akinomV akinomV komentáře u knih

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Příjemná historická detektivka, žádné velké překvapení na závěr, ale moc dobře se to četlo a ráda si přečtu i další díly.

16.05.2019 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Nemohla jsem se moc začíst, až konec začal být zajímavý. Celkově to byl spíš průměr.

12.05.2019 3 z 5

Láska v řadě 27 Láska v řadě 27 Eithne Shortall

Nevím proč, předchozí "srdcovka" (Láska z deníku) se mi líbila víc. U této jsem se občas musela nutit a těšila jsem se na závěr, ale možná jen nebyla ta správná nálada...protože sama nevím, co přímo vytknout.

11.05.2019 3 z 5

Smrt Trojského koně Smrt Trojského koně Roman Cílek

Pokud to mám shrnout jako celek, tak opravdu průměr. Ale pár povídek mělo velký potenciál, kdyby byl prostor je rozvinout.

08.05.2019 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tak tohle čtení jsem si užila. Hodně mi to připomínalo Twillight ságu jen v dospělejším provedení, Na to, že je to docela bichle jsem ji četla rychle a vůbec jsem se nenudila, takže pokud nečekáte nějakou intelektuální bombu, ale příjemnou oddechovku, tak do toho :-)

23.04.2019 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Moc zajímavě napsaná kniha a vůbec nevím, která dějová linka se mi líbila víc :-) Navíc jsem čekala, jaký bude závěr a nakonec předčil má očekávání. Ačkoliv jsem na knihu slyšela ódy, raději jsem moc neočekávala, ale byla jsem nadšená.

10.04.2019 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Tak tohle jsem opravdu potřebovala. Nádherná oddechovka s pěkným příběhem protkaným rodinným tajemstvím, láskou a ještě k tomu ten ostrov ...... no vše jak má být :-)

03.04.2019 5 z 5

Smrt v recepci Smrt v recepci Daniela Mičanová

Musím přiznat, že jsem pachatele neodhadla, i když jsem tak nějak kroužila kolem. Celý příběh měl rychlý spád, krátké kapitoly a žádná hluchá místa. Líbila se mi také osobní linka poručice Drábkové. Když jsem překonala bariéru moravského hantécu, už jsem se nemohla od knihy odtrhnout a musím uznat, že na českou detektivku byla tato opravdu dobrá.

02.04.2019 4 z 5

V hlavní roli vražda V hlavní roli vražda Jana Semschová

Za mě pěkná detektivka z filmového prostředí v Šumavských reáliích :-)

27.03.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Pro velký ohlas jsem asi měla velká očekávání, ale nakonec to byl pro mě spíš průměr.

27.03.2019 3 z 5

Zajímavá knížka, ale nic vyloženě objevného - ale asi je to tím, že jsem se o tomto tématu zajímala i jinde. Kniha je psaná čtivě, některé pasáže jsou spíš úsměvné (povídat si a zdravit své věci...atd.), ale úplně bych knihu nezatracovala :-)

11.03.2019 3 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

příjemná oddechová detektivka

03.03.2019 4 z 5

Uchem jehly Uchem jehly Zbigniew Czendlik

Milé povídání se zajímavými hosty, někdy bych klidně četla dál, abych se o lidech víc dozvěděla. Určitě doporučuji k přečtení.

14.02.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zase fajn detektivka, příběhy Eriky Fosterové mám ráda. Tady mi přišel konec knížky nějak moc rychlý, ale celkově fajn.

24.01.2019 4 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Zajímavá detektivka z mého oblíbeného anglického prostředí. Nevím proč, knihu jsem četla pomaleji než jsem čekala, ale nakonec mě vtáhla do děje a v závěru jsem se tak začetla, že kapitoly (v této části poměrně krátké) ubíhaly neskutečnou rychlostí :-)
Historická detektivka bez extra akčních scén, ale i tak plná děje.

11.01.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak tohle bylo příjemným překvapením. Romantická oddechovka. Ale protože jsem četla vlažnější ohlasy, nečekala jsem nic velkého a nakonec to bylo milé, romantické a návykové :-)

31.12.2018 5 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Knihu jsem přímo hltala i když v ní bylo jen málo pro mě nového. I tak jsem si ráda přečetla více o sestře Zorce a jak už tu bylo řečeno, škoda, že tam o ní nebylo víc. Po přečtení Miloš Havel - český filmový magnát jsem se ráda vrátila do stejné doby a prostředí a viděla vše zase z jiného úhlu pohledu. Určitě stojí za přečtení.

28.12.2018 4 z 5

Fantom Benátek Fantom Benátek Thomas Brezina

Musela jsem si přečíst na doporučení dcerky, která si knihu oblíbila :-D
Prima dětská knížka. Trošku jednodušší, ale zábavná a dobrodružná.

26.12.2018 3 z 5

Miloš Havel - český filmový magnát Miloš Havel - český filmový magnát Krystyna Wanatowiczová

Velmi čtivé, zajímavé a hlavně smutné. Člověk nazývaný velkým filmovým magnátem umřel v chudobě. Bylo zajímavé číst o době před i v průběhu protektorátu, ale dost smutné čtení přišlo v popisech, co bylo dál...i to je naše historie a určitě stojí za to si o ní přečíst. I když je to zúženo na pozadí filmového světa.

26.12.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle se mi líbilo. Jen je škoda, že je kolem teď hodně knih s podobným tématem, takže jsem zápletku tušila skoro hned od začátku. I tak jsem ale byla zvědavá, jak to nakonec celé dopadne a nebyla jsem zklamaná :-) Obešla bych se od některých popisů intimních scén, ale to už je asi můj problém. Jinak nemám co vytknout, já byla spokojená :-)

04.12.2018 5 z 5