Allena24 Allena24 komentáře u knih

Příběh levhartice Penny Příběh levhartice Penny Joy Adamson

Kdysi jsem knihu četla svým dětem a byly to příjemné okamžiky. Levhartice Penny nás spojovala, prohloubila u nás lásku a respekt ke zvířatům.

17.05.2020 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Členové oddělení Q mě stále baví.

19.03.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

iz67 souhlasím - moc hezky se to poslouchá. Za prima audio (hlas pana Čermáka) musím přidat hvězdičku.

29.01.2019 4 z 5

Tuto sbírku jsem si připomněla audioknihou. (Při nemoci je to úžasná terapie). Autorku velmi obdivuji.

27.01.2019 5 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

HC u mě vždy boduje. I tato kniha se mi dobře četla. 5*

20.05.2023 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Výborná oddechovka. Přiznávám, že autorovi trochu závidím, taky bych chtěla být nápaditá a vtipná. No jo no...aspoň, že se můžu bavit čtením.

19.04.2023 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Názor na knihu mám podobný jako PetkaS. Také se mi hodně těžko hodnotí. Námět byl zajímavý, ale z nějakého důvodu jsem se nedokázala do příběhu ponořit a začíst.

05.10.2022 3 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Spokojenost. Ve správný čas, ve správné náladě....správná kniha. To se to pak čte. Tak zas Jacku Reachere někdy brzo načtenou :-)

16.06.2022 5 z 5

Kočky loví v noci Kočky loví v noci A. A. Fair (p)

Tak tohle byla zase jízda. Berta Coolová v akci.
Za prima odpočinkové čtení 5* a doporučuji.

15.07.2021 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Spousta hlášek a svižné čtení. Praha roku 2050 mě docela děsila. I tak za mě povedená oddechovka.
Přidávám jeden starší (2015) komentář od "furunkl": Kotleta nás vezme na veselou jízdu neveselou budoucností. Čtenář znalý pražských reálií si tento tobogán užije ještě o trochu víc.

14.05.2021 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Pro mne to bylo seznámení s autorem. Přidávám hvězdičku, protože:
Díky knize jsem se dozvěděla, jak Spojené království (a Irsko) "odklízelo nepohodlné dívky a ženy". A jak se zacházení s nimi zvrtlo.
Přikládám zajímavost z wikipedie: Osmnáct měsíců strávila v dublinské prádelně zpěvačka Sinéad O'Connor, která sem byla ve věku 15 let umístěna za záškoláctví a krádeže.Drastická zkušenost z útulku byla jednou z příčin jejích otevřeně protikatolických postojů.

20.09.2020 4 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Má první kniha od DD. Velmi oceňuji jeho "štýl". Dobré to bylo.

05.07.2020 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Moc krásné čtení i obálka knihy, zkoušela jsem spočítat, kolik kočičáků je na obalu a vyšlo mi 24 ...což asi nebude dobře, protože mám knihu z knihovny a kus obalu je přelepený. Třeba se tu dočtu, kolik jich opravdu je. Autorku si řadím k oblíbeným.

12.07.2019 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Joy Fieldingová vždy patřila mezi mé oblíbené autory, mám pro ni slabost. I tato kniha se mi četla velmi dobře. Je mi velmi sympatická postava Sandy a některé její myšlenky či výroky mě i pobavily ... takové ze života např.: Muži kuli sexu přislíbí lásku, ženy kuli lásce sex.... nebo: Věděla, že apetit rebelujícího teenagera nic nepovzbudí tak, jako kritizující matka.

18.04.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Poslouchala jsem úžasnou audioknihu, kterou doporučuji.

12.01.2024

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Já se bavila. Na mě děj a suchý humor zapůsobily dokonale. Těším se na druhý díl.

22.10.2023 5 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Bavila jsem se. V některých příbězích jsem našla nejen sebe ale i mého kočičáka.

27.09.2023 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Poslouchala jsem audioknihu. Můj obdiv má jak autor za příběh, tak i pan Ondřej Brousek.

05.03.2023 5 z 5

Paklíč Paklíč Eduard Fiker

Příjemné svěží dílko. Díky komentářům jsem byla dobře připravena na audio a výborně jsem se bavila.

01.10.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Tentokrát mi příběh nesedl....připadal mi jako noční můra (nejhorší sen) Davida Rakera.

11.08.2021 3 z 5