Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Dočetla jsem to asi před třemi měsíci a pořád brečím. Stačí mi podívat se na jediný fanart na pinterestu a už si hledám kolik stojí návštěva u psychiatra. Číst to, je čirý sebepoškozování. Tohle byla vážně překrásná kniha, kterou musím doporučit.
Mimochodem na ty fanarty se vážně podívejte. Doteď z nich mám depky.

02.08.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Stejně dobré a napínavé jako první díl. Bála jsem se, aby to celé autorka pokračováním nezabila, ale naštěstí se dá tahle kniha brát jako kvalitní čtivo stejně jako Návod na vraždu. Pipa je vtipná, odhodlaná a jednou z nejlepších hrdinek, o které jsem kdy četla a Raviho jsem si moc oblíbila. Doporučuji.

12.07.2021 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Knížku jsem si přečetla jen kvůli filmové adaptaci a přestože byla kraťoučká, pachtila jsem se s ní celý den. Kvůli filmu mě tady asi nic nepřekvapilo, ale byly tu skvěle vykreslené postavy, které nebyly úplně ploché a měly i pár špatných vlastností. Oblíbila jsem si Florence a ráda jsem četla části, kdy Edward vzpomíná na svou rodinu. Nevím, co bych k tomu řekla. Doufám, že se mi Pokání bude líbit trochu víc, ale i tenhle příběh má co předat. Pěkné.

21.05.2021 4 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Skvělá kniha. Pokud hledáte něco jako Holky odnikud a Ranařky, tak tohle je zlatá střední cesta. Přes dost krkolomný začátek se z této tenoučké knížky stal silný příběh, který mi měl co říct. Dodá vám to tu správnou náladu dívčí síly a až do konce si budete přát, aby Bex shořel v pekle. Moc doporučuju.

08.05.2021 4 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Nevím proč, ale strašně mě iritoval styl, jakým se autorka rozhodla knihu napsat (třetí osoba, přítomný čas). Vůbec jsem se do příběhu nemohla dostat.
Jinak to ale bylo po všech stránkách příjemné čtení. Tedy ne úplně příjemné. Probírala se tu dost těžká témata, ale i tak mám pocit, že autorka do nich úplně nezabrousila. Navíc jsem chtěla víc vidět takovou tu dívčí sílu. Vím, že tam byly ty schůzky, ale to bylo o ničem.
Pokud si chcete přečíst knížku s podobným tématem, jen ne tolik úzkostlivou, tak se vrhněte na Ranařky. Tuhle knížku nikdy nepřestanu doporučovat a doufám, že teď kvůli filmové adaptaci, kterou Netflix vypouští někdy v březnu, se dostane do širšího podvědomí.

12.02.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Tahle kniha byla prostě strašně dobrá.
Měla skvělou atmosféru - tajemné sídlo, ledové moře a osm sester. Navíc jsem jako malá milovala Barbie a dvanáct tančících princezen, která je založena na stejné pohádce. Hlavní hrdinka byla strašně sympatická a příběh byl seskládaný tak, aby vás nutil číst pořád dál a dál. I vedlejší postavy měly propracované osobnosti. Je sice pravda, že jsem si že začátku nepamatovala, která sestra je která, ale nakonec jsem si je nějak zapamatovat dokázala.
Doporučuju.
Mimochodem - knihu četla i moje babička a nijak si nestěžovala.

29.12.2020 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Přesně to, co jsem od knihy čekala. Odpočinkové a zábavné. Nebylo to nic náročného a četlo se to poměrně rychle. Příběh byl jednoduchý a zábavný. Doporučuju

26.12.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nevím, jestli se mi kniha líbila. Autorův styl byl hodně specifický a zvláštní a vzhledem k tomu, že jsem předtím četla Auroru, měla jsem trochu jinou představu. Přesto byl příběh zajímavý a těším se na další díl.

19.12.2020 4 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Kniha mě překvapila. Očekávala jsem mnohem povrchnější děj, ale tohle bylo doopravdy dobré. Holly byla rozmazlená a krapet sobecká, což na postavách miluju. Příběh byl čtivý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. A přestože nemůžu říct, že se mi konec líbil nebo že jsem ho úplně pochopila, kniha určitě stojí za přečtení.

10.12.2020 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Potom co se kniha asi dva týdny držela v žebříčku "Populární knihy" tady na Databázi, jsem se rozhodla si ji přečíst. A bylo to děsně... (chvilka napětí - co to asi bude? kreativní? překvapivý? čtivý? nápaditý?)... nudný. Hlavní postava byla (omlouvám se) naivní a vypatlaná kráva bez mozku. To že vidí data úmrtí bylo podaný hrozně nezáživně a polovinu knihy jsem umírala. Klišé, klišé a zase klišé. Zápletka byla hrozně průhledná a moment posledního napětí nestál teda vůbec za nic. Prostě... Ech. Nevím co víc napsat. Asi abyste ke knize nepřistupovali tak s velkým očekáváním jako já, pokud nechcete být zklamáni. Za mě prostě ne. Ale každý má jiný vkus a někoho může pobavit chování hlavní hrdinky s hlavou plnou slámy.

Úprava po delší době: pro ty, co budou příběh obhajovat s tím, jak je originální, podívejte se do diskuse k této knize zde na Databázi

15.11.2020 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Třetí díl jedné z nejvíc rozkošných knížek. Úžasný. Po dočtení jsem si hned vyhledala web, na který autorka hází komiksové stránky srdcerváčů v angličtině a hned to přečetla. Další ňuňu

26.10.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Zase naprosto rozkošný, roztomilý a sladký. Už ani nevím, co víc k tomu říct. Prostě ňuňu.

26.10.2020 5 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Skvělá kniha. Mělo to spád, napětí a hlavně spoustu akce. V tomhle příběhu mě Antické Řecko vážně okouzlilo. Arisbé nebyla dokonalá hrdinka a romantická linka nebyla tím hlavním v příběhu. Doporučuji

17.10.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ačkoli jsem se do čtení nutila, musím přiznat, že nakonec se mi to celkem líbilo. Ano, některé části byly sice krapet zdlouhavé, ale i tak to bylo zajímavé počtení. Ne nic speciálního ani originálního, a co se stylu autora týče, jsem stále trochu skeptická, ale rozumím tomu, že to někoho okouzlilo.

14.10.2020 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Vážně skvělá kniha; je vlastně s podivem že jsem na ni nenarazila dříve. Pro mě totiž naprosto neznámá kniha, která ani neměla šanci mě nalákat upoutávkami a natrefila jsem na ni spíše náhodou. Vážně úžasný. Doporučuju.

11.10.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Souhlasím s komentářem pode mnou. Kdybych nevěděla, že ostatní díly jsou stokrát lepší, tak bych tenhle nazvala skvělým. Ale to bohužel nejde.
Třetí díl nastavil laťku hodně vysoko. Byl emocionálně vyspělý, promyšlený a neuvěřitelně čtivý. Touhle knihou se autorka znovu vrátila zpět k prvním dvěma podstatně dětštějším dílům.

Nejslabší díl série. Ale Harryho Pottera miluju, takže super.

13.08.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Příběh mě díky vysokému očekávání trochu zklamal. Tohle bylo takové... Místy prázdné a bez nápadu. Přesto si myslím, že kdybych to četla bez toho aniž bych o tom věděla něco předem, líbilo by se mi to víc.
Pěkné.

20.07.2020 4 z 5

Terciánky s čertem v těle Terciánky s čertem v těle Eva Marešová (p)

Je to příšerná kravina, plná nesmyslů, ale mě to děsně bavilo. Uznávám, že je to vážně příšerný, ale má to i své (sice podivné a trochu zavádějící) kouzlo.

17.07.2020 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Skvělá kniha. Oproti jiným YA knihám se to aspoň trochu vymykalo z normálu. Super. Doporučuju

16.07.2020 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Super fantasy. Užila jsem si to, ale kamarádka mi prozradila, že další díly jsou na nic, a proto se jim vyhýbám. Ale tahle kniha je fakt super. Doporučuji

08.07.2020 4 z 5