AltaMari AltaMari komentáře u knih

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Skvělý thriller! Přečetla jsem za 2 dny, nedalo se odtrhnout. Děj je přehledný (i přes množství postav), autorka výborně graduje napětí, kostičky skládanky do sebe zapadají... nechybí Laceyin sarkasmus a kapka romantiky. (jen ten plyšový medvídek mi přijde poněkud infantilní :o)

06.07.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Velmi dobrá detektivka... napínavá, čte se jedním dechem, poutavá zápletka a ani závěr nezklame - a jako bonus beru vtipný sarkasmus Lacey Flintové.

05.07.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Jako věrná čtenářka p.Cartera jsem čekala, s čím novým přijde ... a ono se moc nového nekonalo. Ale to nic. Kniha má spád, napětí, přiměřenou dávku krve a vnitřností... opět jsem dočítala skoro do rána. Myslím, že s frekvencí co rok, to jeden román stejné kvality zůstaneme s autorem kamarádi ;o).

05.07.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Také jsem měla problémy se začátkem, zdál se mi natahovaný. Pak jsem viděla film, který byl velmi dobrý, a knížku jsem četla téměř nonstop. Vynikající zápletka, seversky mrazivé kulisy, násilí, sex, švédská trojka (téměř), jedna kočka... a hackerka Lisbeth mě okouzlila. Proste líbivé i propracované dílko, 5* si zaslouží.

19.05.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jsem na straně 80 a zdá se mi to strašně rozvleklé, užvaněné, divně nasládlé, při čtení to drhne ...Např. hlášky typu: "Carlos (ředitel kriminálky, pozn.) krátce pohlédne na akvárium, jako by se obával, aby rybky nezaslechly něco nevhodného". Evokuje mi to starou dámu v sanatoriu, a ne ředitele kriminálky. Nebo: "Asistentka (majitelky galerie) ...zavolá na majitelku: Pac a pusu." A tak to je pořád. Je tam i pár drobných nesrovnalostí, nevím, zda vinou autora či překladatelky. Ale zápletka zajímavá, dám tomu ještě šanci.

17.05.2017

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Tento příběh mě chytl a nepustil. Autor je mistr vyprávění- podobně jako u Soumraku dne jsem měla pocit, ze sedím s hlavní postavou na terase a rozprávíme... A příběh je děsivý a dojemný zároveň. Víc prozrazovat nechci, líbilo se mi na čtení knihy nechat se unášet dějem a příliš nespekulovat, co je účelem internátu a kdo jsou dárci. V komentářích níže je toho bohužel odhaleno až příliš.

07.03.2017 5 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Skvěle napsaná kniha od začátku do konce! Autoři dokázali shromáždit velikánské množství informací o tragédii na K2 a citlivě je poskládat do strhujícího příběhu propleteného fakty o pohoří Kárakóram, jeho legendách a především jeho lidech - domorodých vysokohorských nosičích/horolezcích a jejich rodinách.

"Mnoho z horolezeckých eposů vypráví příběhy o vítězných zápasech se smrtí, odehrávajících se nahoře na fixních lanech. Ale jak se tam ta lana vlastně dostala? ... Když závisí celý váš život na jediném uzlu, je dobré vědět, kdo ten uzel uvázal." (z Úvodního slova Petera Zuckermana).

05.03.2017

Marťan Marťan Andy Weir

Bezvadná kniha od začátku do konce. Mark je borec, držela jsem mu palce, protože nebrečel, snažil se z toho maléru (vlastně malérů tam byla celá hromada) dostat a díky chytré hlavě a hromadě práce se mu to dařilo... a ještě u toho nezapomněl vtipkovat. A dozvíte (připomenete si), jak vyrobit vodu nebo jak vypěstovat brambory, když není po ruce žádný Mountfield ...

23.01.2017 5 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Právě začal číst syn (11 let, žádný vášnivý čtenář, ale tuto knihu si sám vybral v knihovně navzdory její tloušťce), včera mi z ní předčítal a vypadá to na vtipné i duchaplné čtení :o)). Tak snad nadšení vydrží...

04.01.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Hra o trůny mě uchvátila, ač fantasy není můj oblíbený žánr. Líbil se mi drsný svět, kde je možné cokoliv, ale všechno dává smysl, děj plyne jako divoká řeka a vy napjatě čekáte, co se vynoří za další zatáčkou. Děj mě úplně pohltil.... ale i trochu vyčerpal (dost se tam umírá, takže je lepší se na žádného hrdinu či hrdinku moc neupínat), nevím, zda se pustím do dalšího dílu...

16.12.2016 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Jako by knihu napsala jiná autorka než ta Tess, která píše o Janě Rizzoliové a Mauře Islesové... Zápletka je překombinovaná, příliš mnoho postav, přeskakování sem tam... docela jsem se v ději ztrácela. Pointa dost přitažená za vlasy. Dávám tři hvězdičky za napětí, které mě přes všechny výše uvedené námitky u knihy udrželo až do konce, a že jsem se trochu poučila v oblasti biologie.

02.11.2016 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Carter drží svůj (vynikající) standard: čtivý, napínavý, strohý, žádné kudrlinky, logický, překvapující. Rozuzlení brilantní, i když pro fanoušky thrillerů určitě ne úplně originální (podobný zloduch už se objevil v jednom zahraničním seriálu). Popisy brutality jsou tedy jen pro silné nervy - a při čtení jsem se neubránila myšlence, zda nejsme my, kterým se jeho knihy líbí, taky svým způsobem "úchylní"...

08.10.2016 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Dle mého názoru jeden z nejpůsobivějších příběhů lásky, nebo možná spíš vášně? Krásná (tělem i duší) žena ve formálním manželství se starým, bohatým a vlivným chlapíkem versus pohledný a vášnivý ctitel, to vše v puritánské společnosti ruské šlechty ... to nemůže dobře dopadnout. (Pak jsou v románu i jiné příběhy, které dobře dopadnout můžou - Konstantin a Kitty například - aby román nebyl úplně depresivní). Krásně to napsal, Leo Tolstoj!

18.09.2016 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Na můj vkus je zvratů a překvapení přespříliš, on i styl "vše je jinak, než se zdá" se přejí, vlastně "přečte" :o)). Děj zhuštěný v úseku několika dní, takže hlavní postavy se na chvíli nezastaví, ale 24 hodin denně sbírají zrnka prachu na analýzu či z nich dedukují vše, co se stalo i stane, nebo se kočkují s hlavním padouchem či jeho "komplici"... obohaceno expertkou na kinezii Kathryn , která jak jsem zjistila má u Deavera svoji řadu. Ale přesto... velmi dobré oddychové čtení, do poloviny knížky paráda, pak trochu moc akce, a netradiční konec mě zas usmířil, takže s Rhymem nekončím.

21.06.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chtě nechtě jsem dala dvě hvězdičky, za to, že jsem knihu dočetla ... četla jsem jako oddychovku, u které se pročistí hlava, dalo se, ale už bych ji do ruky nevzala. Nechápu, jak se stala bestsellerem... Důkaz síly reklamy?

06.05.2016 2 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Úžasná kniha! Vtipná, citlivá, člověk by se do těch paisanos se širokým srdcem a prázdnou kapsou okamžitě zamiloval! Čtu ji čas od času zas a zas a vždy u věty "X se rozhodl, že pro Y udělá někdy něco hezkého" se usmívám v předtuše úžasných lumpáren.

06.05.2016 5 z 5

Moje město Otázka Moje město Otázka Ilona Borská

Krásná, a asi málo známá (nebo opomíjená) kniha. Krátké, čtivé kapitolky, které vyprávějí střípky z dějin Prahy. Je z nich vidět, že autorka město miluje. V dnešní době severských detektivek, kuchařek a blogů - příjemné pohlazení :o)).

06.05.2016 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Zatím jsem přečetla prvních 120 stran, ale už jsem zcela vtažená do děje - kulisy irského venkova jako vyšité, napínavý a brutální příběh (jako vyšitý), odkaz na dávné rituály, ne zrovna jednoduchý osobní život hlavní vyšetřovatelky .... takový velmi slušný standard mezi současnými thrillery. Ale nechce se mi věřit, že by člověk mohl zůstat při vědomí a celkem rozumně komunikovat během trýznění, které podstupuje F.?

05.05.2016 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Četla jsem jedním dechem, opět výborná propracovaná Carterova kniha - nejde nedat 5 hvězdiček. Hlavně mě dostala reality show a hlasování o smrti - je to opravdu jen fikce? Je vyloučené, že by se lidstvo nechovalo podobně i ve skutečnosti?

05.04.2016 5 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Knížku dostal desetiletý syn, ale sebrala mu ji osmiletá dcerka a čte ji s chutí, občas předčítám já... Se jmény Baghíra, Akéla, Šér Chán na nás dýchají dálky a exotické kraje. A Mauglí-Žabička má skvělé přátele, kdo by si nepřál takovou pestrou a odvážnou partu.

17.03.2016 4 z 5