akinomV akinomV komentáře u knih

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Klasická detektivka, která vždy potěší :-)

30.11.2018 5 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Konečně pořádná česká detektivka. Je pravda, že moc po českých autorech nesáhnu, ale přicházím tomu na chuť a tato detektivka se opravdu povedla.

28.11.2018 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Hodně zajímavá kniha. Tři ženy, tři příběhy, tři prameny copu, které všechno spojí v jedno.
Kniha se četla velmi rychle, krátké odstavce k tomu přímo sváděly a příběh plynul tak hezky, že jsem stále čekala, co bude dál a knihu nemohla odložit. Navzdory tomu mi v knize něco nějak chybělo, nějaký ten wow konec? Nevím. Knihu určitě doporučuji, ale na zadek jsem si z ní nesedla.

13.11.2018 4 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Opět skvělý zážitek, musela jsem se smát nahlas :-) Několikrát jsem měla pocit, že autorka nahlíží přímo do naší rodiny - takže je opravdu jedno, kde kdo žije, radosti i strasti rodičovství jsou všude stejné :-)

12.11.2018 5 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Velmi zdařilé pokračování práce Agathy Christie. Předchozí dvě knihy od Sophie Hannah s Herculem Poirotem mě moc neoslovily, ale tato mě naopak velmi překvapila a moc dobře se četla. Příběh byl zajímavý, nechybělo shromáždění podezřelých na jednom místě a navíc jsem ani neodhadla viníka. Tentokrát jsem opravdu nadšená.

07.11.2018 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Tak tentokrát jsem byla autorkou zklamaná. Četla jsem její dvě předchozí knihy a moc jsem se těšila i na tuto, ale nadšení se nedostavilo. Většinu knihy jsem se nudila, příběh mě nebavil, hlavní hrdinka mi vysloveně vadila a překvapení na závěr se tak nějak ani nekonalo. Tak doufám, že další knihy už budou zase lepší.
A mám dotaz, když jsem knihu četla, jako bych ten příběh už viděla v nějakém starším filmu - je to možné? Nepřipomínalo vám to něco? Dejte vědět, ráda bych tomu přišla na kloub :-)

26.10.2018 2 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy James R. Hannibal

Ačkoliv je to knížka spíš pro mou dceru, nelituji, že jsem si ji přečetla. Je to kouzelný příběh z Londýna, kde se trošičku a nenásilně dozvídáme o historické údálosti - o velkém požáru Londýna roku 1666. Takže já jsem se pobavila a ještě jsem se něco dozvěděla. A když už je to jak se říká "dva v jednom", tak ještě přidám, že příběh je vhodný jak pro holky tak pro kluky a to se rozhodně vyplatí :-D

18.10.2018 4 z 5

Čekala jsem oddechovou romanťárnu, která má očekávání naplnila na 100%. Díky tomu, že po narození dětí jsem větší citlivka, tak jsem si na začátku i pěkně "pořvala". Příběh to byl milý, četl se jedním dechem a určitě si knihu ještě někdy v budoucnu přečtu.

10.10.2018 4 z 5

Past Past Melanie Raabe

Hodně zajímavá knížka. Když jsem ji četla, automaticky se mi v hlavě příběh přehrával jako film. Každopádně poutavý příběh do kterého se jednoduše začtete a skončíte na konci knihy :-) Jednu hvězdičku jsem ubrala jen proto, že to není kniha, ze které bych si úplně sedla na zadek a musela ji rozdýchat, ale rozhodně jsem ráda za přečtení.

26.09.2018 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Velice poklidný detektivní příběh, který se víc rozjede až ke konci. Nebylo to špatné čtení, líbily se mi zmínky o staré Praze a vykreslení tehdejšího fungování české a německé společnosti v jednom městě.

21.09.2018 3 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Příjemná oddechová romanťárna, jen kdyby tam nebylo tolik překlepů a chyb....

18.09.2018 3 z 5

Už dlouho jsem se tak nenasmála (i nahlas) jako u této knížky. Možná je to tím, že paní je moje vrstevnice a máme podobný pohled na svět i vzpomínky na dětství. Krátké příběhy plné příjemného humoru a zajímavostí z Anglie. Určitě doporučuji.

12.09.2018 5 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Opět pěkná detektivka z doby krále Jíndřicha VIII, která udržela mou poroznost po celou dobu, ačkoliv je to pěkná bichlička :-)

13.06.2018 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Pořád jsem čekala nějaký wow efekt, ale nakonec to byla bohužel jen nuda... Asi nejsem cílová skupina pro takový druh knihy, ale určitě si své fanoušky najde.

25.05.2018 3 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Ze začátku jsem se do toho nějak neuměla začíst, ale abych knihu dočetla, zůstala jsem do noci vzhůru :-) Zajímavý náhled do jiné kultury.

04.02.2018 4 z 5

Opět skvělý zážitek z knihy, Kateřina Aragonská se mi líbila víc, ale to bylo asi tím, že jsem s ní víc soucítila, kdežto Anna Boleynová mi byla prostě nesympatická. Ale autorka obě knihy napsala neskutečně čtivě a já se nemůžu dočkat dalšího pokračování!!!

27.01.2018 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná knížka, která vydrží udržet pozornost až do konce!

19.01.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Opravdu čtivé, ale docela předvídatelné a konec nic moc. I tak dávám docela dost hvězdiček, protože já mám radši tyhle "poklidné" detektivky než krváky a opravdu jsem knížku hltala.

05.01.2018 4 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Příjemná vzpomínka na seriál (z dob mého dětsví?). Knížka mě trošku zklamala jazykem, často se tam vyskytuje jakože hovorový jazyk s velmi lidovým dialektem či jak to pojmenovat a dost mi to vadilo v plynulosti čtení.

10.11.2017 3 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká