AllyKumari AllyKumari komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film jsem nikdy neviděla, ale tohle je solidní čtení. Také má první kniha od Kinga. Určitě si půjčím i nějakou další.

02.08.2016 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Děs běs, který se nedá číst. Styl "pásmo" je nepřehledný. Příběh je slabý a nikterak mne nenadchl.

24.07.2016 1 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Geniální dílko plné humoru, ironie a skýtající malou historickou lekci.

24.07.2016 5 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Navzdory délce kniha poměrně svižná, se zajímavým příběhem, jen to psaní bylo jakési neohrabané s častými klišé... a prostě nejsem fanda osudového reinkarnování.

23.07.2016 3 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Vynikající kniha/studie s přehledným a jasným vhledem do všemožných aspektů Titanicu - od konstrukce, složení cestujících, přirozeně samotnou tragédii a také následné vyšetřování. Společně s obrazovou knihou Titanic: An Illustrated history (Donald Lynch, Robert D Ballard, Ken Marschall) tvoří Hubáčkova kniha tak skvělý komplet, že necítím potřebu kupovat další knihy na stejné téma.

23.07.2016 5 z 5

Příjemná oddechovka, při níž se hodí mít základní povědomí o dějinách dvacátého století. Rozkošně bizarní a zábavná, přesto necítím potřebu číst další autorovy knihy. Myslím, že ani tuhle knížečku podruhé do ruky nevezmu - tedy ne dřív, než zcela zapomenu, o čem byla.

23.07.2016 4 z 5

Jih proti severu I. Jih proti severu I. Margaret Mitchell

Když jsem sedala k této knize, už jsem dávno byla zamilovaná do slavné adaptace s Clarkem Gablem a Vivien Leigh. Příběh samotný, zachycení zmizelé jižanské civilizace a pohled na tak závažnou politickou událost jako byla americká občanská válka očima jednotlivce, je dobře zpracovaný a "chytlavý". Přesto je kuriózní, že Scarlett O´Hara je mi dodnes protivná :)

20.07.2016 4 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Skutečně nesmrtelná dětská kniha, která, jak jsem si všimla, je dnes většinou neprávem opomíjená. Z jakéhokoliv díla Josefa Lady dýchá úžasná nostalgie, a ani dnes bych se nestyděla vlézt si za pec s touto knížkou, zrovna jako Pepík v Hrusicích.

20.07.2016 5 z 5

Belzec, Sobibor, Treblinka Belzec, Sobibor, Treblinka Jicchak Arad

Strašlivá a vynikající.

20.07.2016 5 z 5

Študenti, láska, Čeka a smrť Študenti, láska, Čeka a smrť Galina Nikolajevna Ďurjagina

Působivé svědectví o hrůzách ruské občanské války. Psané poměrně věcně, ovšem s o to větším dopadem. Nechápavost, zoufalství a konečné otupení smyslů jsou v řádkách této knihy pořád živé. Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla "na jeden zátah".

19.07.2016 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tuto knihu hodnotím jako z celé série absolutně nejslabší.Minimálně tři sta stránek mohlo zmizet a vůbec nic by se nestalo. Nevím proč, ale tento díl byl prostě velká nafouknutá bublina.Při čtení kapitoly, v níž paní Weaslyová rozděluje žluté rukavice a následně se popisuje podrobný úklid domu, se mi chtělo nudou umřít.

18.07.2016 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Má nejoblíbenější z celé série. Konečně rok opravdu naplněný akcí, namísto pouhého tápání a slepování informací.

18.07.2016 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Harry Potter je moderní fenomén, o tom není sporu. Osobně mne neuchvátil po literární stránce, ovšem ačkoliv se nejedná o text hodný Nobelovy ceny, jsou to všechno knížky snadno čtivé a příběh v nich zajímavý.

Dracula Dracula Bram Stoker

Vynikající horor, který je napínavý i dnes, kdy všichni od počátku vědí, kdo a co je hrabě Dracula. Kniha trochu drhne v druhé polovině, kterou naplňují hlavně dlouhé rozhovory a testosteron (Mina je žena, tedy má slabé nervy, a my ji tolik milujeme, že všechno uděláme bez ní, aby se náhodou nerozrušila, i když ona je ta, které se to hlavně týká), ovšem konec samotný opět získává spád.

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Tato kniha mne kdysi příjemně překvapilo. Některé věci v ní byly prostě děsivé, až se člověku zvedal žaludek. Přesto bylo všechno čtivé, příběh byl plný rapidně progresivního děje, a hlavně celý svět a postavy v něm se zdály čerstvé a originální. Přečetla jsem následně ještě druhý díl, který bych hodnotila podobně, z nějakého důvodu jsem však už neměla potřebu v příběhu pokračovat... Ale nikdy neříkejme nikdy :)

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Příliš přímočaré, zcela bez doteku záhady a s postavami, který jsou černé nebo bílé. Z tohoto tématu se přitom dá vytěžit tak mnoho!

18.07.2016 3 z 5

Zrzka z pátého poschodí Zrzka z pátého poschodí Bernard Kurka

Nikdo už takhle dneska nemluví, nikdo tak nebydlí a osiřelé dítě si nemůže jen tak nechat u sebe hodná paní sousedka. Zrzka je v mnohém střípkem dávno rozbitého zrcadla, poplatná stylem své době, a přesto si mé dětské srdéčko získala téměř bezvýhradně.

17.07.2016 4 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Kolik z vás už mělo někdy nutkání otevřít nějakou starou skříň a zjistit, jestli na druhé straně není vchod do jiné říše? Jedna z nejlepších knížek v žánru fantasy. Styl je dostatečně jednoduchý pro děti a dostatečně sofistikovaný pro dospělé. Křesťanská tématika je jasně vidět a přesto nepřerůstá ve filozofickou obranu sebe sama. Ze sedmi dílů mi nejslabší přišel Princ Kaspian, nejraději mám zřejmě Plavbu Jitřního poutníka a Čarodějova synovce. Pokud se chystáte "do Narnie", radím však, abyste jednotlivé díly četli podle starého řazení (to znamená: Lev, čarodějnice a skříň je PRVNÍ). Postupné odhalování Narnie je totiž dle mého názoru lepší než když jsou vám všechna tajemství naservírována rovnou.

17.07.2016 5 z 5

Čarovná rybí kostička Čarovná rybí kostička Charles Dickens

Další z těch knížek, které jsem jako dítě milovala a nikdy mě neomrzelo prohlížet krásné ilustrace. Teprve když jsem se k ní před nedávnem náhodou vrátila jsem konečně pochopila, že Alenka vlastně vůbec nebyla "princezna". Jako dítěti mi vůbec nepřišlo zvláštní, že princezna dělá domácí práce.

16.07.2016 5 z 5

Anna, královna francouzská Anna, královna francouzská Antonin Petrovič Ladinskij

Spíše než dějový příběh se jedná o portrét zašlé doby, o které se ve školách téměř neučí a málokdo o ní má ponětí. Kyjevská Rus ve své monumentálnosti se před čtenářem otevírá ve velmi živých barvách, a o to markantnější je přechod k částem knihy, které se odehrávají ve Francii. Ta se proti Kyjevu zdá šedivá, ušmudlaná a vyloženě primitivní. Ačkoliv autorův styl se zdá poněkud archaický, seděl mi ke zvolenému tématu.

16.07.2016 4 z 5