akinomV akinomV komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

I přesto, že nejsem úplně cílovka pro tento žánr, chtěla jsem si přečíst něco jiného. Ale možná právě proto je tato knížka pro mě jen lehkým průměrem. První polovina knihy se vleče a jen díky tomu, že se neví, kdo z dvou hlavních mužských postav je princ a kdo zabiják, jsem se snažila knihu neodložit. Druhá půlka knihy byla zajímavější a samotný závěr se konečně pořádně rozjel. Ale myslím, že si pokračování můžu nechat ujít. Na druhou stranu věřím, že kdyby mi bylo o víc jak 20 let méně, asi bych byla z knížky nadšená. Takže rozhodně nezatracuji a doporučuji mladším ročníkům :-D

23.10.2017 3 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Velký nezvyk, že se v příběhu nevyskytuje ani Hercule Poirot ani slečna Marplová, ale rozhodně to není na překážku. Hlavní hrdinka, která se snaží zachránit svého snoubence před odsouzením z vraždy je sympatická, chytrá a rozhodně nezahálí :-) Moje oblíbená klasika, která nezklamala. Doporučuji jako oddechovku na chladné podzimní večery :-)

18.10.2017 4 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Musím říct, že tato kniha byla pro mne velkým a příjemným překvapením. Je opravdu čtivá a vtáhne do děje. Hned jsem si také "googlovala" informace o hradu Buben a jeho obyvatelích :-)
V poslední době mě začali víc zajímat historické knížky a tato jen potvrdila mou touhu, dozvídat se víc i o české historii. Závěr knihy mě tedy šokoval a ve výsledku jsem za takový konec i ráda, protože tím kniha získává body za originalitu :-)
I proto tuto knihu mohu doporučit, stojí za přečtení.

16.10.2017 4 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Agatha je moje oblíbenkyně, takže její knihy čtu i víckrát (nevyjímaje i sledování filmů dle jejích knih) a proto se mi těžko hodnotí. Samozřejmě mám i knížky, které se mi od ní tolik nelíbí, ale to zrovna není případ tohoto příběhu :-)
Možná mě trošku mrzí, že se slečna Marplová objevuje na scéně až v poslední třetině/čtvrtině knihy a tak nějak se tam jen na chvilku vyskytne. Ale vyprávění příběhu z pohledu muže, který přijíždí se svou sestrou do malého městečka se zregenerovat po vážném úraze, mělo také hodně do sebe. Za mě určitě - doporučuji :-)

13.10.2017 4 z 5

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Tak nějak se ve mně pere zda knihu ohodnotit 3 nebo 4 hvězdičkami, takže jsem zatím neoznačila.
Na jednu stranu se mi to docela líbilo, zajímavý nápad, prostředí, střídání pohledu dvou hlavních postav, dovedla jsem si to představit jako divadelní hru. Na druhou stranu nevím, zda jsem neočekávala větší akci. I když, vlastně tam ta akčnost nebyla nutná. Opravdu, mám na knihu rozporuplné pocity, že ani nevím, jak knihu hodnotit. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla, ale že bych z toho byla totálně odvázaná, to bohužel ne.

11.10.2017 3 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Na to, jak je kniha silná, jsem ji hltala a bavila mě až do konce. Ač je hrdinka skutečná postava, autorka sama přiznává, že si v příběhu hodně doplnila, jelikož informací o skutečné Alici Perrersové není mnoho.
Ale moc se mi líbí vykreslení života na královském dvoře. Když člověk čte o vztazích mezi lidmi, vidí jejich intriky, závist a zlobu, je rád, že žije v jiné době. I když každá doba má své pro a proti :-)
Knížka rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

05.10.2017 5 z 5

Zločin v Yorku Zločin v Yorku Sam Thomas

První díl série o porodní bábě s titulem "lady" :-) z prostředí Anglie v době anglické občanské války, tady konkrétně v roce 1644.
V příběhu vystupuje lady Bridget Hodgsonová a její pomocnice, služka Martha, které se, kromě pomoci u porodů, snaží zachránit Bridgetinu přítelkyni neprávem odsouzenou za vraždu manžela.
Knížka je čtivá a podává zajímavé svědectví o tehdejší době z pohledu žen a také náhled do tradic spojených s příchodem dětí na svět.
Určitě doporučuji, příjemné čtení.

29.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Nebylo to špatné, ale ani jsem z toho nebyla nijak nadšená. Je to čtivé, taky jsem to zhltla dost rychle, ale děj byl docela předvídatelný. Také mi přišlo, že po pozvolném plynutí děje bylo na konci všechno moc rychle vyřešené. Pro mě lepší průměr, ale je to čistě subjektivní názor.

27.09.2017 3 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Příjemné počtení, spíše taková oddechovka. Příběh alá Šifra mistra Leonarda, ale četlo se to dobře.
Děj má spád, postavy jsou víceméně sympatické, zápletka dobrá. Pokud člověk nečeká nějaký wow efekt, tak je to správná volba.

25.09.2017 4 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Knížka se mi opravdu líbila, ke konci jsem nemohla přestat číst. Rozuzlení sice nebylo tak překvapivé, ale celkově byl děj napínavý. Hlavní postavy byly sympatické, děj srozumitelný a zajímavý. Určitě sáhnu po pokračování.

21.09.2017 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Bohužel jsem nejprve viděla film a pak až četla knihu, takže jsem trošku ovlivněná. Knížka se mi moc líbila, ale tak nějak jsem postrádala větší vylíčení té pompéznosti večírků, toho snobského povrchního života. Závěr mi zase přišel trošku moc rychlý a v hlavě se mi promítal film, který jsem hned s knihou porovnávala. V tomto případě bych řekla, že film má trošku víc bodů než kniha, ale i tak její poselství a emoce člověka zasáhnou. Ačkoliv jsem znala konec, opět jsem ho prožívala a bylo mi smutno. Rozhodně doporučuji!

14.09.2017 4 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Ačkoliv jsem zahlédla ne moc kladné recenze, tak nakonec se mi knížka líbila a nelituji, že jsem si ji přečetla. Je to příjemná "oddechová" detektivka, která má spád a dobře se čte. Je zajímavé, že jsem si příběh uměla představit jako film, tak třeba na něj i v budoucnu dojde - určitě se ráda podívám.

12.09.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

I tento druhý díl s Cormoranem Strikem se mi líbil až tedy na tu nechutnou část popisu knihy, která byla v centru dění celého příběhu. Ale jinak jsem to hltala a těším se na třetí díl :-)

10.09.2017 4 z 5

Případ Arleny Ferrisové Případ Arleny Ferrisové Erle Stanley Gardner

Klasická detektivka z právního prostředí, skvělý Parry Mason a jeho chytrý mozek :-) Překvapivě jsem tento díl vůbec neznala a tak jsem se u něj pobavila. Neřekla bych, že je to úplně top knížka, ale bylo příjemné číst něco bez hororových prvků a spousty krve.

31.08.2017 4 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Knížka mě nečekaně okouzlila a vzbudila zájem vidět některá díla v reálu. Ačkoliv je to fikce, je postavena na reálných faktech a o to víc mě asi i bavila. Rozhodně doporučuji!

27.08.2017 5 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Stejně jako první knížka "Rozpuštění" je opět dobře napsaná. Jedná se o historickou detektivku se sympatickým hrdinou - hrbatým právníkem Shardlakem. Druhá knížka se mi asi líbila o něco víc, možná díky tomu, že už jsem hrdinu znala. Navíc oceňuji autorovy poznámky k historickým reáliím na konci příběhu. Já určitě doporučuji, stojí to za přečtení.

13.08.2017 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Moc pěkné! Vtáhla mě do děje, že jsem ani netušila jak. Dobře vykreslený život v tvrdých podmínkách, které si ani neumíme představit. Občas zdlouhavější popis, ale celkově to ke knize patří. Určitě stojí za přečtení!

25.07.2017 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Knížka se mi líbila, možná byla ke konci už zbytečně dlouhá, ale ve výsledku jsem byla s knihou spokojená. Líbilo se mi historické pozadí knihy i autorovy vysvětlivky ke skutečným událostem. Určitě doporučuji.

20.07.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Dobrá letní oddechovka, asi se mi to líbilo i víc než Bábovky.

16.07.2017 4 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Oddechová detektivka, ačkoliv jsem na ni viděla špatné recenze, mně se líbila.

06.07.2017 4 z 5