AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

To bylo prostě dokonalé čtení, zbytek už tady je napsán mnohokrát.

06.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přečteno se slzami v očích. Druhý díl překonává první a patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. A to nejen proto, že jsem Třinečanka momentálně bydlící v Českém Těšíně. Uchvátil mě příběh obyčejných lidí na pozadí neobyčejných událostí období, které mě pro svou hrůznost celý život fascinuje. Bylo dobrou strategií přečíst si nedávno Kyselá těšínská jablíčka, získat hlubší historický vhled a tuto knihu si užít naplno.
Šikmý kostel 2 jsem si do čtenářské výzvy 2021 dala k tématu "kniha, kterou po přečtení darujete" a to ne proto, že se jí chci zbavit, ale proto, že svůj výtisk daruji mamince a sobě koupím nový. Tento titul si totiž zaslouží, abych do něj investovala dvakrát. Děkuji!

28.01.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla za odpoledne a večer, moje dcera dnes měla rok a půl, já pracuji jako učitelka/výchovná poradkyně. Přes slzy na zbytek komentáře nevidím, tohle myslím stačí.

31.07.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla za den, konec se slzami v očích. Byť mi byly tematicky bližší předchozí knihy autorky, díky skvělému stylu a silnému příběhu mě kniha vtáhla od prvních stránek a nedala se odložit. Děkuji!

08.08.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborně a čtivě napsané, zajímavý případ i osobnosti vyšetřovatelů, hodně mi kniha připomínala sérii Helen Fields s Avou a Lucem. Konec mohl být šťastnější. Až teď jsem zjistila, že se jedná o druhý díl v sérii, což překvapivě nevadilo a s chutí si přečtu i ten první.

31.12.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Angela opět nezklamala. Parádní námět, napsáno velmi čtivě, uvěřitelně, navíc téma sekt bylo zajímavé. Velkým plusem je pro mě to, že jsou mi všechny hlavní postavy moc sympatické a číst o nich mě prostě pořád baví.

08.08.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvělá detektivka, napínavé čtení a sympatické postavy. Asi mám novou oblíbenou autorku :)

13.02.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Je úžasné, jak se na tak málem prostoru odehrál tak neskutečně smutný příběh. Barči mi bylo strašně líto, přála jsem jí, aby vše dobře dopadlo. Kniha mě zasáhla o to víc, že jsem ji přečetla během dvou dnů vesměs u kojení dvouměsíční dcerky.

20.04.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tohle pro mě bylo dokonalé veledílo. Miluji různé časové roviny a navíc zde ještě podtrhnuty různými formami textu a nakonec to vše zaklapne a čtenář udělá jen Wow!. Jde vidět, že témata druhé světové války se začínají na poli litaratury vyčerpávat a začíná se vyrovnávat s tím "radostným" obdobím komunismu.

04.03.2024 5 z 5

Pro mě jakožto obyvatelku Českého Těšína a zároveň učitelku dějepisu byla tato kniha povinností. V první řadě jsem nadšená samotným vzhledem a vazbou. Krása. Zároveň obsah je dle mého koncipován tak, jak by měla literatura faktu být pojata, aby byla přístupná co nejširšímu okruhu čtenářů. Záplava jmen sice občas dělala čtení náročnějším, ale celkový příběh tragédie je zpracován výborně. Jsem pyšná, že se náš region může chlubit tak výbornou současnou spisovatelkou, jakou je paní Lednická.

24.05.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Byť to bylo místy už hodně překombinované a ztrácela jsem se ve změti jmen, falešných identit a podobně, kniha byla neskutečně čtivá, měla spád a oživením byly návraty do dětství. Ty pro mě, jakožto matku malé cácory, byly hodně bolestivé.

22.02.2024 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Maximálně jsem si užila počátky svého oblíbeného týmu, opět zajímavý případ a spád, s čímž u Marsons počítám:)

12.08.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak tady máme letní prázdniny a pro mě to znamená, že si opět dám celou sérii, na což se vždy těším od chvíle, kdy zavřu 7. díl. První díl jsem dostala od babičky hned v roce 2000 a Harry mě provází celé dospívání a dokonce na něj nedám dopustit ani jako třicátnice. Letos budu číst poprvé jako matka 5měsíční teroristky, takže jsem zvědavá, jak dlouho mi tentokrát bude trvat zhltnout všech 7 dílů, předpokládám, že ne 2 týdny jako obvykle :)

02.07.2022

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Na zajímavou zápletku a skvělé líčení a charakteristiku postav jsem u autorky zvyklá, ale u tohoto příběhu mě velmi nadchlo i citlivé a poutavé líčení krajiny pohraničí. Skvělá kniha.

19.01.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Kniha přesně podle mého gusta. Milované jihomoravské prostředí, příroda, postav tak akorát, uvěřitelná zápletka a velmi čtivě napsáno. Ideální pro podzimní večery.

25.10.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Brilantní jako vždy. Těším se na další :)

10.08.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha byla psaná krásným jazykem, jednotlivé momenty byly silné a každá z postav jedinečná. Posledních třetina knihy byla neodložitelná a na konci jsem měla slzy v očích, závěr mě velmi překvapil. Nádherný příběh.

23.01.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Mrazivá kniha, která se dá přečíst za jedno odpoledne, ale pocity z ní budou ve mně rezonovat ještě hodně dlouho.

01.07.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako nečtenář poezie považuji Kytici za svou nejoblíbenější sbírku básní. A líbí se mi o to více jakožto milovnici hororu. U některých částí (Svatební košile, Vodník) se chvílemi člověk opravdu bojí. Škoda, že dnes se Kytice ve škole tolik nečte, myslím, že by děti zaujala. (Soudím dle školy, na které pracuji.)

17.01.2020 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Začnu výjimečně od konce. Finále a závěr byly strhující, napínavé, přesně, jak se mi na celé sérii líbilo. Možná je to jen můj pocit, ale naopak začátek byl poměrně vleklý, nebavil mě neustále se opakující vzorec, kdy se na Slizáka nebo jeho vlivné přátele něco najde, on ztoho vybruslí. Fabian byl v pozadí úplně. Od druhé poloviny byla kniha lepší, akčnější a začala mě bavit tak, jak mě bavily předchozí díly.

20.01.2023 4 z 5