Andynka Andynka komentáře u knih

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Filmova verze je pro me mnohem lepší.
Je to psané nezáživně. A ilustrací mi to trošku připomíná Lovci mamutů.

09.05.2018 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Trošku slabší než první díl, ale i tak pecka. Škoda jen, že to mělo tak dlouhý začátek , než se začalo něco dít.

07.05.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Skvělá kniha. Viděla jsem nekprve film, ale i tak jsem z knihy naprosto nadšená!! Nechybělo napětí, drama, láska.... Prostě přesně tenhle příběh jsem očekávala a nejsem ani trochu zklamana. Po dlouhé době jsem přečetla knihu skoro na jeden zátah. :-)

30.04.2018 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Slabší Kingovka, ale i tak ten styl psaní zbožňuji.

25.04.2018 3 z 5

Ani jsem nečekala, že tohle napíšu, ale myslím, že druhý díl se povedl ještě víc, jak první. Opravdu super hlášky. :)

25.04.2018 5 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Tohle byl nejlepší díl z celé série. Né, že bych si z něj sedla na zadek, ale alespoň to uteklo a tolik jsem u něj neusínala. Přišla jsem na to, že když už v příběhu není Calla a nefňuká nad svým životem, baví mě kniha mnohem víc. :)
Ale.... Co ten otevřený konec ? Číst 300 stránek a nevědět , jak to dopadlo ? Z toho jsem celkem rozmrzelá... Zvlášť potom, co jsem se z touhle sérií trápila a vím, že si musím přečíst ještě další díl. :(

18.04.2018 3 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Ani tento díl, mě nijak neoslnil.... Ale poctivě jsem těch 400 stran přetrpěla, ale dalo mi to zabrat... Hodně často jsem u ní spíše usínala a to už opravdu na něco ukazuje.

15.04.2018 3 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Ze začátku této knihy mě velmi překvapila sprostá slova. Díky bohu se pak v knize už neobjevovala. Protože do tohohle příběhu to je vyloženě vnucený a nesedí to tam. Nejvíc mě však rozčilují opakující se scény pomocí vzpomínek, je to velmi zdlouhavé, takže tyto texty rovnou přeskakuji. Na mě jich tam je až moc a stále se to točí dokola. Zatím mi tato série přijde trochu přitažená za hlavu, ale protože jsem naivní člověk, stále doufám, že další díly si toto mínění u mě vylepší.

11.04.2018 3 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Nemohla jsem se rozhodnout jestli mám dát 4*, nebo 3*.... Nakonec jsem zvolila 3*. Myslim jsim, ze jsem cetla lepší knihy. Kniha se velmi dobře čte, ale je to průměrné fantasy. Je to pro nenáročného čtenáře, který nechce vysvětlit proč to tak chodí ve světě nadpřirozena. Pro mě zkrátka nedotažené, tak snad další díly budou lepší.

05.04.2018 3 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Dlouho jsem se u čtení takhle moc nenudila. 350 stránek zdlouhavého a nudného příběhu, kterému chyběla šťáva... Po prelouskani 350 stránek, tp začalo být alespoň trochu zajímavé. Díky konci a obálce si kniha vysloužila ode me alespon 2 hvězdičky.

31.03.2018 2 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Krásné uzavření série. Bylo těžké rozloučit se s tímhle světem.

29.03.2018 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Překvapivě, byl tenhle díl ještě lepší, jak předchozí ! Prožívala jsem muka Sydney a obdivovala jsem její odvahu. Konečně se Adrian trochu víc pochlapil . Opravdu super díl. Plný zvratů a napětí !

27.03.2018 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Za tím asi nejlepší díl. Překvapilo mě, když byla kniha vyprávěna ze dvou pohledu. Více se mi to líbilo s pohledu Sydney, ale dějově to bylo nabité, čtivé a napínavé. :)

26.03.2018 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Krásný, romantický, překvapivý....

23.03.2018 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Pecka ! Miluji muzikál Fantom opery, tak jsem se konečně pustila do knihy. A mohu napsat, že kniha opravdu nezklamala. Muzikál je přesně podle knížky, až na pár detailů ( které , ale nemají vliv na příběh, který známe z muzikálu ). Naopak bylo fajn, že jsem se dozvěděla něco nového a doplnila si celý příběh.
Jediné , co bych asi mohla vytknout je, že mi po celou dobu strádala písně a ty skvělé hlasy. Ale moje pamět a fantazie fungují dobře, tak jsem si to v pozadí představovala. :)

16.03.2018 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Druhý díl de mi líbil víc, jak první díl. Byl více akční a soustředil se i na soukromé životy postab. Za mě paráda.

10.03.2018 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Vtipné historky z knihkupectví. Bylo fajn se zasmát nad hloupostí lidí. :-)

10.03.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kráska a Zvíře, ano postavy tam jsou zachovaný, ale nějak jsem postrádala tu pohádkovost, to kouzlo příběhu.
Jak nemám ráda , když má kniha až moc popisů, tady jich klidně mohlo být víc. Mohla nás autorka zatáhnout víc do té pohádkové říše.
Příběh mi přišel nedotažený...
Ale zase nemůžu říst, že by se to špatně četlo, jen tomu schází ta jiskra.

27.02.2018 3 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Chápu proč tuto knihu spisovatelka napsala. Ale sama za sebe, bych se bez ní obešla.
Protože to bylo pro mě málo. Víc by mě zajímal, život Adama, nebo jak se Bran stal marokem.
Neříkám, že vše bylo nezajímavé, to vůbec, ale bylo toho málo.... Já jsem z této knihy zklamaná.

25.02.2018 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Perfektně napsaný. Čte se to samo, ani na chvilku jsem se nenudila. Velice zajímavé! A i jsem se občas zasmála nad celou tou ironii astronauta. Watney je hrdina se vším všudy!!!

15.02.2018 5 z 5