Alisa1980 Alisa1980 komentáře u knih

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Vlastně to bylo moc pěkné shrnutí naší historie: odsun Němců, rok 1948, 50. léta, politické procesy. Hezky se četlo.

26.09.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Před rokem jsem si půjčila jeden díl a teď jsem zjistila, že je to celá série. Takže čtu od začátku a je to boží čtení. Všechny palce nahoru.

09.09.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po Bábovkách a Osm konečně perfektní čtení.
Ze začátku tolik postav, musela jsem se vracet, abych si oživila kdo je kdo. Pasáže se záchranáři jsem nedokázala zařadit do děje. Ovšem kniha mě vtáhla po pár stránkách.

27.08.2023 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Vlastně jsem o historii Rumunska nevěděla nic. Skvěle napsané, dojemné. Takových příběhů není nikdy dost a historie by se měla neustále připomínat. Všechny palce nahoru.

27.01.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Recenze Haduwig jako by mi mluvila z duše. Už jsem četla dvě knížky od autora - bomba, tak jsem se těšila na další díl s Davidem R. První část jsem měla rozečtenou snad měsíc a vůbec se mi nechtělo do dalšího, ovšem další půlku jsem přečetla za jeden den. No překombinovanované - na to jsem u autora zvyklá, ale tohle bylo fakt dost. Trochu mi chyběla linie osobního života Davida, v minulých dílech byla a tady se vytratila. Ale jen můj pocit.

01.10.2022 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Jéé, to bylo hezké. Vůbec jsem netušila, že je tolik dílů a já začala s tímhle. Nelituji, četlo se samo. Všechny postavy byly skvělé, k některým jsem si musela najít vztah podle toho, jak se vyvíjely. Opravdu hezké čtení. Palec nahoru.

12.08.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Knihu jsem nepřečetla na jeden zátah, takže jsem se trochu ztrácela. Orientace - hodně postav, podobná jména, to mi dělalo trochu problémy. Ale styl psaní krátké kapitoly, to se mi líbilo. Lottie mi sympatická moc nebyla, ale to jen můj názor. Ohledně tématu, nic pro slabší povahy. Jako milovnice Cartera jsem na ledacos zvyklá, ale tohle bylo prostě jiné. Ale knihu jsem dočetla a dávám palec nahoru.

09.07.2022 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Jako milovnice “Cartrovek” musím říct, že jsem mírně zklamaná. Asi mi vadilo, že jsme od začátku znali vraha, to se mi vždycky líbilo, že jsem vraha nikdy neuhodla. Takže to nebylo tak napínavé jako jsme zvyklá. Opět kapitola ze života Roberta Huntera - klasika, líbí se mi jak se vyvíjí vztah mezi Robertem a Tracy. Popis vražd opět morbidně nechutné. Snad jako první knihu od autora jsem nečetla na jeden zátah, ale týden. Ale vzhledem k tomu, že mám ráda autora i postavy Robert, Garcia….. dávám 5***** a těším se na novou knihu.

22.06.2022 4 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Naprosto se ztotožňuji se všemi komentáři. V pubertě jsem na LL naprosto ujížděla, přečetla naprosto všechny její knihy. Trilogie Blíženců byla naprosto perfektní. Četla jsem jí snad stokrát. V dospělosti jsem si začala knihy i kupovat, shánět po bazarech, takže mám část knihovny, kde mám pouze "srdcovky" od LL. Měla jsem velikou radost, když začala psát i knížky o dospělých "holkách". S touhle spisovatelkou prostě nemůžete šlápnout vedle.

09.06.2022 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Knihu jsem četla s velkým očekáváním - nezklamalo. Četla jsem před několika lety a nyní jsem se k ní vrátila díky četbě mého syna. Byť jsem věděla, jak příběh dopadne, do konce jsem pořád pevně věřila, že těch pár dní do konce války dopadnou pro Annu dobře. Perfektně popsané odlišné charaktery lidí, které musí žít ve specifických podmínkách. Z pohledu dospívající dívky pěkné. Pak jsem četla ještě jako verzi "převyprávění" a velice pěkně podáno pro děti.

08.06.2022 5 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi moc líbila. Četla se moc dobře. Napínavé.... Palec nahoru.

08.06.2022 3 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Krásně se četlo, naprosto poutavý příběh od začátku do konce.

28.11.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Autorku mám ráda, mám za sebou Bábovky, Osm.. paráda, není co dodat. Tak jsem se těšila na další knížku a dokonce i koupila. Ovšem zklamaná. Četla jsem na několikrát, některé pasáže jsem přeskakovala a nedočetla. Takže nehodnotím, ovšem knihu mám doma, tak jí za nějakou dobu třeba dám ještě šanci.

10.08.2022

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Velmi pěkné, napínavé čtení. Neřadila bych ji mezi thrillery. Popis děje z pohledu Lary a Maggie povedené. Nemám to moc ráda, ale tady jsem se zorientovala rychle. Strach, jaký měla Lara o syna jsem prožívala - Massimo fakt magor. Konec trochu překombinovaný, ale nic komplikovaného. Knížka si našla místo v mé knihovně, ráda se k ní vrátím.

23.06.2022 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Velmi ráda čtu knihy z doby 2. světové války. Tahle se mi dostala pod kůži, četla jsem na jeden zátah až do rána. Nebyla jsem schopna přestat. Popis strachu, hladu, které hrdinové zažívali byl velmi věrohodně popsány. Závěrečný pochod smrti - z toho mrazilo. Určitě doporučuji.

03.06.2022 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Krásné čtení. Moc se mi líbil popis, jak prožívali válku, poválečné období a jaké informace měli němečtí občané. Nevěřili vlastním uším.

03.10.2023 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

A zazvonil zvonec a sestřičkám je konec. Tímto dílem by mohlo vyprávění skončit, ale nekončí, těším se na další díl.

17.09.2023

Panenka Panenka Joy Fielding

Klasická Fieldingová, pěkné čtení, prostě sázka na jistotu. Dávám o * méně za opravdu překombinovaný konec, ale to jen můj názor a celkový dojem to nekazí. Palec nahoru.

20.08.2022 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tak tahle kniha mi dala zabrat. Začátek se táhl, těšila jsem se až se přesune na ostrov. Popis krásný, to se musí autorce nechat. Psychické stavy rodičů, dcer…. někdy dost zamotané. Dávám 4*, protože jsem četla, pak si šla uvařit kafe, to mi nedalo a zase jsem se vracela. Knížka mě bavila a rozčilovala, což bylo ve výsledku v pohodě. Konec mě asi nepřekvapil, protože celý děj byl prostě psycho.

31.07.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Přečteno jako druhá kniha od autorky. Začátek se mi líbil, velmi vtipné situace ..... jízda do práce na kole, počátek práce v kanceláři, bydlení....., fakt jsem se nasmála. Jiskření mezi Poppy Ryanem se mi líbilo. Ovšem konec už byl hodně slabý. Autorku znám, mám ráda, čtení od ní je jistota pohody. Takže jako relax palec nahoru.

20.06.2022 3 z 5