Bylo málo mužů

Bylo málo mužů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174358/mid_bylo-malo-muzu-34K-174358.jpg 5 17 2

Podtitul: Českoslovenští parašutisté na západní frontě za druhé světové války. Kniha mapuje vznik, organizační strukturu, jednotlivé operace a osudy československých parašutistů tzv. Zvláštní skupiny D ve Velké Británii v období druhé světové války. Obsahem knížky je úplný přehled operací uskutečněných i těch plánovaných. Knížka obsahuje i jmenný seznam parašutistů zvláštní skupiny D.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Merkur

jan.para
jan.para
13.09.2022 5 z 5

Jedná se o stručný popis osudů parašutistů a paraskupin jako celků. Pro všechny, co se zajímají o naše parašutisty za 2. světové války je tato kniha povinnost. Kniha se jmenuje Bylo málo mužu, protože skutečně bylo málo můžu. Výběr parašutistů byl velmi omezený. Zajímavostí je, že knihu nelegálně vyvezl v roce 1988 z Československa Jaroslav Šperl, příslušník výsadků Carbon a emigrant na západ, když byl po 40 letech v Československu na návštěvě z USA, kde tehdy žil.

Akula
Akula
28.10.2017 5 z 5

Pro člověka, který se zajímá o odboj za 2. světové války a o paraskupiny ze západu, je toto jistě povinnou četbou.