Analady Analady komentáře u knih

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Pokračování příběhu se mi líbilo o kapku víc, než kniha Dobrý proti Severáku. Autor se snažil pokračovat ve stejném duchu, což se mu povedlo. Co mně ale dost vadilo, byla hrozná neschopnost hlavních hrdinů udělat nějaké rozhodnutí. Chápu, že se autor snažil dělat to "napínavé", ale po čase to začalo být otravné.

09.08.2019 3 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Pokud máte pocit, že vám ke štěstí něco chybí, pak při čtení této knihy zjistíte, že v tom nejste sami. Autorka až s obdivuhodnou otevřeností v knize odkrývá své mnohé nedokonalosti a každodenní boj s nimi. Je to takové pohodové čtení o rozličných nástrahách života, ve kterém se s největší pravděpodobností taky najdete :-) Hvězdičku navíc dávám za opravdu krásnou obálku.

09.06.2019 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Ze začátku jsem z knihy byla nadšená, postupně však nadšení opadalo, až jsem se ke čtení musela spíš nutit. Na mě tam bylo zbytečně moc násilí - od mučení lidí během války až po nechutnosti ze současnosti. Současnost byla celkově taková divoká. U historické linky se mi líbil jazyk, jakým je psaná. Ale vzato kolem a kolem - čtivé to bylo.

31.05.2019 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Nebýt letošní výzvy, asi bych po tomto autorovi nesáhla. Ačkoliv jsem na něj slyšela samou chválu, neměla jsem pocit, že by šlo o něco, co bych chtěla číst. A právě proto mám ráda Výzvu, to je její kouzlo - zkusit něco nevšedního. A tato kniha pro mě byla opravdu nevšedním zážitkem. Celkově byla čtivá, ale měla takovou zvláštní atmosféru, jakoby by byla potažená závojem smutku, který si v sobě mnohé postavy nesly. Působila docela melancholicky, místy až depresivně. Hezky byly vykresleny charaktery, pocity i myšlenky postav.

28.03.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Po dlouhé době zase něco jiného v té záplavě amerických thrillerů. Dobrá kniha z českého prostředí vždy potěší, navíc ještě tématicky vybočuje. Sláva, sláva! Pravda, téma rakoviny je dnes celkem hojně užívané, ale na druhou stranu je tato nemoc také až nemile často součástí lidských osudů. Líbilo se mi, jak hezky zde byla vykreslena obyčejná lidská povaha se všemi slabostmi a neřestmi. Bylo to takové mile prosté a lidské. A to nářečí bylo úžasné :-)

02.03.2019 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Poutavý příběh dvou žen, které ve svém životě prožily mnoho nelehkých chvil, které by nikdo z nás prožít nechtěl. Příběh o tom, jak pro tzv. dobro druhého můžeme zkazit život nejen jemu, ale i dalším lidem. Příběh o tom, jak i přes mnohé strasti a rány osudu na nás přece jen někde čeká i něco hezkého. Krásné, plné lásky i bolesti.

21.12.2018 4 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Mám moc ráda filmy s Tomášem Holým. Byl v nich naprosto přirozený a měl úžasné charisma. Do knihy jsem se začetla s touhou dozvědět se o něm něco víc. Přečetla jsem ji během chvilky. Autor ji napsal stylem, jako by Tomáš vyprávěl sám o sobě, což mi přišlo trošku zvláštní. Zmiňuje hodně jeho rodinu, vkládá střípky vzpomínek kamarádů. O natáčení je jen velmi krátká pasáž, ve které se dozvídáme, že vlastně o něm Tomáš s nikým moc nemluvil a po pár letech v natáčení pokračovat nechtěl. Celkově se toho z knihy moc nedozvíme. Tři hvězdičky dávám jen proto, že kniha je vzpomínkou na mého oblíbeného dětského herce.

27.11.2018 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Knížka se čte dobře a rychle, ale musím říct, že spíš mě bavila první polovina. Pak už jsem ztrácela zájem. Mám ráda příběhy, které jsou uvěřitelné. A právě tu uvěřitelnost druhá polovina postrádala.

09.11.2018 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Nejsem žádný rychločtenář, ale tuto knihu jsem přečetla během jednoho dopoledne. A musím konstatovat, že nechápu, jak se mohla tato kniha stát světovým bestsellerem. Chvalozpěvy Booklistu, Library Journalu, které hlásají, jak jde o skvělý a strhující příběh, nesdílím. Pro mě to byl příběh velmi slabý a nevěrohodný. Dvě hvězdičky dávám pouze za čtivost. Jinak ve mně příběh nezanechal žádný dojem. Celkem ztráta času.

01.05.2018 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

V době svého vydání byla kniha hodně opěvovaná, tak jsem na ni byla celkem zvědavá. No, nebylo to špatné čtení. Kniha se četla celkem dobře, ale pocit nějakého velkého nadšení se nedostavil. Byly pasáže, které mě docela chytly a následovaly pasáže, které nebyly až tak zajímavé. Příběh není nijak akční ani napínavý. Prostě takové poklidné čtení o neklidném dětství a mládí vypravěčky Lenu, které ve mně nenechalo žádný výraznější dojem.

15.04.2018 3 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Při čtení této knihy jsem si říkala, jak je hrozné, s jakou krutostí dokáže člověk s člověkem jednat. Tolik ponižování, nelidského týrání a zabíjení. Přijde mi až neuvěřitelné, že všechny ty hrůzy, které autor popisuje, mohl vůbec někdo přežít. Bohužel koncem války přeživším jejich útrapy neskončily. Byli bez prostředků, bez rodiny. V jejich domech bydleli cizí lidé. Jen samotná představa toho, co tito lidé museli vytrpět, je naprosto příšerná.

18.03.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Lidské osudy jsou velmi rozmanité. Každé rozhodnutí směřuje náš život určitým směrem. A my nikdy nevíme jakým. V této knize se dočteme o osudech několika rodin, o jejich životech před 2. světovou válkou, za války i po válce. Kniha čtenáře seznamuje nenáročnou formou s těžkým životem Židů za války, ukazuje, jak vypadal život v koncentračním táboře. Od autorky jsem četla dvě knihy, tato bezpochyby byla mnohem lepší a čtivější než kniha Hotýlek. Ale chyběla tomu hloubka. Jako bych celou dobu plula na hladině příběhu a ne a ne se do něj ponořit. Proto dávám 3 a půl hvězdičky.

15.01.2018 3 z 5

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Opravdu moc krásná kniha o odpuštění. Obdivuji hlavní hrdinku, že po tom pekle, kterým musela projít, dokázala odpustit. Nezahořkla a zůstala krásným člověkem, který inspiruje.

25.09.2017 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Měla jsem chuť změnit žánr, tak jsem si pro mě netradičně vybrala sci-fi. S velkou dávkou trpělivosti a sebezapření jsem doposlouchala audioknihu do poloviny a pak jsem to trápení ukončila. Toto se moc nepovedlo.

06.10.2023 2 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Krásný příběh. Poslechla jsem si ho jako audioknihu, kterou moc hezky četla paní Vašeková. Za mě naprostá spokojenost a velká pochvala oběma dámám. Ač moc nerada, tak jednu hvězdičku musím ubrat. Byla jsem naprosto nadšená do momentu, kdy se Daniela rozhodla rozluštit rodinné tajemství. Život za války i po válce super. Potud bych dala i deset hvězdiček. Pak se ale příběh začal ubírat směrem, který se mi nezamlouval. Škoda. Ale i přes to velká spokojenost .

09.08.2023 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nebylo to špatné, takový lepší průměr. Alice byla po ztrátě paměti bezstarostná a pohodová, takže celá kniha působila pohodově. Žádná velká dramata. Prostě relax. Je pravda, že s sebou vláčíme zbytečně spoustu křivd a bolístek, kterými si zbytečně ztrpčujeme život a kazíme vztahy. Nemusíme na ně zapomenout. Stačí se nad ně jen povznést a bude nám hned mnohem líp.

05.04.2022 3 z 5

Kniha o obyčejném a zároveň neobyčejném životě. Četla se hezky. Líbilo se mi, že nepopisuje jen život za války, ale kniha je vzpomínkou na celý život od dětství, přes život v koncentračním táboře, život po válce, emigraci a život v Izraeli. Ačkoliv zažila mnoho těžkých chvil, tak to bylo milé vyprávění, jako když babička vypráví vnoučatům o svém životě.

27.03.2022 4 z 5

Na motorce kolem světa Na motorce kolem světa Vojtěch Lavický

Tak jsem se opět vydala na cesty.Tentokrát na motorce kolem světa. A bylo to super. Opravdu povedená kniha plná krásných fotografií na super papíře, který si rozhodně zaslouží. Škoda, že není vícedílná, aby bylo více prostoru pro obšírnější popis navštívených zemí a vyprávění více příhod.

30.12.2021 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Cením si práce lékařů, kteří pracují v tak náročných podmínkách. Bylo zajímavé dozvědět se něco o fungování organizace Lékaři bez hranic, o práci lékařů i o životě v Afghánistánu. Škoda jen toho stylu, jakým je kniha psaná. Chápu, že důvodem je zachování autentičnosti. Nicméně mně tento styl nevyhovoval.

30.12.2021 3 z 5

Měla by sis s někým promluvit Měla by sis s někým promluvit Lori Gottlieb

Konečně dočteno! Tato kniha mě zaujala ve výloze knihkupectví. S nákupy knih jsem celkem opatrná, jelikož už jich mám tolik, že už na ně ani nemám místo. Ale věřila jsem tomu, že tato kniha bude stát za to. Terapeutka u terapeuta - to znělo lákavě. No, čekala jsem od toho víc. I když Lori, Wendell, Julie a Rita byli fajn, nějak mě to nebavilo. Do čtení jsem se musela hodně nutit. Hodně jsem váhala, jak knihu hodnotit. Nebyla vyloženě špatná, ale moc dobře se mi nečetla. Proto jsem ji četla dlouho, předlouho.

15.12.2021 2 z 5