andrejs andrejs komentáře u knih

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla!

21.04.2012 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Musím říct, že jsem v rychloti čtení této knihy trhla svůj rekord. Dlouho jsem nenarazila na tak napínavý a strhující horor (či možná thriller)!

08.04.2012 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Knížka byla nádherná! Příběh naprosto poutavý, pozadí mu tvořila historie Afriky během celého století, podaná nenásilnou formou. Samotný styl mi byl blízký hlavně v momentech napětí, kdy Woodová nenechá čekat na rozuzlení (až na výjimky) a neprodlužuje děj o dalších pár "zbytečných" stránek. I přes to množství textu bych klidně četla dál, o dalších generacích dvou rodin a osudech Keni.

22.03.2012 5 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Zákeřnou ebolu jsem četla, když mi bylo 14. Chytila mě natolik, že jsem se rozhodla v dospělosti zkoumat exotické viry, pracovat v tomhle oboru a dokonce i plánovala cestu po černém kontinentě, po stopách eboly. Vynikající knížka!!!

14.03.2012 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

První díl Milénia jsem doslova hltala. Někteří sem sice píší, že rozjezd byl trochu zdlouhavý, ale pro mě bylo "nudnějších" jen asi prvních 40 stran. Pak už jsem se od knížky nemohla odtrhnout, za čež může jednak autorův styl, dobré prokreslení postav a samozřejmě i děj samotný. Super knížka!!

13.08.2011 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha, která ve mně zanechala stopu a nutkání přemýšlet o činech jednotlivých postav a smyslu příběhu. Nejlepší kniha, co jsem kdy četla, to určitě není, ale patří k těm, co mě moc zaujaly - myšlenkou, příběhem i stylem.

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Krásný příběh z malého městečka v kouzelné Provence, které je zde hezky prokresleno, stejně jako jednotlivé postavy příběhu. Obvykle u mě vyhrává kniha, ale v tomto případě se moc povedl i film!

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Nádherný příběh z kouzelné Provence - harmonický, poklidný, melancholický, KRÁSNÝ!

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

Mimořádně depresivní kniha, ne snad pro svůj styl, ale pro příběhy, o kterých vypráví. Několikrát jsem ji chtěla odložit, často jsem si říkala, že už se o horším příběhu nemůžu dočíst, ale další a další stránky mě přesvědčily o opaku. Nesmírný obdiv patří autorce, která se všemu dokázala postavit, jako jedna z tisíců zneužitých dívek.

08.06.2011 3 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Čtivě sepsaný příběh, nad kterým se mi mnohdy tajil dech. Člověk by nevěřil, že se něco takového může vůbec dít...

01.06.2011 5 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Jedna z nejlepších knih o postavení muslimek ve světě islámu, jaké jsem zatím četla. Trochu více je příběh zaměřen na politiku (samozřejmě vzhledem k autorčině profesi), ale formou osobního vyprávění, takže velmi čtivě. Doporučuji nejen těm, kteří se o tuto problematiku zajímají!

Slzy v písku Slzy v písku Nura Abdi

Strhující příběh, autobiografické vyprávění Somálky o svém životě v islámu, v Evropě, o politice a nesmyslnosti ženské obřízky.

Pán much Pán much William Golding

Skvělá kniha, vlastně s až filozofickým podtextem, o tom, kde končí zásady civilizace a začíná barbarství.

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Popis knihy na jejím přebalu mě zpočátku moc nezaujal a věřila jsem, že nic nemůže přemoci Jak voní tymián. Živá voda ho sice nepřemohla, ale naprosto předčila moje očekávání! Psychologie postav je bezvadně propracovaná, a i když se u svérázných obyvatel malé provensálské vesničky setkáváme spíš se záští a špatnými vlastnostmi, na kouzle Pagnolova vyprávění to nic nemění. Živá voda je jednou z nejkrásnějších knih, co jsem zatím četla!

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Upírskou tématiku osobně moc nemusím, ale Prokletí Salemu mě dostalo. Super kniha!!

Osvícení Osvícení Stephen King

Zatím moje nejoblíbenější kniha od Kinga, která v mém osobním hodnocení dokonce předčila i TO, údajně nejlepší knihu tohoto spisovatele.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Řbitovem zviřátek mě King rozhodně nezklamal! Napínavé čtení a dobrý příběh, dokonce i samotný závěr byl super a místy jsem se dokonce i bála :-)

To To Stephen King

Mistrně napsaná kniha! I přes haldu textu a příběhů, proplétání minulosti s přítomností,...se čtenář v ose příběhu ani trochu neztrácí, stále je udržován v napětí a nenudí se. Trochu malým zklamáním pro mě byl konec - čekala bych něco důmyslnějšího, rafinovanějšího, ale King už takový prostě je.

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Moje nejoblíbenější kniha ze všech, co jsem kdy četla. Kouzelný příběh dětství, mistrně i poutavě sepsaný. Ještě jsem nečetla krásnější a emotivnější popis Provence!

23.05.2011 5 z 5