Amneris Amneris komentáře u knih

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Tato kniha mě jako náctiletou minula, od Lenky jsem četla spíš knihy staršího data. Byla jsem zvědavá, o čem kniha bude. Linda mi byla od začátku sympatická, chápala jsem její potřebu zjistit, kdo vlastně je. Příběh je čtivý, pohodovka na dvě odpoledne :-)

04.07.2023 5 z 5

Kejklíř, Smrt a Blázen Kejklíř, Smrt a Blázen Jarmila Pospíšilová

Knížky od této autorky jsem vůbec neznala, tak jsem byla zvědavá, jak píše. Musím říct, že mě styl psaní i příběh hned vtáhl do děje a byla jsem zvědavá, kdo je vrah. Uhodla jsem až na druhý pokus. Přečtu si i další příběhy z této série :-)

18.06.2023 4 z 5

Máchorky Máchorky Ilona Daňková

Na knížku jsem narazila náhodou a byla jsem zvědavá, o čem to bude. Příběhy pohádkových postav naruby aneb jak si z pohádek udělat legraci a zároveň použít lidské vlastnosti k vyobrazení postav, o kterých normálně máme dobré mínění bylo autorčiným skvělým nápadem. Jen je škoda, že u některých příběhů to celé vyznělo jaksi nedotaženě a jakoby s otevřeným koncem. Jinak jde o skvělou humornou knížku, která určitě stojí za přečtení :-)

21.05.2023 4 z 5

Útesy Útesy Jaroslava Černá

Na knížku jsem se podle anotace velmi těšila, protože období starověkého Egypta miluji a esoterika mě taky zajímá. A nějak nevím, co ke knize napsat. Začátek byl takový plytký, ale pak se to celkem rozjelo. Scény, kdy se hlavní hrdinka Jana ocitla v Egyptě mě velmi bavily, některé pasáže mi přišly pro příběh spíš navíc. Autorka má zajímavější knihy, ale i tak jde o pěkný příběh :-)

05.05.2023 3 z 5

Trampoty s láskou Trampoty s láskou Zuzana Francková

Příběh byl hezký, autorka umí romány napsat velmi čtivě.

23.12.2022 4 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Spisovatelku Jaroslavu Černou jsem dosud neznala, a tak jsem byla zvědavá na její styl psaní. A musím říct, že mě mile překvapila. Příběh dvou sester, které po smrti matky zdědí dům, kde se dějí zvláštní věci. Příjemná knížka na jedno odpoledne. Určitě si od autorky přečtu i další knihy :-)

26.09.2022 4 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Film S tebou mě baví svět mám moc ráda, a tak jsem byla zvědavá na knihu, kterou stejně jako film napsala paní Poledňáková. Ani minutu jsem se nenudila, hned mi před očima naběhly filmové scény. Co se mi moc líbilo, že v knize bylo přidáno pár momentů, které ve filmu nebyly. Za mě je to super kniha, která člověku zlepší náladu.

29.01.2022 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Příběh o mladé Bláže, která se dne na den musí postarat o domácnost a malého bratříčka se mi líbila už na základní škole a i teď se k ní ráda vracím. Líbil se mi i stejnojmenný film s Miloslavou Šafránkovou v hlavní roli.

03.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Stejně jako u předchozích třech dílů, i zde se člověk ocitne v kouzelnickém světě. Musím říct, že se mi líbilo, jak jsou scény ohledně Turnaje tří kouzelnických škol více popsány než to bylo ve film (chápu, že se do filmu všechno nevešlo). Jsem zvědavá na pátý díl, ten jsem jako náctiletá nečetla a film mě z celé série baví nejméně. Vůbec se nedivím, že je série o HP pořád tolik čtená, protože se paní Rowlingové podařilo napsat naprosto unikátní knižní dílo :-)

14.12.2023 5 z 5

Právo na lásku Právo na lásku Zuzana Francková

Knihy od paní Francové mě moc baví, vždycky dokáže najít zajímavé téma, které čtenáře vtáhne do děje.

23.12.2022 5 z 5

Kronika zapomenutého templáře Kronika zapomenutého templáře Naďa Horáková

Tato knížka nás zavede do počátku 14. století, kdy se vlády v českých zemích ujal Jan Lucemburský. Na pozadí historických událostí spojených s řádem templářů a johanitů se seznámíme s detektivním příběhem o zmizení bohatého muže a zároveň bojem o to, kdo získá bohaté sídlo komendy... Škoda toho dlouhého úvodu, který byl pro mě trochu nudný. Ale chápu, že ho autorka musela napsat, aby se čtenář orientovat, v jaké době a za jakých okolností se příběh odehrává. Zajímavé pro mě bylo vysvětlení vzniku Dalimilovy kroniky, rozšířila jsem si obzory :-)

21.12.2022 4 z 5

Patálie dráčka Gustíka Patálie dráčka Gustíka Iva Hoňková

Knížku jsem četla synovi před spaním. Musím říct, že mě příběhy dráčka Gustíka a jeho kamarádů bavily. Skvělé byly hlavně recepty, ty určitě se synem vyzkoušíme :-)

31.10.2022 5 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

Detektivky od Nadi Horákové mám ráda. Tato měla na rozdíl od jejích knih tři povídky, které spojoval nadporučík Adam Vonka. Od začátku jsem se rychle začetla, většinou jsem si tipla správně, kdo je vrah. Na konci mě mrzelo, že povídek není více. Ale co není, může být příště :-)

30.10.2022 4 z 5

Cesty s Karlem Hynkem Máchou Cesty s Karlem Hynkem Máchou Jiří Padevět

Obdivuji osobnost básníka Karla Hynka Máchy, takže jsem si tuto knihu musela půjčit. Průvodce je rozdělen na sedm oblastí a dohromady seznamuje se 128 místy, která Mácha za svůj život navštívil nebo kde žil. Každé místo obsahuje informace, kdy ho Mácha navštívil, zda se dochovala kresba, historie, současná adresa či dobové zprávy nebo zápisky z deníku Máchy nebo jeho přátel a známých. Jediné, co mě mrzí, že není u míst uveden okres nebo kraj; jen u vzdálenějších míst od Prahy je uvedeno, jak je to daleko do hlavního města. Jinak jde o skvělou publikaci, která mapuje nejen Máchovy stopy a jeho zálibu v cestování, ale jde i o skvělé tipy na výlety :-)

19.08.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Zuzana Francková

Mladá dívka Lucie si vezme o mnoho let staršího a bohatého muže a myslí si, že bude šťastná. Jenže po čase zjistí, že je vlastně nešťastná a snaží se že zlaté klece utéct. Milý romantický příběh o novodobé Popelce, četl se velmi dobře a rychle :-)

13.12.2022 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Příběh Martina se mi líbil, hlavně jeho cesta do minulosti, která změnila jeho vlastní budoucnost. Až bude syn větší, určitě si ji spolu poslechneme nebo přečteme :-)

20.08.2022 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasické dílo české literarury, kterým Božena Němcová přispěla k rozvoji tzv. vesnického románu. V době, kdy začala Babičku psát byla velmi nemocná, a hlavně ztratila milovaného syna Hynka, takže to pro ní bylo svým způsobem únik z reality. Nedivím se, že jde o jednu z nejvydávanějších knih u nás.

26.03.2021

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha mě rychle vtáhla do děje, velmi dobře se četla. Rozdělení příběhu mezi čtyři vypravěče a jednoho fiktivního příběhu bylo skvěle zvolené, připomíná to knihy paní Mornštajnové. Konec mě naprosto dostal, takový zvrat jsem nečekala... Stojí za přečtení.

29.11.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila, ale bylo v ní hodně postav a občas jsem se musela zamyslet, co už bylo řečené, abych si spojila jednotlivé střípky do zbývající mozaiky. Příběhově velmi zajímavé, ale Hana se mi líbila o něco víc.

08.04.2019 4 z 5

Kopyto, Mňouk a stříbrňáci Kopyto, Mňouk a stříbrňáci Miloslav Švandrlík

Příhody žáků Kopyta a Mňouka a moc ráda, ale tenhle sil mi nějak nesedl. Jako by to bylo psané horkou jehlou a ani to nepsal pan Švandrlík. Snad budou další díly zase tak úžasné, na jaké jsem zvyklá :-)

06.07.2023 3 z 5