alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Kniha se čte dobře, má zajímavý námět a prostředí, ale některá místa mohl autor klidně vynechat, tak ano zažívací problémy :-) a třeba popis na pitevně. Ale tak byla to první autorova detektivka a nevedl si zase tak špatně a já si rád přečtu jeho nějakou další.

20.11.2018 3 z 5

Návrhář Návrhář Marius Gabriel

Jo tak je to pěkná kniha, dobře se četla, pěkně vykresluje poválečnou Paříž, jen škoda, že je Christian Dior jen téměř okrajová postava.

30.10.2018 3 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Na tuto knihu jsem byl hodně zvědavý, od autora znám knihu Chlapec v pruhovaném pyžamu, která je určena pro mládež. V tomto domě straší je spíš pro nás dospěláky, odehrává se v Norfolku v roce 1867, v jednom domě, kde straší? Je to takový příjemný horůrek, duchařina a párkrát mně mrazilo v zádech. Jen. Jooo opravdu tam straší. Za mě jediné malé mínus je, že je ta kniha taková pomalá, ale i přes to tuto knihu vřele doporučuji.

13.06.2018 4 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. V pondeli si bezim koupit životopis Ludvíka II. Doporučuji přečíst.

21.12.2013 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Zajimave tema, jen kdyby to nebylo tak zdlouhave.

15.12.2013 4 z 5

Bludná planeta Bludná planeta Edgar Allan Poe

Trochu výstup z mojí komfortní čtenářské rutiny, ale nebylo to vůbec špatné.

06.08.2023 5 z 5

Záhady mozaiky Záhady mozaiky Giulio Leoni

Přečteno jedním dechem a moc se mně líbilo, že autor postupně dávkoval blížící se hrozby.

09.01.2021 1 z 5

Zhasínáme v říši divů Zhasínáme v říši divů DBC Pierre (p)

Já myslel, že to snad ani nedočtu, ale naštěstí je kniha od druhé půlky zajímavější, rychlejší... závěr mě dokonce překvapil až zarazil, ale určitě se k této knize vracet nikdy nebudu.

07.07.2019 1 z 5

Polibte si! Polibte si! Will Davis

Tak jsem to dočetl a myslím, že jsem asi čekal něco víc... ale tak čte se to dobře, je to i občas vtipné, ale znám lepší knihy s LGBT tematikou.

09.06.2019 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Aha co bych tak napsal k této knize. Zajímavá, má dobrý námět, je opěvovaná... Pro mě se velmi táhl začátek a kniha mě chytila až v druhé půlce, ale chytla mě tak, že jsem ji přečetl jedním dechem. Doporučuji ke čtení a nenechte se odradit cca první půlkou knihy.

02.12.2018 4 z 5

Smrť prekliatych Smrť prekliatych Katarína Holetzová

Pěkné čtení, opravdu klasická detektivka. Těším se na další případ Reného Juhásze.

04.09.2018 5 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Tak to byla skvělá detektivka :-)

17.06.2018 5 z 5

Příručka pravého detektiva Příručka pravého detektiva Jedediah Berry

Tak tohle je tedy pecka :-) budu číst znovu a znovu :-)

08.06.2018 5 z 5

Klestění zarostlého chodníčku aneb Janáček pro samouky Klestění zarostlého chodníčku aneb Janáček pro samouky Benjamin Kuras

Velmi povedená kniha. Od začátku do konce jsem se bavil. Doporučuji tuto knihu všem milovníkům Janáčka.

14.02.2016 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Jednoznacne super.

27.04.2014 5 z 5

Komplikace Komplikace Isaac Adamson

Tak nejak nevim, zajimavy napad, cte se to rychle, ale ten zaver, to uz jsem nejak nedaval. Komplikace je opravdu komplikovana, ale znalost o Praze a jejich povestech me prekvapila, ani ja toho tolik nevim, ale na druhou stranu, vseho moc skodi.

01.04.2014 3 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

Flavie mě tentokrát vlastně trochu nudila, to bylo tak překombinované až jsem se ztrácel. Doufám, že nemá tato série klesající tendenci. No co už, další díl mám koupený tak ho prubnu a třeba bude opět skvělý.

23.10.2020 3 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Námět je zajímavý, ale hodně mě rušily chyby v knize. Tak ještě zkusím druhý díl, třeba to bude lepší :-)

16.06.2019 2 z 5

Vymazat Garrarda Conleyho Vymazat Garrarda Conleyho Garrard Conley

Tato kniha mě nebavila a pro mě to bylo jedno velké zklamání.

22.05.2019

Chodila dievčina po hore plačúci Chodila dievčina po hore plačúci Jana Husárová

Milé, úsměvné, k zamyšlení, krásné... budu číst určitě vícekrát :-)

10.07.2018 5 z 5