Záblesk

Záblesk https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352556/bmid_zablesk-EcM-352556.jpg 3 40 14

Byl odsouzen skutečný vrah? Po smrti matky a uvěznění otce si Ella prošla pěstounskými rodinami i polepšovnou. Nyní se stará o syna, jedinou rodinu, kterou má. Minulost ji stále pronásleduje v podobě podivných záchvatů. Ve strachu, že jí odeberou syna, uteče i s ním na pobřeží do zchátralého domu své babičky a do míst svého dětství. Stále častěji se jí vynořují v paměti záblesky dávných událostí a Ella se pouští do pátrání. Kdo doopravdy zabil její matku?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Motto

Blitz , 2015

Aya81
28.12.2023 3 z 5

Průměrná detektivka. Na nenáročné čtení po pracovním dni je dobrá.

kris.docekalova
26.01.2022 3 z 5

No, úplně nevím, co bych ke knize řekla. Tohle nikdy nedělám, ale k téhle knize jsem rozečetla ještě druhou (která následně vystrčila tuhle a vrátila jsem se k Záblesku až po dočtení té druhé). Vůbec mě to nechytlo a musela jsem se dostat až k cca 90. stránce (což už je teda třetina knihy - ne úplně ideál), kde jsem dostala motivaci knihu dočíst. (Jinak more pravidlo je, že kniha musí zaujmout kolem 30. stránky.) Pak se to konečně trochu rozjelo, ale celkově bylo hrozně nepřehledný kdo je kdo, jak spolu postavy souvisí a kde a v jaké době se pohybujete.
Konec byl nakonec hodně překvapivý i když vlastně docela neuspokojivý. Knížku bych asi spíš nedoporučila, fakt po dlouhý době nic moc kniha, ale za napínavej a konečně docela chytlavej konec přidávám hvězdičku.

Er.es
09.08.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná... Pokud od toho teda nic nečekáte (kniha zadarmo k nákupu, né příliš pozitivní recenze,...)
Hlavní hrdinka je odpad společnosti, ale ona to o sobě věděla a nechtěla od nikoho pomoct, chtěla žít svůj zpropadenej život, netoužila po žádném slitování. Žádné obhajování, žádné ambice změnit něco k lepšímu...

Já si tuhle jednohubku docela užila, líbil se mi sprostý humor hrdinky (" Vyčnívali jsme jako chlupy na ku*dě pornomodelky") :-D

Nic od knihy nečekejte a ona vás za odměnu malinko překvapí :)

elena2054
25.07.2021 5 z 5

Knihu jsem koupila v nějaké akci a vzhledem k hodnocení jsem nevěděla, kdy na ní přijde řada.
Již několikrát se mi stalo, že jsem měla z knihy zde nízko hodnocené mnohem lepší požitek než z jiné, která se pohybovala kolem 90%.
Mně se tato kniha líbila a chápala jsem i chování Elly.
Víc než o thriller se však jednalo o drama s kriminální zápletkou.

jirina4159
23.05.2021 5 z 5

Prvních 50 stran opravdu náročnějších, nestandardní chování hlavní hrdinky je hůře pochopitelné ale s přihlédnutím k důvodům, které způsobily její nemoc zvládnutelné. Závěr se dal očekávat vzhledem k tomu jak se rodina snažila o komunikaci. Ke konci už se nedá odtrhnout bylo to neočekávané. Tato kniha za mě skvělá.

Vikos
14.04.2020

Za mě skvělá, děj rychle a poutavě ubíhal, zajímavé téma a neobvyklá hlavní hrdinka.
Bomba :D

Modesty
07.11.2018 3 z 5

Slušně napsáno, dobře přeloženo, co víc si přát.
...........Spoiler............
Trochu mě iritoval ten happyend, k příběhu se moc nehodil.

micha-ella
10.07.2018 3 z 5

Autorka umí. Námět zajímavý. Ale hlavní postava toho příběhu je tak přehnaně odpudivá, nepříjemná a vulgární, že se nedivím, pokud to některého čtenáře odradí.

oolinkaa
17.06.2018 1 z 5

Nedočteno. Po 4 kapitolách odloženo, byla by to ztráta času, ani na jedné stránce mě kniha a ani styl psaní neoslovila.

Aires
22.03.2018 2 z 5

Nedočteno. Po zhruba 50 stránkách jsem to vzdala, protože mě kniha vůbec neoslovila, stejně jako hlavní hrdinka, která se topí ve vodce a problémech. :D Nakonec dávám 2 hvězdy protože jsem knihu nedočetla a je proto možné, že se v ní skrývá něco, co stojí za to. Ovšem v rámci úspory času to nehodlám zjišťovat a raději se pustím do čtení jiné knihy :)

bafuskyBaf
04.01.2018 2 z 5

Bohužel sem to nedala.. Nějak mě to nechytlo..

Hella
23.12.2017 1 z 5

Nedostala jsem se za 50. stranu. Šíleně mě iritovala hlavní hrdinka a její chování a mluva. Fakt prostě ne.

Peršanka
17.12.2017 5 z 5

Zase jednou napínavá věc. Prostředí perfektně vylíčené, hnutí mysli naprosto uvěřitelná, k tomu solidní dávka vtipné jízlivosti; můžu jen doporučit.

mikika
18.10.2017 4 z 5

dobrá detektivka, konec se částečně čekat dal, částečně z toho autorka chytře vybruslila. prostě normálka.