Alíček83 Alíček83 komentáře u knih

Barva draků Barva draků R.A. Salvatore (p)

Děj se ze začátku hrozně táhl. Všechno se pořád omýlalo. A pak závěr na pár stránkách, prostě najednou to všechno skončilo. Záporná postava, která byla stále několik kroků před nimi skončila definitivně. Prostě divný.

10.10.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Knížka se mi moc líbila. Sice byla podobná předchozím fantazy na toto téma, ale to nevadilo, prostě tento žánr miluju, tak to ráda čtu. Brie byla dobrá, ale zklamala mě, jak odpustila Sebastianovi to, že ji podvedl. Bylo zde spoustu tajemství, která se postupně odhalovala, i když ne všechna. Ze začátku to vypadalo na favorita se stříbrnýma očima, pak zase na první lásku, starýho kámoše, kterýmu se přece dá věřit. Různé zvraty se mi taky líbili, těším se na pokračování.

06.09.2022 4 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

(SPOILER) Příběh o dvou sestrách, ze začátku mě hrozně štvala Halcyon, fandila jsem Evadne. Kniha se četla dobře. Bavili mě božstva a relikvie. Bylo jich bohužel jen několik popsáno. Zklamalo mě, že nevíme, jak přišli ke Kirkovi relikvii - první část tedy nic moc. Ke koruně se museli dostat, to bylo napínavé - takže druhá část se moc povedla. Třetí relikvii taky nevíme, jak získal strýček, takže opět nebylo napětí. Závěrečný boj byl docela dobrý, celkem snadno zvítězili, ještě to mohlo být kapku dramatické. Sesterská láska a romantika nechyběli. Myslím, že by mělo být pokračování, aby bylo dořešeno, co chybělo.

18.07.2022 4 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Kniha mě bavila, dobře se četla. Mytologie o slovanských bozích byla dobře propletená v rozsahu 1000 let. Od autorky si ráda přečtu i jiné fantasy.

30.06.2022 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Pohádkový příběh s dávkou brutality, romantickou láskou pro mladší čtenáře :-) Děj pěkně odbíhal. Ona jako netvor a on jako kráska. :-) Pěkně vymyšleno.

07.05.2022 4 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Knížka je psána stylem rychlomluvy. Aneb jak rychle dokáží mluvit puberťáci. Všechno v jednom dlouhém souvětí, skákání z tématu na téma, aby to rychle vysvětlila. Moc informací, které rychle dovysvětlovali děj, který byl napínavý a bavil mě. Příběh byl i drsný, hodně studentů umírá. Těším se na další díl. Škoda, že ještě není.

25.04.2022 4 z 5

Síla bouře Síla bouře Cinda Williams Chima

3. díl začal o docela záporných postavách z minulých dílů (Evan a Destin) v minulosti (4 roky zpátky), dozvěděli jsme se, že nejsou tak špatní. Všichni hrdinové této série jsou hrozně mladí - děti, to mě trochu vadilo. Ale pak se tento díl začal spojovat se všemi předchozími, začalo to gradovat, všechny postavy a já byla spokojená, proto hodnotím jako lepší než předchozí. Strašně se těším, jak to dopadne, takže honem na 4. díl.

06.04.2022 5 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Kniha se četla sama jedním dechem. Děj má spád, je napínavý. I když v některých chvílích bych hlavní hrdinku nakopla. Těším se na pokračování.

21.12.2021 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Jako za mě to byla pecka. Strašně moc se mi to líbilo. Kniha byla čtivá, napínavá, mělo to děj, spád. Já to hltala. A ten závěr, jako to bych nečekala. Hlavně jak skončí moje favoritka, to mě totálně dostalo. To jsem teda nečekala a bylo mě to líto i úplné finále bylo nečekané. Ale tím se mě to líbilo, že to skončilo úplně jinak než bych předpokládala. Takže za mě pecka, super, palec nahoře.

12.11.2021 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Poslední díl triologie jsem si užila. Kniha se mi četla dobře. Ano, Meira ze začátku hrozně fnukala. Ale jinak se mi líbilo napětí, akce, boje a dobrý konec, takto to mám ráda. Přesto jsem tam jednu věc nepochopila, jak se Angra mohl dostat tam, kam prošli jen ti jejichž byli hodni, přece si tam nemohl jen tak nakráčet těsně před velkým finálem. A ještě jako, že pro něco poslali Greera? Je jasný, že toto už bylo nedomyšlený, musel pryč ze scény, ale něco musel zařídit :-)? A Theron? Žádný soud nic?Nicméně já si to užila a mě se kniha líbila.

02.09.2021 4 z 5

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

Ze začátku mě zase chvíli trvalo než jsem se dostala do děje. Nové postavy se mi pletly. Konec byl taky pěkně zamotaný v čase. Někdy jsem se opravdu ztrácela. Ale celkově se mi to líbilo, určitě sérii dočtu.

29.06.2021 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

(SPOILER) Knížka byla hodně napínavá. Dost jsem se bála o děti (sama mám, tak mě to nedělalo úplně dobře). Duchařina, i když nechápu, jak může duch někoho unést. Závěr trochu zklamání. Asi bych neodpustila vražedkyni, i když bych chtěla mít už v domě klid. A pojmenovat po ní dítě. To už vůbec ne.

16.03.2021 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Začátek byl pomalý, seznámení s postavami ok, ale pak se vše táhlo. Od prostředka napínavé a konec jsem dočetla na jeden zátah. Bylo to dobrodružné, napínavé, až děsivé (krása může zabíjet). Těším se na další pokračování. Určitě budou zachraňovat všechny sestry a nakonec bude souboj se Sofií. Slovo krásčí mě bude ještě chvílu pronásledovat. :-)

28.12.2020 4 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Opět pěkné pokračování napínavého příběhu, tentokrát s postavou bestiálního Popa. Jako ten závěr bych si vůbec netipovala. Protože proč by ho Angus nepoznal, ten by k němu nešel blíž. Ani ona by se v jeho společnosti vůbec necítila, natož sexuální náklonost? V závěrů nevíme, co bylo s Angusem. Navíc 3 podezřelí, kteří se chovali fakt divně, že by nakonec byli klaďasi. Tipuju si Devlina na toho ochránce, má nejspíš schopnosti, ale tají to, aby spolupracoval s Conge a chránil Amélii. Těším se na další díl.

26.09.2020 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Další napětí z úžasné série. Tentokrát jsme se dozvěděli pravdu o původu Amélie, kdežto Devlin zde nebyl (škoda, těším se na další díl). Zlo na hřbitově bylo napínavý. A odhalení vražedkyně taky. Navíc se objasnili i ostatní věci, takže opět super.

26.08.2020 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Horší než první díl. Chyběli mě zde útoky víráků. Celá kniha byla o tom, že hlavní hrdinové byli rozprášení všude možně a až na konci se všichni sešli ve velké bitvě, kde byli v těch posledních stránkách na konci 12 podle níž se kniha jmenuje. Jsem zvědavá na poslední díl. Taky jsem nesnášela Lilu.

19.05.2020 4 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Moje oblíbená série, zakončená posledním dílem, asi předchozí díly mě bavily víc, ale i toto se velmi dobře četlo. Mám ráda ty místnosti, kde se vždycky něco najde, další schovaná místnost nebo nějaká šifra. Tady mě naštval závěr, kdy rozfrcala, co nevydělala. Ale líbilo se mi, že si vybrala jen jednoho bratra a nestřídala je, jak tomu bývá. Těším se nadalší knihu od této autorky.

07.05.2024 5 z 5

Velký Tuřínov na fotbalovém soustředění Velký Tuřínov na fotbalovém soustředění Jakub Fiala

Četla jsem mým malým fotbalistům před spaním. Moc jsme se nasmáli u některých kapitol, hlavně když tam byl Kevin. První kapitola nás pravda zarazila, protože najednou o někom jiném, ale pak jsme pochopili, že oni jedou tam, kde budou tyto postavy a děj se pak spojil. Jinak příjemné čtení o fotbale, dětech, různých dobrodružství, co malý kluky fakt baví.

26.03.2024 5 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Ze začátku se mi nedařilo začíst. Hrozně mě vadilo, že Pippa je psaná ve 2. osobě. Jinak byla na konci mou favoritkou. Ostatní mě štvali. Líbil se mi závod, to napětí, zrody fénixových koní. Celkově nakonec hodnotím jako dobrou knížku a těším se na 2. díl.

26.03.2024 4 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Po nehodě má hrdinka výpadek paměti (kupodivu bez zlomenin, a strachu nasednout znovu do auta), kolem kterého se točí celá kniha. Je to romantická knížka bez napětí, která se dobře čte.

05.03.2024 3 z 5