Andynka Andynka komentáře u knih

Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Jessica Townsend

Tahle serie mě učarovala. A tenhle díl jakbysmet.
Je plný kouzel, napětí a překvapení.
Začíná to být drsnější, dostává se sem i politikareni. Ale zároveň si to pořád zachovává to skvělé kouzlo.
Ale trochu se bojím o další díl, jestli vůbec bude vydán. Byla by to velká škoda. Každým dalším dílem v příběhu prituhuje. A já bych opravdu chtěla vědět, jak to celé dopadne.

10.12.2023 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Panečku. Zase jedna kniha, která se mi doma válí dlouho a přitom je fakt skvělá.
Skvělé sci-fi, které mě opravdu bavilo od začátku do konce.
Občas se u knih, ktere se věnují vědě bojím, že se tomu bude autor hodně věnovat a ja se budu nudit. A co víc ani tomu nebudu rozumět. Ale tady všechno bylo hezky vysvětlené. A hlavně se na tom nestavěl příběh.
Ten je především o lidskosti.
Zároveň je zde velmi zajímavý pohled na možnost dalších světů.
Já se u čtení vážně bavila a knihu můžu jenom doporučit.

10.12.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dlouho jsem nad touhle sérií váhala. V mém okolí byla vždy populární a nakonec přišel i seriál.
Já jsem si ji nakonec půjčila z knihovny, zda se mi bude líbit.
A je to tam... další série, která mě baví.
I když jsem byla při čtení zmatená a nějakou dobu mi trvalo, kdy je děj v přítomnosti a kdy v minulosti. Ale nakonec jsem se chytla a sedlo si to.
Místy je příběh inspirovaný pohadkami, které si autor poupravil. A i to se mi na příběhu moc líbilo.
Navíc oceňuji i těch pár ilustrací. Protože, co vám budu psát.... seriál jsem sice neviděla, ale samozřejmě jsem zahlédla, jak v něm vypadá zaklínač a tak už má jasnou podobu při čtení. Takže ilustrace mě dostávají tak nějak víc do příběhu. :)
Těším se na další díly, až budu mír možnost poznat zaklínače blíž. Tohle bylo zatím jen seznámením s tím, co znamená být zaklínačem.

27.11.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Bohužel kniha pro mě byla celkem zklamáním.
Do knihy jsem šla nevědomě. Abych si nic nevyspoilerovala.
A díky za to. Jinak by opravdu stála zaprd.
Nebylo jednoduché číst o složitém životě malé holky. A ještě ke všemu jejich pohledem. O to víc se mi to hůř četlo, protože se tohle děje i v reálném životě.
Ale ten moment, kdy vám autorka chce vyrazit dech u mě nepřišel. Tak nějak jsem si to spojila už na začátku a naopak mi vlastně vadilo, že to bylo tak protahovaný.
Takže ano, smutná kniha. Ale mě prostě nedokázala úplně pohltit. Od autorky jsem četla už lepší knihy. Tenhle příběh byl drsný, ale napsaný moc průhledně.

29.09.2023 3 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

To byla strašná blbost.
Aby vás vůbec zaujmul příběh o Ghúlovi musel autor použít ty největší páky a to hraní na city. Příběh o 3 rodinách. Nefunkční rodiny. Jen jedna je vzor "správnosti ".
Ten příběh za mě nemá koule. Když jdu číst příběh o Ghúlovi, který pozira mrtvoly, chci o něm vědět všechno. Jeho myšlení, jeho fungování... a ne, že v knize bude hrát vedlejší postavu. A to málo o něm se dozvíte jen tak náhodou.
Jako, co knize rozhodně musím nechat , tak je čtivost. Ač mě příběh nedokázal oslovit. Tak se četla kniha sama.
Takže oceňuji nápad, a styl psaní. Ale to je bohužel vše, co mě u knihy napadlo. Je to spíš taková drsnější pohádka pro mladší.

29.09.2023 2 z 5

Každý milovník přátel věděl, co se během natáčení s Chandlerem děje. Ale Chandler nikdy neubral na kvalitě. A pořád byl pro nás showman. A tak to zůstane už na pořád. Vždy se bojím, že po přečtení takové knihy změním na tu osobu názor. Ale tady se to vůbec nestalo. Ba naopak mě dokázal Matthew Perry oslovit ještě víc.
Je to kniha celkem surová. Mohl by psát milion výmluv, proč vede takový život, jaký vede. Ale to se zde nedočkáte. Má nad sebou celkem přehled. To mě opravdu zaujalo. Jak dokáže život zničit hlava.... Tam to všechno začíná a končí. A i když víte, jak by měl váš život vypadat... když s vámi hlava nespolupracuje... máte svazany ruce.

29.09.2023 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Pusinka. Ten název mě nalákal ke knize. Ale čtení bohužel tak lákavé nebylo. Celý ten příběh mi přišel nedotazeny. Malo se věnoval postavám. Tedy vám byli cizí. A já se rozhodně nedokázala vžít ani do jedné. Tedy jsem se nevzila ani do celé složité situace, ktera mi přišla ujetá. Hlavní hrdinka mi byla značně nesympaticka. A jak jsem psala o ostatních postavách jste se toho moc nedozvedeli, tedy je nemate ani jak moc posuzovat. Při tom je to skoda. Věřím , že kdyby si autor dal více práce, tak by se vám příběh dokázal dostat pod kůži.

24.09.2023 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha, která mě zaujala od začátku. A bavila mě až do konce. Nejvíc mě bavila část, kdy se snazil stát ranhojic lékařem. Je zajímavé číst si o různých náboženstvích a o společnosti, jak fungovala. Celá ta cesta historií je poutavé čtení.

24.09.2023 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Autorka mě opět překvapila volbou tématu. Vůbec jsem nečekala, že se v příběhu ocitnu v roce 1916 a pak ten příběh budu sledovat po 100 Letech.
Strašně zajímavý námět, celkově i do umění, ktere bylo zabaveno vojaky za války.
Ač jsem tomu chvilku nemohla přijít na kloub. A linak z přítomnosti mě moc nebavila. Nakonec jsem tomu celá propadla. A příběh opravdu hltala. Mám ráda, když mi kniha i něco da. A po dočtení nad ní musím stále přemýšlet. Opravdu skvělý příběh!

12.09.2023 5 z 5

Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea Dan Mooney

To bylo velmi milé čtení. Moc mě bavil ten sarkasmus... ten pohled na staré lidi, kteří se ale ještě necítí tak odepsaní, i když se k nim rodina tak chová. A vlastně i celkove zajímavý pohled na smrt. Za mě fajn oddechovka, u které jsem se rozhodne nenudila.

12.09.2023 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Tak moc jsem se knihy bála, že budu zklamaná.
Ale naopak mě se tahle temná kniha hrozně moc líbila.
Lehce z ní mrazí... autorka umí tak skvěle vykreslit svět, že je velmi jednoduché si ho představit a do příběhu se lépe dostat. Za mě tajemství sídla Gallant rozhodně stojí za přečtení.

21.07.2023 5 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Velmi zajímavý příběh o pohresovane ženě. Bohužel mi celkem brzo došlo, kam to celé směřuje. A byla jsem ochuzena o ten wow moment, ktery vám v ději vyrazí dech. To je za mě jediná, ale za to veliká chyba, která mi zkazila čtení.

21.07.2023 3 z 5

Sobí bobky Sobí bobky Lars Simon

Závěrečný díl. Díky bohu.... Víc bláznovství hlavních hrdinů bych už nedala. Naprosto ujetý příběh. Ale o to zábavnější. Rozhodně tahle série nebude patřit mezi knihy, které bych někomu doporučila. Ale přesto jsem se u nich pobavila. A jsem ráda, že jsem si je kdysi před léty pořídila na základě prastenych názvů a obálek.

17.07.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Jsem naprosto překvapená, že mě kniha nezklamala. Většinou, když je kolem knihy nějaký humbuk, tak jsem připravena na zklamání.
Ale tahle kniha mě oslovila, stejně jako zbytek nadšenců.
Bylo to skvělé čtení! A celý život Evelyn Hugo jsem naprosto prožívala. Vlastně jsme měla pocit, jak kdyby byla herečka slavná i v našem reálném životě. A mě se dostal do ruky její biografie. Myslím, že tohle měl být i účel knihy. A u mě to zafungovalo. Zhltla jsem jí skoro na jeden nádech.

17.07.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Díky, díky, díky.... Poslední dobou mi knihy Colleen Hoover připadaly slabší. Ale tahle má zase vše, co já od knih Colleen očekávám. Naprosto mě dostala, rozplakala.... celou dobu jsem byla při čtení ,jak na trní.
Moc jsem si čtení užila. A naprosto dojmutá knihu odkladala.
Přesně pro to jsme začala Colleen číst.

17.07.2023 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Další kniha ze společného čtení s dobrovským.
A po dlouhé době jsem se dostala k sci-fi a byla to fajn změna.
Výpadek systémů je opravdu utla kniha, kde se ale alespoň pořád něco děje.
Je to svižné, napínavé, zábavné čtení o robotech. A já nebudu váhat se pustit do dalších dílů. Tuhle umělou inteligenci, která se vymyká kontrole vědců mám v knihách moc ráda.

17.07.2023 3 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Tahle autorka mě každou přečtenou knihou mile překvapuje. Nikdy netuším, co od knihy mám čekat. Pokaždé je to napsané jinak a knihy se věnují spoustě tématům.
Jediné, co bych autorce nechala, že témata jsou to vždy vážná.
A tahle kniha mě taky dostala.
Příběh o dospívání mladé dívky a jak to zvládá rodina.
Hodně mě na knize zaujmulo i to komiksové spojení. Celé to spolu opravdu hezky sedlo.

10.07.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Nemůžu si pomoct, ale tohle je tak zbytečná kniha. Úplně mi to kazí dojem na Kroniky prachu. I když mi je postava Elisy velmi sympatická. Nebylo zapotřebí o ní psat, tak tlustou knihu, navíc to bylo opravdu o ničem . Jediné, co mě zde trochu bavilo, byla ta romantická linka. A vypsané poznámky do výpovědních listů. Za to tedy ty dvě hvězdičky.

28.06.2023 2 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Jedna z nejslabších knih od autorky. Tak jsem se těšila, že si od ní přečtu zase nějakou bombu, která vás dostane. A ono nic... Tohle byla naprostá oddechovka o lidských chybách, životech... pěkné, čtivé, ale naprosto nic mi to nedalo.

19.06.2023 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Zase jsem se po čase vrátila k této sérii. A vždy si říkám, že netuším proč ji odkladam.
Tenhle díl mě opravdu bavil. Líbí se mi,že se Fosterova alespon trochu dostává ze smrti svého manžela.
Ale asi jedinou výtku mám. Žádný díl mě úplně nepřekvapí, i když je to čtivý a napínavý. Pořád mám po přečtení ze všech dílů stejný pocit... pocit příjemného čtení. A tím to končí. I tak mě ale tato série baví.

18.06.2023 4 z 5