Alexxxka Alexxxka komentáře u knih

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Velice čtivá kniha, která zachycuje příběhy a pohledy z více stran, které se vztahují ke Kavárně u Anděla. Postavy jsou moc hezky vykreslené.Četla jsem na základě Čtenářské výzvy a ráda si přečtu i další díly.

13.06.2022 4 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Paráda! Pan Di Fulvio prostě umí!

10.05.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nevím úplně jak knihu hodnotit. Chtěla jsem něco lehčího - to jsem dostala. Místy toho ale na mě bylo hodně nepravděpodobné - i když nakonec všechno zapadlo. Druhá kniha od Fredericka - první byl Ove a toho toto dílko určitě nepředčilo. Nebylo to špatné, ale....

20.03.2022 4 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Nepřestává mě překvapovat kolik zla jsou schopni lidí páchat na lidech... Velice poutavě napsáno. Neumím si ani představit jak hrozné to pro tak malou holku jak byla Mende muselo být, neumím si představit jak těžké musí být po tom všem zařadit se do "běžného" života. Moc držím palce aby se se svou rodinou setkala a ať už je jenom dobře.

16.03.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

V podstatě přečteno za jeden den... Docela slušné psycho, neuhodla jsem únosce ani náhodou, postavy skvěle vykreslené... Z Hannah jsem měla hodně smíšené pocity... Velice zdařilá prvotina.

01.01.2022 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Mám hrozně ráda tohoto autora proto jsem se moc na knihu těšila. Ale přišlo ALE. Jízda to byla, to ano - ale bylo to občas příliš komplikované, musela jsem dávat pozor na časové linie... Proto jedna hvězda dolů. Ale námět super!!! A čte se to opravdu dobře. Zatím u mě ale vede Temná hmota.

30.03.2021 4 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Od knihy jsem nic moc nečekala. Půjčila mi ji sestra a ani jsem nečetla anotaci. Na začátku jsem si říkala, že je to jiné než knihy od Agáty - a ano. Toto není detektivka. Ale musím přiznat, že od začátku se mi to četlo skvěle. Konec mě překvapil... Ale tak to asi je. Člověk se lehce vrátí do vyšlapaných kolejí.

08.01.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Moc příjemné čtení. Jsem strašně ráda, že jsem opět zavítala do Londýna, dozvěděla se něco o Ani, Thomasovi... Velice příjemný bonus :-)

02.01.2021 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc milá, příjemná kniha :-) Každý si tady najde to své.

31.07.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

A víte co? Já se pobavila, mě se to líbilo :-)

12.06.2020 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moc povedená knížka. Rodinné vztahy nikdy nejsou jednoduché a těžko říct, co je pro druhého nejlepší. Hezky napsané, stojí za přečtení.

27.10.2019 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Mám ráda knihy s touto tematikou. Napsané moc hezky, na konci ukápla i slzička. Přečteno za pár hodin. Rozhodně stojí za to si tento příběh přečíst.

01.10.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nádherná obálka a kouzelný příběh. Zamilovala jsem si Zvíře i Jevu i Laňku. Pohádková atmosféra na mě dýchala z každé stránky. Doporučuju!

28.05.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná knížka, smutný a přesto moc poučný příběh, krásně vystavěný. Slzy na krajíčku, na konci mě až mrazilo. Moc doporučuji !!!

16.04.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Neurazí - nenadchne. Samo o sobě se to četlo dobře ale postrádala jsem wau efekt, kdy by mě to nutilo číst dál a dál. Četla jsem už mnohem lepší knížky.

24.03.2019 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Wow! Po delší době knížka od které jsem se nedokázala odtrhnout. Všichni mi přišli dost ujetí , po celou dobu jsem měla zvláštní pocity u čtení a myslím že na tento příběh jen tak nezapomenu.

11.03.2019 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Do čtení se mi moc nechtělo ale nakonec se mi kniha opravdu líbila. Střídání období z doby války vs. současnost mi nedělalo žádné problémy. Bába Bo je kapitola sama pro sebe. Ale hlavně díky ní jsem si oddechla od těch hruz v denníku. Pŕehnané to trosšku bylo, já jsem za to ale ráda. Rozhodně kníźka stojí za přečtení. A i když jsou tam místama věci nepravděpodné, je tam i hodně věcí reálných. A mně se tato kombinace moc líbila!

10.03.2019 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tahle knížka mě držela od první až po poslední stránku v pozoru. Přečetla jsem za 2 dny. Doporučuji U této knihy se čtenář rozhodně nudit nebude.

18.10.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

To bylo tak milé, sladké, vánoční.... a moc se mi líbilo jak byli všechny 3 příběhy propletené a navazovali na sebe. Ta poslední s Gabrielem pro mě byla asi nej. Krásná oddychovka. Už ať jsou Vánoce :-)

12.10.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zlo plodí jen další zlo.... A bohužel to na 99% odskáčou nevinní lidé. Dofám, že se nikdy ničeho podobného nedočkám. Doporučuju k přečtení. A jsem vděčná, že je letos Výzva jaká je. K této knize bych se jinak nedostala.

18.09.2018 5 z 5