Malé ženy - stejná jména, charakteristika tří ze čtyř sester a hrozný useknutý konec. Zezačátku se mi knížka i blbě četla, tak od půlky už to bylo trochu víc čtivější. Za mě už víckrát ne, raději se vrátím k osvědčené klasice Malých žen. Doufám, že série After od této autorky bude lepší.

15.06.2021 2 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Kniha na období, kdy člověk potřebuje víc než trošku té červené knihovny a romantiky. Dobře čtivá, hodně přeslazená kniha založená na reálném reálném příběhu, který by chtěla zažít myslím každá z nás. Navíc pro milovníky Francie skvělá příležitost, jak se vrátit do známých míst nebo načerpat tipy místa nová.

25.05.2021 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Terezu už delší dobu sleduji na Instagramu a na této síti se mi líbí, její názory apod. Těšila jsem se, až si přečtu její první knihu. A musím říct, že jsem z ní hodně rozpačitá. Dlouho jsem se nemohla donutit ji dočíst, i když styl psaní a čtivost je moc dobrá. Jen jsem si od ní asi chvíli potřebovala dát pauzu a strávit to. Každý jsme z jiného těsta, ale tohle mi přišlo dost přeslazené. Co si naopak hodně cením je výborný popis života cizince v Norsku.

14.04.2021 3 z 5

Rozchod Rozchod Nikola R. Kocian

Výborná kniha. Doporučuju přečíst v každém věku. I když se člověk neztotožní se všemi myšlenkami v ní, tak s tou hlavní vždycky - že rozchod je těžká a bolavá záležitost, člověk si musí dát na čas, věnovat se sobě a hlavně na nic a nikam nespěchat. Je skvělé, že člověk do ní může kdykoli nahlédnout, když se bude cítit ztracen a trošku si "připomenout" o čem to všechno vlastně je.

20.02.2021 5 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Velmi příjemná a čtivá oddechovka. Je super, když někdo něco umí, ale ten vyvíjený nátlak na studenty plus smutná událost v případě hlavní hrdinky tomu asi nepřidá. Trošku mi vadilo, že kamkoli Nettie šla, tak se opila téměř do němoty, to je mi cizí. Za mě vysoké hodnocení za čtivost, možnost zasnění a romance.

06.12.2020 5 z 5

Bohyně odplaty Bohyně odplaty Lindsey Davis

Moje první kniha s informátorem Falconem. Docela dlouho mi trvalo se začíst, jak se to člověku podařilo, tak se těšil na to, jak se bude děj dále vyvíjet. Velmi smutný příběh a ten konec....jeden z nejjasněji a nejvýstižněji ukončených příběhů za poslední dobu.

04.09.2016 4 z 5