AllyKumari AllyKumari komentáře u knih

Kateřina Veliká Kateřina Veliká Henri Troyat

Velmi zdařilá biografie, ovšem trochu mi vadilo, že všechny historické osobnosti s výjimkou samotné Kateřiny jsou prezentovány nesmírně ploše a "jedno-dimenzionálně".

20.07.2018 4 z 5

Lži, lži až do samého konce.... Opět trochu jiný pohled na temné téma holocaustu.

18.07.2018 5 z 5

Habibi Habibi Craig Thompson

Na jednu stranu skvělé kresby a smutný příběh, na druhou stranu těžký orientalismus a skoro až úchylný voyerismus.

09.07.2018 3 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Knihu jsem četla v originální angličtině a tak doufám, že i čeští čtenáři budou moci ocenit lehkost, s jakou Laini Taylor píše. Pouze musím říci, že mne irituje způsob zakončení knihy. Protože vlastně vůbec zakončená není. A i když jde o počátek série, useknout scénu v polovině bez jakéhokoliv konce.... to se prostě nedělá a upřímně mi to přišlo poněkud laciné. To už se totiž pohybujeme na úrovni telenovel.

30.06.2018

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Bulgakova prostě můžu.

20.06.2018 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Jiné, zajímavé a vynikající.

14.06.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Knihu jsem četla v původní angličtině, a tak nemohu hodnotit český překlad, na který si zde někteří (jistě právem), stěžují. Ovšem musím říci, že tak milé vyprávění jsem již dlouho nečetla. Knížka pobavila a dovolila mi si odpočinout během učení na státnice, a proto ji hodnotím poměrně vysoko.

14.06.2018 4 z 5

Pavlík Morozov Pavlík Morozov Vitalij Gubarev

Nesmírně zajímavé pro historiky, nesmírně odporné jako literatura. A navíc ještě hrozně špatně napsané.

10.06.2018 odpad!

Slova, představivost, symbolismus, tempo.... všechno na této knize je úžasné. Nebylo možné od ní odejít.

01.06.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Tuto knihu bych doporučila spíše mladším a méně znalým čtenářům. Je dobře napsaná, má působivé momenty a snaží se podat pravdivý obraz o skutečně děsivé věci. Bohužel na mne, s mnohaletým zájmem o historii a mnoha skvělými a zcela zdrcujícími knihami o stejném tématu za sebou, kniha až tak silně nepůsobila. Zpočátku mi připadalo skákání mezi postavami poněkud nepřehledné, a čím více jsem četla, tím více jsem si říkala, že mi schází nějaká jednotící linka mezi nimi. Celou dobu jsem pak měla pocit, že by bylo možná lepší, kdyby se jednalo o knihu naučnou, opět pro mladší čtenáře.

27.05.2018 3 z 5

Carova tajná dcera Carova tajná dcera Jennifer Laam

1. Neohrabané co se týče psaní.
2. Dle bibliografie si autorka vybrala jako stěžejní knihu "Alexandru" od Carolly Erickson, která je notoricky známá spoléháním se na dávno zdiskreditované zdroje.
3. "Překvapení" bylo dokonale nudné a předvídatelné.
4. Jediná trochu snesitelná ze tří hlavních ženských postav byla Charlotta, která paradoxně měla nejmenší prostor.
5. Prostě ne.

10.05.2018 1 z 5

Ačkoliv si dovedu představit, že osobu s povrchním zájmem o historii tato kniha pobaví, mně osobně mnoho nedala. Překlad byl neohrabaný a celkově publikace působila velmi amatérsky.

04.05.2018 2 z 5

Pokud jste někdy v životě milovali knihu.... pokud vás někdy čtení zachránilo před sebou samotným a změnilo vám život..... pokud máte vůbec rádi dobré knihy, pak si přečtěte právě tuto.

19.04.2018 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Ještě přede mnou někdo někdy použije výraz "nedorostlý král" a vezmu ho na plocho mečem.

17.04.2018 2 z 5

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Rebecca Marie Chambers

Tato kniha má tolik skvělých věcí!
Například:
- úchvatné množství imaginace a vytváření svébytných kultur
- propracované, sympatické postavy
- je to skvěle napsané.... atd...

Proč tedy ne pět hvězd? Protože příběh, který by člověk sledoval, chybí. Knihu tvoří epizody, nichž je jakýkoliv konflikt vyřešen během několika stránek. Není to vyloženě chyba, ovšem mně osobně by vyhovovala nějaká průběžná dějová linka.

12.04.2018 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Strhující vhled do ruské duše a ruské bolesti.

09.04.2018 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Kniha, která obsahuje velké množství hrozných věcí: od sebepoškozování, incestu, zanedbávání dětí a mnoha dalšího. Nicméně není téměř možné ji položit a od začátku do konce mi oči jen letěly po stránkách. 4,5 hvězdy.

22.03.2018 4 z 5

Modrý večer Modrý večer Anna Achmatova (p)

Postava Anny Achmatovové je fascinující, ovšem obávám se, že její poezie je na mne příliš symbolická. Rovněž si myslím, že český překlad není příliš dobrý (ale dokud neporovnám s originálem, je to jen můj dohad). Další mínus je, že tato sbírka jsou poskládané kousky větších děl, často vytržené z kontextu.

20.03.2018 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Možná před tím, než napíšete knihu o koncentračním táboře, byste si měli přečíst alespoň Wikipedii. Můžete se tím tak vyvarovat neskutečným nesmyslům, které tvoří tuto knihu. Ačkoliv jsem si jista, že autor neplánoval znevažovat holocaust, přesně toho dosáhl. Není divu, že knihu kritizují samotní Židé.

23.02.2018 1 z 5

Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Susanna Clarke

Pokud máte rádi pohádky, pak tohle je příjemné čtení na dobrou noc.

17.02.2018 4 z 5