Akula Akula komentáře u knih

Mauthausen - konečná stanice Mauthausen - konečná stanice Vlastislav Janík

Přečetl jsem jedním dechem. Obrazová část výborně navazuje na vyprávění.

26.12.2017 5 z 5

Hraničáři od Adamovy hory Hraničáři od Adamovy hory Eduard Stehlík

Výborná kniha a nádherné staré fotky. Tuto část linie mám poměrně prochozenou, o to víc mě tato kniha bavila.

25.12.2017 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Viděno dnešní optikou je naprosto nepochopitelné co všechno museli vězni "zvláštního komanda" vydržet. Počínaje nelidskými podmínkami a konče tím že byli přinuceni podílet se na vražedném běsnění nazvaném konečné řešení. Všem zájemcům o toto téma mohu jen doporučit.

04.11.2017 5 z 5

Bylo málo mužů Bylo málo mužů Jiří Šolc

Pro člověka, který se zajímá o odboj za 2. světové války a o paraskupiny ze západu, je toto jistě povinnou četbou.

28.10.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Knih o koncentračních táborech jsem již pár přečetl. Tato kniha té vší popisované hrůze dává další rozměr. Přivést na svět dítě v těchto podmínkách a přežít i s dítětem je obrovský zázrak. Knihu jsem četl skoro jedním dechem a jako otce dvou dětí mě to silně zasáhlo. Nelze než doporučit.

25.08.2017 5 z 5

Clay-Eva ve vzpomínkách radisty skupiny a spolupracovníků Clay-Eva ve vzpomínkách radisty skupiny a spolupracovníků Jaroslav Pospíšil

Jednoduše a čtivě sepsané zážitky para skupiny Clay nejen během války, ale i během let po únoru '48.

14.08.2017 5 z 5

Partyzánský výsadek Mistr Jan Hus aneb nejasnosti kolem jeho politického komisaře Miroslava Picha - Tůmy Partyzánský výsadek Mistr Jan Hus aneb nejasnosti kolem jeho politického komisaře Miroslava Picha - Tůmy František Drašner

Velmi zajímavá sonda do života partyzánské skupiny organizované ze Sovětského svazu. Bohužel autor knihu nestihl dopsat a je vydána na základě jeho konceptu. I ten je ale důkazem dlouhodobé mravenčí práce autora.

05.08.2017 4 z 5

Podpalte Československo! Operace PERUN Podpalte Československo! Operace PERUN Jiří Šolc

Málo známá část našich dějin. Pokus o vyvolání povstání v protektorátu na začátku války vyvolaný Londýnskou exilovou vládou. K provedení plánu nakonec nedošlo. Kniha se zabývá pozadím tohoto plánu, okolnostmi jeho vzniku a nakonec i důvody jeho odložení na neurčito.

15.07.2017 5 z 5

Podpalte Československo! Akce Benjamin Podpalte Československo! Akce Benjamin Jiří Šolc

Příjemné shrnutí operace Benjamin. Od vývoje situace doma i v Anglii, po samotnou akci. Jednoduše a čtivě podáno.

08.07.2017 5 z 5

Přijdeme za svítání Přijdeme za svítání Jiří Šolc

Výborné shrnutí operací Anthropoid, Tin a Iron. Od plánování a výcviku po vlastní akci.

05.07.2017 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Skláním se před paní Věrou. Za její vytrvalost a touhu přežít to peklo, které ji život nachystal i za její odvahu otevřeně o tom podat svědectví. Je neuvěřitelné jak malou hodnotu má obyčejný člověk v jakémkoliv totalitním režimu.

25.06.2017 5 z 5

Silver B neodpovídá Silver B neodpovídá Jan Břečka

Operace Silver B byla dlouho ve stínu "slavnějších" spolucestujících Anthropoid a Silver A. I přes neúspěch operace, se musíme sklonit před odvahou členů skupiny, ale hlavně obyčejných mužů a žen, kteří je i přes přísné tresty, neváhali ukrýt. Bohužel mnozí z nich zaplatili cenu nejvyšší.

18.06.2017 5 z 5

Operace Spelter Lenka-Jih Operace Spelter Lenka-Jih Vlastislav Janík

O Spelteru se toho moc nenapsalo. Stejně jako o dalších paraskupinách druhé a třetí vlny. Proto jsem hltal každé slovo. Děkuji, za mne čtivé.

05.03.2017 5 z 5