alishek alishek komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Opravdu dobře napsaná knížka, hlavní postavy jsou zajímavé a je vidět jejich vývoj, který chcete znát, navíc přiblížení historie, o které jsem nic nevěděla

10.02.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečně působivý příběh, který člověka donutí přemýšlet. Bavilo mě důmyslně promyšlený mechanismus, jak by takový svět mohl fungovat (nebo může).

02.01.2024 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Naprosto geniální knížka, chytrý humor, Saturnin, kterého musíte prostě zbožňovat. K téhle knížce se ráda vrátím.

16.08.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice zajímavě a poutavě napsaná kniha, která postupně rozplétá osudy hlavních postav. Čte se dobře i přes smutnější tón, ale že by byla zase tak skvělá, jak recenze slibují, to zase ne.

05.02.2024 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Námět a téma knihy mi přišly velice zajímavé a i ta linka, kdy se řeší zkoumání historie, nahlížení do archívů, to jsem četla jedním dechem, zbytek mě vůbec nezaujal a kolikrát jsem si pasáže přeskakovala. Knihu jsem si přečetla na základě tak skvělých hodnocení, ale ve výsledku jsem spíše zklamaná.

03.09.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Poutavě napsaná knížka, kterou jsem přečetla jenom dechem. Bavilo mě prolínání dvou časových linek, které se časem propojí, bavilo mě to.

05.11.2023 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Zajímavě napsaný příběh, který postupně odhaluje zamotanost celého pripadu, četlo se to samo, jak dobře to je vymyšlené.

18.05.2022 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvěle napsaná knížka, která mě od začátku chytla a nutila vymýšlet teorie, které jsem párkrát i trefila. Fakt super!

11.06.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Knížku jsem si na doporučení poslechla jako audio a musím říci, že je to prostě geniální, úplně mi bylo líto, že už je konec. Audioknihu jsem měla v originále a prostě, komunikace stylu: Why question? To snad teďka v angličtině začnu používat, dlouho jsem nic roztomilejšího neslyšela. Nevím, proč se to v češtině jmenuje jako Spasitel, vždyť to už je skoro spoiler, ať žije Project Hail Mary.

06.04.2022 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Musím říci, že mě kniha velice mile překvapila, četla jsem ji v originální angličtině a smekám, jak si autor poradil s vysvětlováním typicky českých věcí v angličtině. I když třeba jitrnice a tatranky nepřekládal a nechal tam česká slova, což naprosto chápu, to by se asi přeložit nedalo. Zajímavý příběh o sebepoznání.

29.09.2021 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knížka je psaná relativně s lehkostí, i když se snaží dotknout hlubšího smyslu života a trochu čtenáři říká, že život je možná lepší, než si uvědomujeme.

19.08.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Hra se čte poměrně snadno, příběh o tom, jak se dá využít lidská hloupost. Krátký a vtipný formát, co se dá přečíst u kafe.

08.07.2023 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Ze začátku jsem si musela zvyknout na styl, kterým je kniha napsaná, ale po téhle fázi jsem si knihu užila, jemný a chytrý humor, letní nálada, ráda se ke knize vrátím.

22.07.2022 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Napínavá knížka od začátku do konce, člověk prostě hlavnímu hrdinovi musí fandit, super akční knížka a už se těším na filmové zpracování.

23.06.2022 5 z 5

Velmi zajímavá knížka i pojetí, kdy se střídají příběhy lidí s informacemi o jejich životech, hodně silný příběh.

27.03.2024 4 z 5

Hezký pohádkový příběh, který prostě nenudí, za mě jen menší škoda, že je konec tak uspěchaný, klidně mohl být o něco delší.

18.12.2022 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Nádherně a poutavě napsané dobrodružství anglického gentlemana, který se kvůli sázce vydá na cestu kolem světa a že je to cesta!

09.09.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Přečteno během chvilky, místy zábavné, někdy k pousmání, ale jinak asi není moc důvodů se ke knížce vracet.

07.02.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Odlehčené čtení, některé "povídky" vtipné, některé zase o ničem, ale celé se to doplňuje, takže se to čte hezky a poměrně rychle.

02.10.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Postupné odhalování pravdy dělá knížku opravdu napínavou, postupně dávkování informací je výborný. Nemohla jsem přestat číst, jen abych se dozvěděla, co bude dále.

11.01.2024 4 z 5