AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Nebylo to špatný, akorát dějová linie s Panem Nezávazným mi tam přišla navíc. Kdyby v knize nebyl, tak by to vůbec nevadilo si myslím.

06.07.2022 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Příběh mě bavil, i když Jazz není zrovna nejideálnější hlavní hrdina, má plno svých much, tak i díky tomu mi byla moc sympatická. Ty technické záležitosti mě tolik nebrali, něco bylo lehce pochopitelný, ale plno jsem toho nevnímala a vypouštěla. Jinak jak už tu někdo psal, úplně taky nevím, proč tolik lidí v Artemis bydlí - jí hnusný jídlo, bydlí v rakvích a uživit se není jednoduchý - což jsou věci, na kterých nám záleží snad nejvíc.

10.06.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Knihy čtu posloupně a zatím mě bavila nejméně. Na začátku jsem se nemohla úplně začíst a neměla jsem potřeba číst knížku nonstop... Ale i tak se mi zatím série líbí, na zimní večery jsou tyto knížky ideální :)

05.01.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Zase skvělá knížka, zatím mě tato série moc baví a těším se na další knížky.

31.12.2021 4 z 5

Více se mi líbila její druhá kniha - svědectví o životě v KLDR. Tato klidně mohla být o něco delší, na to, že tam byla dvakrát, tak mi přišla knížka dost krátká. Přišlo mi, že je v knížce trochu zmatek, byla tam dvakrát, ale knížka byla také zvláštně napsaná, že to vypadalo jako jeden výlet. Nicméně se i přes to četla dobře, zase jsem se dozvěděla něco víc, bavili mě Niny zážitky

29.11.2021 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Klasická kniha od Hartla. Příběhy ze života, kdy je člověk chvíli nahoře a chvíli dole, o tom, že život vlastně zas tak špatný není, jen je třeba si to uvědomit. Hvězdička jde dolů za až moc různých náhod, neuvěřitelného štěstí, to se jednomu člověku ani nemůže všechno přihodit, ale chápu, že je třeba něco do knihy psát... A taky by mě zajímalo, kde pořád na všechno bral tolik peněz.. zkrátka jsem měla pocit, že žije život aspoň za 4 lidi a minimálně 4 platy :D. Ale jinak jako odpočinková kniha a trošku k zamyšlení je dobrá

19.11.2021 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Bohužel mě to moc nechytlo a nezajímalo mě, jak to dopadne. Jediné co mě bavilo, bylo sledovat vztah Robin a Strika, jestli se pohne dál, tak jsem byla trochu zklamaná, že to ještě dohromady nedali. Knížku jsem dočetla, ale byla to pro mě docela ztráta času.

15.09.2021 2 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Moc jsem se u této knížky nebála. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale Annu a Josefinu jsem měla v knížce ráda, takže nakonec 4. Samozřejmě nesmí chybět dobrý konec. Chtělo by to zase od ní nějakou knížku podobnou kořisti, už to trochu začíná být na jedno brdo, ale stejně až vyjde další knížka, tak si ji koupím. Jsou to takové lehčí horory na víkend

01.05.2021 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Knížka byla fajn. Abych moc neprozradila děj, tak první pachatelka se mi nezdála až od začátku, druhého jsem tedy vůbec netipovala. Škoda že Fieldingová jede pořád ten samý mustr, vždy se jedná o nějaký trestný čin, který spáchal někdo, kdo vypadá zcela v příběhu nevinně, vždy už od začátku se pak na tyhle "nevinné" postavy soustředím a odpoutává to pak trochu pozornost od děje.

06.08.2020 4 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Čekala jsem víc, popis knihy mě zaujal, obsah už tolik ne. Celý děj bylo dost monotónní, styl vyprávění byl zvláštní, na mě tam bylo málo přímé řeči a moc vyprávění. Konečně se trochu něco začali dít na konci knihy, ale žádné rozuzlení se mi v podstatě nedostalo. Dalo by se na tom více zapracovat a mohla by to být za mě super knížka, ale takhle mi přišla taková nijaká

29.07.2020 1 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Velmi napínavé, knihu jsem přečetla za 4 dny :) pro děti určitě není, na mě už to bylo tak akorát a to čtu horory pořád. Hvězdičku strhávám za takový nedokončený konec, ten mě úplně neuspokojil

18.01.2020 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čekala jsem víc napětí, povídka byla dost krátká a nudná

18.12.2019 2 z 5

Parazit Parazit David Koepp

Knížka se četla velice rychle, zajímalo mě, co se stane dál. Nicméně nějaký body strhávám za občas pro mě infantilní popis chování parazita a za to, že si myslím, že se z tohohle tématu dalo vytřískat víc. Nicméně přečtení nelituji

05.12.2019 3 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Strhávám pouze jednu hvězdičku, protože mi tak od půlky knihy bylo víceméně jasný, jak to dopadne. Ale jinak za mě super knížka, tento druh byl pro mě premiéra a moc jsem si to užila. I když jsem pak víceméně věděla, jak to dopadne, tak to bylo napínavé. Nebylo zde příliš moc postav, takže se dalo dobře v tomto spletitém příběhu orientovat. Knížka se četla moc dobře. Líbily se mi i návraty v čase, které vysvětlovali určité situace. Celou dobu jsem si v podstatě připadala jako hlavní postava Luke, který ztratil paměť a musí od začátku zjistit, kdo je a co se děje a jak jsem se více prokousávala knihou a více se do příběhu dostávala, tak i Luke se více dostával do přehledu o svém životě a v jaké situaci se nachází.

07.08.2019 4 z 5

To To Stephen King

Za mě skvělé postavy, nechutnosti a napětí splňovaly mé očekávání od této knihy. Nicméně asi i vzhledem k délce této knihy a některé pasáže se nečetly zrovna samo, tak jsem se už kolikrát modlila, aby ta kniha nebyla tak dlouhá a už ji měla konečně dočtenou. Za mě asi jediná výtka, je délka této knihy. Dle mého názoru by stačilo, kdyby kniha byla o něco kratší a více pak údernější, občas už mi to vážně přišlo nekonečné. Ale jinak hororové prvky v této knize, mě opravdu nadchly a uspokojily.

01.07.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Já jsem byla nadšená. Nemám s duchařskými knížkami zkušenosti a díky této knize, jsem je začala teď vyhledávat. Za mě napínavé, byla jsem se číst sama doma a knihu jsem přečetla jedním dechem.

30.06.2019 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

(SPOILER) Nevím no. Všichni říkali, že je potřeba vydržet první půlku knihy, že se to pak rozjede. Vydržela jsem celou knihu a za mě teda nic, jen zklamání. Už několikátou knihu z této série si říkám, že další strašidelný dům už ne, že už to není ono, ale vždycky se nechám nachytat a moje naivita, že tahle bude třeba lepší, je silnější. Jako v duších se nevyznám, ale bylo mu za mě připsáno až moc "živých vlastnosti" - bojí se smrti, nemůže popadnout dech, zvrací, dusí se... mě to prostě nebavilo, zajímavé bylo, že hlavní postava je duch, Sára byla fajn, ale jinak mi to vůbec nic nedalo.

08.09.2023 2 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Dobře se u toho relaxuje a vypne hlava

28.05.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Pro odpočinek dobrý

28.05.2023 4 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Mně se povídky líbily. Je na nich vidět, že jsou opravdu ze života a žádné vymyšlené příběhy.

06.03.2023 4 z 5