akinomV akinomV komentáře u knih

Prvotřídní vražda Prvotřídní vražda Ann Granger

Autorka nezklamala, baví mě její styl psaní. Je to čtivé, zajímavé a hlavní postavy mě opravdu bavily. Je to mé první setkání s Lizzie a jejím manželem Benem a určitě si chci přečíst i předchozí díly.

11.03.2022 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

I když jsem se setkala s názorem, že "Výměna" je poměrně slabší než autorčina prvotina "Spolubydlící" a tak jsem šla do čtení s troškou obav, nakonec jsem byla překvapená, protože se mi kniha líbila stejně. Líbilo se mi střídání vypravěče, děj měl spád a zajímavé téma.

24.02.2022 5 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Po knize jsem sáhla, protože jsem chtěla nenáročnou romantickou oddechovku a dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. Tohle byl tak sladký a kýčovitý příběh, ale mě se taaaak líbil. Smála jsem se u toho, předvídala děj, vlastně tam ani nic moc negativního nebylo (a že by se tam mohlo stát pár "sabotáží"), všichni byli, dá se říct, správňáci.....ale když jsem dočetla poslední stránku, uniklo mi takové to romantické "ach" a pak "to to dobře dopadlo" a i když je to tedy kýč jak bič, já jsem tohle asi fakt zrovna potřebovala :-D Takže asi trošku přeženu hodnocení, ale v tuto dobu, v tento čas, to prostě byla ta správná romantika pro mě.

16.02.2022 5 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Trošku jsem váhala nad hodnocením, protože jsem knihu asi po 60 stranách chtěla odložit. Nakonec zvítězila zvědavost a pak už se to četlo mnohem líp. Na mě tam bylo zbytečně moc popisů prostorů, okolí, ale na druhou stranu mi nevadily popisy životů jednotlivých postav. Závěr knihy velmi dobrý. Když to tak ale přehodnotím, bylo to chvílemi táhlé, až nudné a asi bych po knize podruhé nesáhla, proto nakonec jen ty 3*

14.02.2022 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Knihu hodnotím víceméně kladně, ale nějaké výhrady mám. Asi nejvíc mě štvalo, jak hlavní hrdinka mluví, protože to kolikrát nepůsobilo žensky, ale jen vulgárně. Možná to bylo záměrem a protože nejsem cílovka pro tento žánr, nedokážu to správně ocenit. Jako oddechovka to nebylo špatné, ale myslím, že to bude kniha, na kterou brzo zapomenu.

09.02.2022 3 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

Mě kniha bavila a čtení jsem si užila. Ne že by to byl top strop detektivek, ale bylo to fajn a klidně bych si přečetla i další díly s Klárou Radovou.

06.02.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Po Sítích je to druhá autorčina kniha a za mě tedy Sítě byly lepší. Určitě to ale není špatná kniha, zajímavý příběh, který mě bavil číst. Určitě bych ocenila delší příběh, kde budou postavy víc vykreslené. Zajímala mě postava matky. V jednu chvíli mi přišlo, že má svůj tajný důvod, proč zrovna Báru nemá tak ráda, ale pak se to nějak vytratilo. No, nejsem z knihy nadšená jako většina čtenářů, ale úplně ji nezavrhuji.

04.02.2022 3 z 5

Mladí, neklidní a mrtví Mladí, neklidní a mrtví Jessica Fellowes

Přiznám se, že jsem od téhle série měla velká očekávání. Líbí se mi prostředí, doba, detektivní zápletky, ale nakonec to celé dohromady byla opět nuda. A to mě fakt mrzí. Nevím vůbec, jestli se mi bude chtít v sérii pokračovat....

03.02.2022 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Po knize jsem sáhla spíš náhodou a úplně odvázaná z ní nejsem. Není to špatné, to určitě ne, ale nějak mi to nesedlo. Konec mi přišel zbytečně rychlý, určitě by to pár stránek navíc sneslo. Taky nejsem úplně fanda do vulgárních slov v knihách. Podruhé si ji asi nepřečtu, ale věřím, že své čtenáře si našla a najde.

03.02.2022 3 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Mně se kniha líbila o trošku víc než ta předchozí. Sice jsem odhadla vraha i zápletku, která se na konci rozplete, ale i tak mě bavilo číst dál a dozvídat se, že jsem měla pravdu. Líbí se mi tento druh příběhu, kdy jsou podezřelí na jednom místě a pak se jen řeší, kdo lže a kdo je nakonec viníkem. Přidávám se k ostatním, že té samotné "hře" mohlo být dáno víc prostoru, ale i tak jsem se u knihy bavila.

03.02.2022 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Tak já se přidávám na stranu nadšených komentářů. Do půlky detektivka a pak právnický thriller. I když to mělo mouchy, myslím, že pokud se někdo chce příjemně pobavit a užít si příběh, který odsýpá a má zajímavé zvraty, tak s touto knihou nešlápne vedle.
A i když jsem nebyla překvapená v tom prostředku knihy, tak ten konec jsem nečekala. Super.

23.01.2022 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože co si budeme povídat, je to Štvanice jak vyšitá... (přes kopírák). Protože se mi moc líbilo vykreslení ostrova a zápletka ve stylu uzamčeného prostředí s omezeným počtem podezřelých, dala jsem nakonec 4. Ale pokud bude další kniha ve stejném duchu, už to bude trošku trapný. Krátké kapitoly psané z různých pohledů byly taky fajn, to mi ani nevadilo. U Štvanice jsem ještě čekala, že zavražděná osoba bude překvapením pro všechny (jako že nic není tak jasné, jak vypadá, což se bohužel nestalo). Tady už jsem si byla celkem rychle jistá, kdo tou osobou bude a navíc jsem i celkem rychle odhadla pachatele. Takže tentokrát už jsem moc velký zvrat na konci nečekala a to bylo dobře, nebyla jsem zklamaná. Teď už budu jen doufat, že další kniha bude přece jenom trochu jiná, protože autorka píše dobře. Jen to chce nějaký nový nápad.

21.01.2022 4 z 5

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

Nejsem cílovka, ale bavilo mě to a nápad mi přišel hodně zajímavý. Určitě doporučuji. Hezky se to čte a ta obálka, ta je nádherná.

14.01.2022 4 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Jak jsem od začátku očekávala, kniha byla romantická, smutná i milá zároveň. Četla se rychle. Co však kazilo celkovou atmosféru byla erotika na začátku a konci knihy. Bylo toho moc najednou, moc detailně a k celkovému rázu knihy se mi to nelíbilo. Jakoby autorka chtěla překvapit, zaujmout, ale řekla bych, že tohle ta kniha nepotřebovala. Takže celkově se kniha dostala v mém hodnocení na průměr.

07.01.2022 3 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Nevím, jak to autorka dělá, ale to se nedalo odložit! I když jsem samozřejmě dopředu věděla, jak tato královna dopadla, stejně jsem to četla jedním dechem a tak nějak trošičku doufala s ní, že se král nechá obměkčit :-D Rozhodně doporučuji celou sérii a nemůžu se dočkat posledního dílu!

05.01.2022 5 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Oddechová jednohubka, která asi nenadchne fanoušky severské krimi či jinak brutálních knih, ale potěší ty, kteří mají rádi takovou tu náladu britského venkova. Po trošku slabším druhém díle se mi trojka líbila moc. Škoda, že jsou knihy útloučké, klidně bych přidala tak 100 stránek, aby měl příběh čas pomalu plynout :-)

03.01.2022 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

I když nejsem asi úplně cílovka, tak mě kniha pobavila. Byla vtipná, postavy (ač jich bylo hodně) jsem měla ráda a byla jsem zvědavá, jaká rande hlavní hrdinku čekají. Rozhodně knihu hodnotím kladně a řekla bych, že patří mezi ty povedené romanťárny.

02.01.2022 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

I když nejsem cílovka, příběh jsem hltala. Bylo to napínavé, dobrodružné a zápletka opravdu povedená. Je to příběh hlavně pro děti a jako takový si zaslouží plný počet hvězdiček.

29.12.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

(SPOILER) I když zápletka nebyla nijak originální, líbil se mi způsob vypravování děje. To, že jsme skoro do konce neměli jistotu, kdo je tedy tou obětí, bylo zajímavé. Trošku jsem čekala, že na závěr bude šok a autorka nás překvapí tím, že nic není tak, jak by člověk čekal, ale to se bohužel nestalo. Ale bylo to čtivé, krátké kapitoly utíkaly jako nic.

29.12.2021 4 z 5

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Miroslav Macek

Trošku jsem se sama popletla anotací a myslela jsem, že všechny povídky budou mít stejnou zápletku, tedy "záhadu zamčeného pokoje". Ale i když tomu tak nebylo, musím ocenit snahu o různé styly jednotlivých povídek. Neznám všechny původní autory, jejichž styl zde byl napodoben a ne vše mě bavilo, ale celkově to nebylo špatné čtení.

28.12.2021 3 z 5