akinomV akinomV komentáře u knih

Tajemství nevlastní dcery Tajemství nevlastní dcery Erle Stanley Gardner

Super oddechovka s Perry Masonem, stojí za přečtení.

07.06.2022 4 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

(SPOILER) Tak já z knihy zas tak moc nadšená nebyla. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne. Ale musela jsem se fakt nutit. Hlavní hrdinka byla neskutečný otloukánek, ale hned se ze všeho vylízala a pokračovala dál...., dále mi přišlo nevěrohodné, že by nepoznala, kdo je oním neznámým, který jí ubližuje. Jinak souhlasím, ta Lisa byla fakt neskutečná a ze všeho teda vyvázla vlastně na pohodu. Bohužel, celkově hodnotím jako nic moc příběh.

04.06.2022 3 z 5

Tři kroky od pekla Tři kroky od pekla Veronika Černucká

(SPOILER) Pro mě je to první kniha ze série s Tarou, která mi nesedla. Na začátku jsem chtěla knihu odložit, protože těžko snáším, když je ubližováno dětem a navíc takto popisně, což mě teda u této autorky dost překvapilo. A pak jsem se ztrácela v postavách. To, že se to dělo na začátku, to by tak nevadilo, člověk se časem vyzná, ale tady jsem byla zmatená ještě na konci knihy. I tak se těším na další pokračování!

29.05.2022 3 z 5

Dům na konci cesty Dům na konci cesty Veronika Černucká

Opět pěkný příběh s Tarou, tuhle detektivní sérii mám opravdu ráda. A tentokrát to bylo pěkně zašmodrchané :-)

26.05.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Trošku zklamání. Sice hodně případů, ale velmi málo informací. V podstatě bych to nazvala takovým ukazatelem na případy, které si pak člověk musí dohledat sám.

Spoiler: docela mě mrzelo, že se třeba mluvilo o pachateli a až na konci vyprávění se člověk dozvěděl, že pracoval společně se ženou, ale jak k ní přišel a proč mu třeba pomáhala, to se neuvádí. Jinde se mluví o zmizení ženy, posléze nálezu, ale vůbec se nevysvětlí, co se jí vlastně stalo. Dále není ani vysvětlení, jak přišli na pachatele..... Jako nápad na knihu dobrý, ale provedení slabé. Bohužel.

24.05.2022 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Od knihy jsem měla velká očekávání, ale víc jak půl knihy jsem se nudila a musela jsem se do čtení nutit. Až ke konci se to pořádně rozjelo a musím uznat, že pointa byla zajímavá. Vzhledem k tomu všemu je to pro mě celkově průměr.

22.05.2022 3 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Přiznám se, že po prvních stránkách jsem chtěla knihu odložit. Neměla jsem žaludek na popis šikany na vojně a už jsem měla knihu zavřenou, že to nedám. Pak jsem si ale řekla, že když má kniha tak vysoké hodnocení, že tam musí něco být ... něco, co zaujme. Tak jsem knize dala druhou šanci. A pak už jsem ji nemohla odložit.

Moc se mi líbil propletenec postav a také situace, kdy se různé maličkosti zmíněné jen tak na okraj začaly propojovat a dávat celkový obrázek příběhům. Super vykreslená doba komunismu i devadesátek.
Jsem ráda, že jsem nakonec vydržela, stálo to za to.

17.05.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Už se opakuji, ale zase romanťárna, která nezklamala. Jak to autorka dělá, že hned od začátku víte, kdo s kým, že to bude nejdřív nezájem a pak se dají dohromady, že tam bude nějaký zádrhel, který se na konci rozlouskne ..... a stejně vás tu knihu baví číst?!!!
S každou knihou toužím po cestování. Každou destinaci bych ráda prozkoumala tak, jak hlavní hrdinky. No, třeba jednou :-D

15.05.2022 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Řekla bych, že nejlepší díl z trojice. Sice jsem se občas trošku ztrácela v datech, ale na druhou stranu to bylo vykompenzováno vtípky, které mě fakt bavily.

11.05.2022 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Stále mě to baví, hned se pustím do třetího dílu. Ne že by to byl naprostý top, ale čte se to rychle, ke konci to bylo hodně napínavé a nějaké ty nepřesnosti, nevyjasněnosti, to jsem přehlížela, protože děj byl zajímavý.

09.05.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Víc než thriller je to spíš detektivka. Je to ale čtivé, stránky mi rychle ubíhaly. Jsem zvědavá na pokračování, zda se to víc rozjede.

08.05.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Přesně můj žánr, líbilo se mi to. Ač mám radši anglický venkov, tak i švédské maloměsto mělo něco do sebe. Hlavní postavy mě bavily, zápletka fajn a celkově jsem si u knihy příjemně oddechla. Taková Agatha Christie po skandinávsku :-)

06.05.2022 5 z 5

Tajemství prázdného trezoru Tajemství prázdného trezoru Matthew J. Costello

Fajn jednohubka, ale řekla bych, že by to chtělo víc stránek a pořádně děj rozepsat. Takhle se něco stane, nastane pár rozhovorů a najednou je to všechno šup šup vyřešeno a jede se dál :-) Mám ráda postavy a prostředí, kde se děj odehrává, tak moc doufám, že se to v dalších dílech zlepší.

23.04.2022 3 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Tak já se přidávám k fanouškům této knihy. Vysloveně jsem ji hltala. I když tam bylo hodně postav, docela jsem se v nich začala orientovat. Líbilo se mi propojení dvou linek, prožívala jsem špatné "ovzduší" v kanceláři, no a závěr-epilog bomba. Jako měla jsem husí kůži.

21.04.2022 5 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Za mě velké překvapení. Po knize jsem sáhla náhodou v knihovně a jsem moc ráda, že jsem ji objevila! Zajímavý příběh, zápletka. Líbily se mi pohledy různých osob, jak se vše pomalu do sebe zaplétalo a jako mnoho čtenářů jsem se nechala pěkně vodit za nos. Druhá část, kde Seržant s Puťákem pátrají, měla taky zajímavý spád. Co mě naopak nebavilo, byly části z velehor v Puťákově mysli. To bych vynechala a byla bych spokojená. Takže konečný verdikt je, že si od autora ráda přečtu další knihy a budu zvědavá, jestli bude laťka stále tak vysoko.

17.04.2022 4 z 5

Slunečné dny a mořský vánek Slunečné dny a mořský vánek Carole Matthews

Líbilo se mi prostředí, do kterého byl příběh zasazen. Vždy u takových knih zatoužím se odstěhovat do dálav a začít s rodinou nový život :-D Tady tomu bylo podobně. Styl autorky je trošku jiný než třeba u Julie Caplin a možná právě to je důvodem, proč jsem se do knihy tolik nezačetla. Občas byly dlouhé popisy (hlavně ta část s festivalem), občas jsem nějak nevěřila hlavnímu fešákovi. Je to příjemná romantika, ale pro mě má svá "ale", která protentokrát zapříčinila, že jsem si knihu tak neužila.

17.04.2022 3 z 5

Přerušený řetězec Přerušený řetězec Petr Eidler

Již druhá detektivka od autora a musím říct, že mi sedl do noty. Detektivní linka spojená s historickou z doby 2.světové války byla opět skvělá. Hledání minulosti, pátrání po vrahovi .... je to spíš poklidné vyprávění, žádný brutální masakr, ale za mě fakt dobrý!

05.04.2022 5 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Kniha mě svým obsahem lákala, protože jsem šla po oddechové jednohubce. Sice jsem se obávala nižšího hodnocení knihy, ale nenechala jsem se odradit. No, bohužel se k nic moc hodnocení musím přidat.
I když jsem čekala opravdu jen oddechovku, překvapila mě témata, která se rozvíjela u jednotlivých žen. To bych připočetla k dobru. Bohužel to zůstalo jen v povrchní rovině, což byla škoda, určitě bych se o problémech ostatních žen ráda dozvěděla víc. Nebo o bližších příčinách těch problémů. Ale co mé hodnocení podstatně snížilo, byly velmi názorné popisy sexu. Řekla bych, že to bylo moc na sílu a zbytečně do detailů. Měla jsem pocit, že to má být romantická kniha a ne erotická. Mrzí mě, že se sex musí narvat do všeho a čím víc názorně, tím líp. Mě to tedy kazilo dojem z knihy. Ale rozumím, že každý to může mít jinak.

31.03.2022 3 z 5

První pravidlo: nezamilovat se První pravidlo: nezamilovat se Felicia Kingsley

Zápletka zajímavá, líbilo se mi prostředí příběhu, ale nějak jsem si nenašla vztah k hlavním hrdinům. Chladný Nick až moc rychle pookřál, totálně změnil své zvyky a to jsem mu moc nevěřila. Asi jsem čekala víc a tak mě to zklamalo. Bohužel z romantické sekce u mě vede série "Romantické útěky", která mi je zatím stále bližší.

26.03.2022 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knihu jsem měla nějakou dobu doma a stále ji odkládala. Ale to byla chyba, protože jsem nadšená a nechápu, proč jsem si ji nevzala ke čtení dřív. Sympatická vyšetřovatelka, zajímavý tým, super zápletka i vyřešení. Fakt jsem se u knihy pobavila a jsem ráda, že má pokračování.

19.03.2022 5 z 5