Aires Aires komentáře u knih

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Hlavní hrdina Ruslan je výborný hráč. Jednoho dne je proto najatý tajemným cizincem, aby za něj hrál v nejmodernější hře Obránce perimetru. Sotva na nabídku kývne, už se probouzí na palubě vesmírné lodi jako princ Georgij. A posádka lodě se nestačí divit, když se z jejich obtloustlého prince, který tráví dny v opojném stavu a o taktice nemá ani páru, najednou stane výborný stratég. Přesně takového stratéga však budou potřebovat, protože jen o pár galaxií dál číhají vesmírní emzáci, kteří chtějí ze všech planet udělat kůlničku na dříví :)

Žánr lit-RPG mě jednoduše baví :) Velkolepý vesmír jako ze Star Wars, vesmírné koráby jako ze Star Treku a k tomu akční napětí jako v té nejvydařenější RPG hře. Sektor osm vás jednoduše vtáhne do velké bitvy o všechny známé galaxie

09.10.2018 5 z 5

Letuška Letuška Cassandra O'Leary

Nedočteno. Příběh oddechový, pro lidi s hlavou v oblacích. Pro ty, kteří sní o ochočených miliardářích, milostném zážitku po kterém se ocitnete v závratných výšinách a po nebesky dokonalé lásce. Na mě ovšem moc naivní a tuctové. Není to špatná kniha, ale ani zázrak :)

03.10.2018 2 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Konečně dočteno. Prokousat se touto knihou bylo únavné. Oheň probuzení má vše, co by měla dobrá fantasy mít. Draky, dobrodružství, odvážné hrdiny, velkolepý střet dobra se zlem. Zkrátka je to fantasy jako řemen a na první pohled nad ní milovník fantasy bude slintat blahem. Ale je tu háček. Autor by svým vyprávěním uspal i rozzuřeného draka. Po pár stránkách vám zaručeně začne padat hlava. Možná je to kniha moc obsáhlá, plná popisů a zbytečností. Z šest seti stránek by stačila jen polovina. Závěr je sice fantastický, ale po jejím dočtení už si nepamatuji, co vlastně bylo na začátku. Celé je to monotonní a bez emocí. Příště dejme autorovi napít trochu krve červeného dragga a možná ten příběh trochu nabere spád a výbušnost :)

30.09.2018 3 z 5

Šťastní lidé čtou a pijí kávu. Krásný název, který ve mě probouzí představu vůně kávy a kouzlo útulného antikvariátu v Paříži. Jednoduše jsem si myslela, že je to kniha pro knihomola jako stvořená, ale bylo to šlápnutí vedle. Název je to nejlepší z celé knihy. Ve skutečnosti je o tom, jak se Diane vzpamatovává z velké životní tragédie. Kouří jako fabrika a den za dnem se opíjí. Zkrátka má depresi jako vyšitou a tak uteče do Irska. Nejdřív vesele pokračuje ve své snaze zdolat co nejvíc krabiček cigár denně, ale pak potká svého nového souseda. Edward je protivný morous, ale možná právě on bude lékem pro Dianinu depku a její bolavé srdce.

Takže žádné knihy, žádné kafíčko, žádná velká romantika. Depka, cigára, a letmý záblesk naděje. Čekala jsem něco veselejšího, co zahřeje a pohladí u srdce. Proto je pro mě knížka zklamáním

24.08.2018 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Uf, tohle byla pěkná ptákovina. A to nejen podle názvu, ale i podle děje. Hlavní hrdinka neustále vráží do mohutných svalnatých těl, v patách má deset elitních hochů a půlka z nich se jí líbí. Hrají s ní podivné hry, jsou tajemní jako hrad v Karpatech a nebezpeční jako celá smečka upírů Cullenových, když zavětří krev. Hrají s hlavní hrdinkou podivné hry, ale ona má stále úsměv na rtech. Občas ji děsí k smrti, ale hned vzápětí se s nimi chce líbat. Je tu spousta otázek. Byla jsem zvědavá co se za všemi těmi hrami skrývá, ale kniha nepřinesla vůbec žádné odpovědi a nevím o nic víc, než na začátku. Snad jen to, že většina z těchto hochů dobře líbá...

23.08.2018 2 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Milá a romantická kniha. Čtení ideální pro letní chvíle na koupališti nebo když vás honí mlsná. Dostanete naservírováno trochu lásky s čokoládou. Delikátní chuť však mírně kazí umíněná hlavní hrdinka a občas je to zdlouhavé.

16.08.2018 3 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Milé a úsměvné čtení, které vám ukáže, že i umělé inteligence mohou chtít milovat, ochutnat sýr Brie nebo ucítit vítr ve vlasech. Kupodivu mají AI i cit nebo spíše ten správný algoritmus pro lásku. Dvěma hrdinům sestaveným z jedniček a nul, Aidenovi a Aisling, se podaří dát dohromady dva lidi, kteří jsou pro sebe jako stvoření. Štěstí jim však není přáno. Po krku jim jde třetí, zákeřná umělá inteligence, která je má vymazat z hlubin internetu a která neváhá ani ublížit jejich dvěma oblíbeným lidem. Je láska silnější než ta nejchytřejší uměla inteligence?

To se v knížce samozřejmě dozvíte a budete se příjemně bavit. Nejspíše tak do poloviny. Pak už to začne být trochu zdlouhavé. Moc rozumů, málo akce. Ovšem konec opět krásný.

06.08.2018 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Růže a dýka opět zaváněla Orientem, žárem pouště, vůní citrusů a především dobrým příběhem. Na jednu stranu se mi závěr série líbil. Přinesl nádech exotiky, pár překvapení a nové zápletky. Ale přesto ve mě trochu doutná nespokojenost. Kletba byla prolomena během mžiku. Podle mě to šlo zázračně snadno. Očekávala jsem, že cesta za zlomením prokletí bude trnitá a místo toho se v knize řeší jiné věci. Bylo to skvělé čtení, ale ten potenciál nebyl využit naplno.

29.07.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nejdříve jsem začala sledovat seriál, který mě neskutečně baví. Totéž jsem čekala i od knihy. Místo nadšení se však dostavilo zklamání. Mohu obojí porovnat a seriál je lepší. Záživnější, akčnější, mnohem více z něj sálá taková ta temnější atmosféra. Kniha je naopak roztříštěná. Pořád se přeskakuje v ději- minulost/ přítomnost. Dost mě to mátlo stejně jako to, že v ní nejsou uvozovky. Navíc je knížka rozvleklá. něco tomu jednoduše chybí. Za to ze seriálu tryskají emoce a je velmi přesvědčivý :)

18.07.2018 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Krutá krása je další převyprávění pohádky o Krásce a zvířeti. Retellingy mám ráda a tak jsem čekala docela hodně. Kniha mě bavila, ovšem měla i své nedostatky. Začátek je zoufale zmatený a celá kniha je zbytečně překombinovaná. Římská mytologie, pohádka o Krásce a zvířeti, Rampelníkovi, , Pandořina skříňka, hermetická magie. Byla to docela zajímavá splácanina. Největším problémem je samotný konec, který je rychlý a nepřinese pořádné vysvětlení. A přitom jsem se tak těšila na to, jak to dopadne.

Kromě těchto nedostatků to totiž bylo skvělé čtení. Bavilo mě jak se Ignifex (Laskavý pán) a Nyx kočkovali, bavila mě i ta romantická jiskra mezi nimi, toulání se po nebezpečném domě a odhalování tajemství. Kdyby se autorka více rozepsala a vše čtenáři lépe vysvětlila, mohla to být naprosto úžasná kniha.

21.06.2018 4 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Mýty opředená Indie. Bitva dobra se zlem. Mladík, který byl předurčen stát se velkým hrdinou a bohem. Jeho osudem je zachránit národ.

Zní to moc dobře, že? A teď si dáme náhled do kruté reality. Atraktivní kulisy Indie. Pokus o velkou bitvu dobra se zlem. A jeden vyvolený mladík, který se ovšem chová jako puberťák. Vážně, kdo tohle mohl přirovnávat k Tolkienovi? Autor neumí pracovat s postavami, popisem ani pořádně vytvořit napínavé situace. Nemůžu si pomoct, ale prvních pár desítek stran mi to připomínalo sloh ze základky. Dále tu chybí nějaký historický kontext a naopak tu přebývají slovíčka jako terorismus, hygiena a další perličky. Když čtete knihu, která se odehrává 1900let před naším letopočtem, působí dost směšně, když se v ní mluví o teroristech

12.06.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Ursula Poznanski jednoduše umí :) Nejdříve mě dostala svojí knihou Pět a teď se jí povedl další přímý zásah. Cizinec je totiž záhadný, napínavý a vtáhne vás natolik do děje, že se čtením neskončíte, dokud neobrátíte na poslední stránku. Celé to je pěkně zamotané, krapet méně uvěřitelné, ale víte co? Bylo mi to jedno, protože jsem byla napnutá jako kšandy. :)

07.06.2018 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Moc milá, odpočinková kniha, která je naplněná láskou, hledáním sama sebe a spoustou humoru. Jistě, není to žádné veledílo, ale pokud od knihy očekáváte jen milý, laskavý příběh, který vás pohladí na duši a zahřeje u srdíčka, jste na správné stopě.

18.05.2018 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Láska v oblacích může být skvělá věc. Hlavně když si lítáte po nebi s krásným pilotem, který je mistr svádění a postelového umění. Jenže občas je dobré zůstat i nohama na zemi. Kolikrát žena potřebuje důkaz, že její vyvolený je tak trochu ničema, co se k ní chová jako ke kusu hadru?

Zatímco já bych pilota hnala koštětem, že by letěl z domu rychlostí tryskáče, hlavní hrdinka lítá na růžovém oparu lásky. A za to prostě body dolů. Tohle je ovšem jediná výtka, kterou ke knize mám. I přes naivitu hlavní hrdinky se četla hezky.

14.05.2018 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Nejsem velký geek ani herní maniak, ale tahle kniha mě stejně dostala! Ready Player One je návykovější než hraní videoher. Vůbec jsem se nemohla od ní odtrhnout. Pokud ve vás je aspoň špetka nadšení pro fantasy, touha po dobrodružství a máte rádi velké příběhy, nemůže vás zklamat. :)

28.03.2018 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

I když to tak zpočátku nevypadalo, nakonec mě tato kniha chytla :) Fascinující svět, kde létají lodě nad mraky, kde zpěv dokáže spustit vítr nebo přivolat dešťové velryby. Je to vážně originální nápad. Ona vlastně celá kniha je dost originální a chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na zvláštní styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Azy. V tom byl menší zádrhel. Ještě by to chtělo přidat trochu chemie, protože Aza a její kamarád se jako mávnutím proutku promění na dvojici Aza a její vytoužený přítel.

27.03.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj je sladká chuťovka, kterou slupnete na posezení. Přetéká dojmy, láskou a přeslazeností. Podle hodnocení a komentářů jsem asi první, komu tahle dobrůtka nesedla. Tahle kniha je na mě až moc roztomilá. V normálním světě těžko pohledáte dvojici chlapců, kteří mluví vznešeně jako profesorové filozofie a myšlenkami se ve svých 16 vyrovnají dospělým. Zvláštně na mě působila jejich mluva, jako kdyby si hráli na něco, co nejsou i prostředí. Najdete tu anglické gymnázium v české kotlině a vedle sebe v lavici sedí Cristian Arroyo a Novák.
Přesto ale obdiv autorovi, který je v reálu velice milý a určitě nás ještě nějakými příběhy překvapí :) Pro mě je to jednoduše výlet do až moc sluníčkové krajiny. Raději se vrátím mezi draky, princezny a fantastické světy, kde občas to slunce zajde za mrak a kromě snění o polibcích přijde na řadu i nějaké to máchání mečem a boj se zloduchy :D

22.03.2018 3 z 5

Záblesk Záblesk Agnete Friis

Nedočteno. Po zhruba 50 stránkách jsem to vzdala, protože mě kniha vůbec neoslovila, stejně jako hlavní hrdinka, která se topí ve vodce a problémech. :D Nakonec dávám 2 hvězdy protože jsem knihu nedočetla a je proto možné, že se v ní skrývá něco, co stojí za to. Ovšem v rámci úspory času to nehodlám zjišťovat a raději se pustím do čtení jiné knihy :)

22.03.2018 2 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...

18.03.2018 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha se mi líbila, byla akční, příběh pěkně odsýpal a neustále se něco dělo. Autor nedopřeje Placerům ani čtenářům chvilku oddechu. Neustále je potřeba být na nohou, ve střehu a připraven na nečekané. Jednoduše z téhle knihy vás chytí čtenářský rapl, musíte si ji přečíst na posezení, protože jinak vám bude mozek neustále nahlodávat myšlenka- a co bylo dál?

Spáleniště je tedy dobré čtení. Ale příběh samotný a všechny ty zkoušky mi moc nedávaly smysl. Ouvej, je to totiž úplně jiné než film. A musím říct, že v tomhle případě mi přijde o dost lepší film. Ta zápletka ve filmu je uvěřitelnější než v této knize.

10.03.2018 5 z 5