AlčaH AlčaH komentáře u knih

Kniha o bláznivých dobrodružstvích a neuvěřitelném životě stoletého staříka Alana, který se mihnul v pozadí všech důležitých událostí 20. století, se mi velmi líbila. Četla se lehce a byla zábavná, mnohokrát jsem se u ní nahlas rozesmála. Způsob vyprávění, který autor zvolil - střídání přítomnosti a minulosti - mi přišel osvěžující a neměla jsem problém se v celém příběhu orientovat. Těšila jsem se na každou kapitolu a na to, co ten bláznivý Švéd zase vyvede. Podobnost s Forrestem Gumpem je očividná, ale vůbec mi to nevadilo. Vzhledem k některým zdejším komentářům jsem došla k závěru, že kniha je vhodná především pro ty, kteří umí nebrat život až tak vážně . :) :) Každopádně se určitě chystám i na další knihy autora - v prvé řadě na Analfabetku, která uměla počítat.

29.06.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Atticus dokáže na velmi malém prostoru přesně vyjádřit podstatu nějaké životní situace či konkrétního pocitu. Jeho básně jsou pohlazením na duši, je z nich cítit, že autor miluje život, přírodu i samotnou lásku. Mnoho z jeho krátkých básní se vám zapíše hluboko do paměti, a když si je později vybavíte, pousmějete se nad jejich čistou krásou. Osobně více inklinuji k syrovější poezii typu Rupi Kaur, ale musím říct, že i Atticova něžná tvorba se mi nakonec velmi líbila. Určitě budu knihou listovat ještě mnohokrát a vracet se k jednotlivým myšlenkám.

20.06.2019 4 z 5

V pořadí již třetí kniha moderní poezie, kterou jsem četla. A musím říct, že i tahle se mi líbila, očividně jsem asi ta správná cílová skupina. I tady bych našla pár slabších míst, proto dávám 4 hvězdičky, ale například básně věnující se matčině nemoci, její smrti a tomu, jak se s tím autorka vyrovnávala - ty mě vážně chytly za srdce. Líbily se mi také básně vyzdvihující autorčin vztah ke knihám a literatuře. Navíc má kniha nádhernou mininalistickou obálku a pěkné grafické zpracování.

01.06.2019 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Od druhého dílu jsem měla velká očekávání a musím říct, že jsem nebyla zklamaná. Líbilo se mi, že tentokrát šla Rupi Kaur více do hloubky a že se ve své druhé knize věnovala i jiným tématům než jen lásce a zlomenému srdci. Osobně mě nejvíce zasáhly texty věnované jejím kořenům, rodině a migraci. I když tento styl knih určitě není pro každého, já musím říct, že mě velmi baví a ráda se ke knize v budoucnu vrátím.

04.05.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Čtení knihy jsem si užívala. Nepospíchala jsem, i když vzhledem k délce básní by se knížka dala zhltnout vcelku rychle, ale já chtěla nad jednotlivými básněmi přemýšlet a hledat v nich i věci skryté mezi řádky. Některé texty mě samozřejmě zaujaly méně, ale jiné mě naopak trefily přímo do srdce. Našla jsem v knize zajímavé myšlenky. V určitých básních jsem našla i kus svého příběhu. Nejvíce se mi líbila poslední část. :)

24.03.2019 4 z 5

Narkothing Narkothing Tomáš Šimek

Od knížky jsem měla velká očekávání - a to byl pravděpodobně kámen úrazu. Zpočátku jsem se do ní nemohla vůbec začíst a chvílemi dokonce přemýšlela, že ji úplně odložím. Nakonec jsem to s ní ale nevzdala a musím říct, že jsem neudělala chybu, druhá polovina příběhu mě bavila o dost více než ta první. Přesto knihu hodnotím jako lepší průměr. Vulgární jazyk mi nevadil, stylistické chyby, hrubky a špatná interpunkce ano. Rušilo mě to. Líbil se mi vývoj příběhu a hlavní postavy - z "nevinného" užívání drog pro zábavu se časem stalo peklo, ve kterém hrdina přišel o všechno, včetně vlastní důstojnosti.

14.03.2019 3 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Tahle kniha mi prostě nesedla. Když jsem ji dočetla, cítila jsem se, jak kdybych se právě probrala z nějakého drogového psycho rauše... Možná jí dám někdy v budoucnu ještě šanci a své hodnocení změním, ale zatím fakt ne-e...

13.01.2019 2 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Na knihu jsem četla hodně nadšených reakcí a tak jsem se rozhodla si ji přečíst také. A rozhodně nezklamala. Chvilku mi trvalo, než jsem se do ní úplně ponořila, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná i jednotlivé propojení příběhů hlavních postav s těmi vedlejšími. Jejich krátké příběhy dodávaly celému vyprávění šmrnc. Oba kluky jsem si oblíbila, a proto na konci přišlo i dojetí a náběh na nějakou tu slzu. Knihu bych určitě doporučila. :)

06.01.2019 5 z 5

Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Milan Vodička

Výborná knížka, hltala jsem každou stránku. Informace v ní obsažené jsou opravdu zajímavé a doporučila bych ji každému, kdo si rád rozšiřuje obzory a zamýšlí se nad nejrůznějšími tématy. :)

21.09.2018 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Knihu jsem si půjčila v knihovně a rozhodně to byla dobrá volba. :) Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. :) Pozitivní, odpočinkové čtení, které pobaví i dojme. :)

14.09.2018 5 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Musím říct, že i když jsem měla obavy z toho, jestli se mi kniha bude líbit - nakonec mě příjemně překvapila a číst ji mě bavilo. :) Nejvíce mě zaujala úvodní část, kde autorka popsala svůj příběh. Dalo mi to šanci lépe pochopit zákulisí projektu.

14.09.2018 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Útlá knížka plná inspirace, která mi pomohla si uspořádat myšlenky. Kdybych si ji přečetla na začátku svého tvůrčího života, ušetřila bych si spoustu problémů. :) Načerpala jsem z ní některé zajímavé poznatky a věřím, že když někdy v budoucnu budu potřebovat nakopnout, tak se k ní zase vrátím a jen tak si ji prolistuju.

27.07.2018 5 z 5