AgnessN.R. AgnessN.R. komentáře u knih

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Moje první poslední myšlenka byla: To už je konec?!? A to opravdový?
Sice se mi předchozí díly líbily o trochu více, a to nejspíš proto, že jsem čekala, Kelsey si konečně uvědomí, že dělá blbost někde v půlce a ne až na konci! Nebo už to prostě nevydrží....;)
A ten konec se mi zdál trochu useknutý. Jinak moc pěkná kniha

18.12.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Mně se to líbilo. I když to má být fantasy, přišlo mi to roztomilé

11.12.2017 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Jako jo, kniha byla výborná, ale neskutečně mě štvaly ty překlepy, měnění jmen Nikolaj a Vasilij- naprosto nelogicky... No někdo byl asi hodně unavený

07.12.2017 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

UF, tak konečně jsem si našla čas na tenhle komentář:)
Jde o to, že jsem očekávala něco úúúplně jiného a ono ejhle... Úžasná originální kniha, která mě překvapila!!
Knihu jsem si zamilovala hned první efemérou. Jediný můj malý problém je, že Egypt mám moc ráda a autorka trochu pokulhávala v jeho popsání, proto knize dávám 4,5* Dobře tak 4,85*

04.12.2017 5 z 5

Agent tichošlápek Agent tichošlápek Frauke Scheunemann

Kdybych byla o trochu mladší, tak příběhy o Winstonovi nejsou jen moji dobří kamarádi, ale já bych byla zamilovaná!

27.11.2017 4 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Tahle kniha není dokonalá, to ovšem neznamená, že se do ní nemůžete zažrat:) 4,5 *

20.11.2017 4 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Rose pod palbou se u mě zařadila do knih, které by si měli přečíst úplně všichni! Není to sice pěkné čtení, co se témata týče, ale historii nezměníme. A já mám pocit, že lidé zapomínají. A tahle kniha nám oživuje paměť.

06.11.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

No, takže já na to půjdu po hlavě. Jeřáb je super, ale arogantní tupec. Hrdinka - fakt nevím jestli mám psát Celeana nebo Aelin nebo Elentiya( za případnou chybu v nějakém jméně se omlovám;) byla taky fajn a líbilo se mi, že ji Jeřáb trochu usekl hřebínek. Pokud by z tohoto(Celeana/Aelin, Jeřáb, Chaol) autorka udělala milostný trojúhelník, bylo by to poprvé, co bych nevěděla komu fandit:) No i když.... Chaol by si zasloužil někoho jinýho a lepšího než je Celeana/Aelin.
A mohla bych dopsat ještě pár dalších úvah, ale už se mi moc nechce.
Každopádně kniha byla čtivá a neuvěřitelně rychle zhltnutá a skvělý odrazový stupínek na další díl- teď jen záleží jestli se ten odraz povede.

29.10.2017 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Super závěr série a nálet na bohy olympu:) já Ricka Riordana prostě žeru a ta jeho ironie vkládaná do knih je úžasná. Mým oblíbeným hrdinou byl po celou sérii Luke( trochu zápornější hrdina ale...) a v tomto díle jsem se dozvěděla spoustu věcí z jeho minulosti. A ten konec.... Jeho oblíbenost u mě ještě stoupla- a chudák Annabeth. Samozřejmě tam byla spousta dalších hrdinů a jejich skutků, kteří mě chytili za srdce, ale kdybych to měla vypisovat tak bych se upsala k smrti:)
Ještě bych se vrátila k jedné zmínce z bohů Olympu, a to že válka s giganti a Gaiou je strašnější než s titány- já si to nemyslím. Podle mě byla válka s titány strašnější, smutnější a ... krvavější.
Každopádně po dočtení knížky jsem odpadla:) a moje jediná myšlenka byla: To už je konec??!

21.10.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ruta Sepetys opět nezklamala. Úžasný a smutný příběh, který chytne za srdce. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a nejvíce Emílii. S tou jsem nejvíce soucítila- panebože 15 let a když si vezmu kolik tak mladých dívek tehdy postihla tak nechutná věc.... A ta věc na konci ta mi utrhla kus srdce. I Joana s Florianem byli super a myslím, že je autorka dobře vystihla. A nakonec Alfred a Hannelore. Lore byla odvážná dívka ale Alfred. Neměla jsem ho moc ráda, až do té doby než mi došlo, že se prostě narodil v blbé době, na špatném místě, kde mu všichni vtloukali do hlavy svoji pravdu, která ho prostě dost ovlivnila.
Je pravda že o lodi WG jsem nikdy před touhle knihou neslyšela, což je dost zvláštní. No ale teď o ní vím a všem doporučuji si přečit tuto knihu

21.10.2017 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

No kniha byla krásná to jo. Ani mi moc nevadilo, že je tak roztažená. Většina postav mi byla sympatická- Cal...aaach, Shade, Farley i Cameron, také Babi.... Co mi ale vadilo byla Mare. Prosím tě holka, víš co znamená slovo skromnost ne. Tak se tak začni chovat, protože jestli budeš pořád tak sobecká a blbá pípina, tak s dalším dílem prásknu o zem.To že ti všichni říkaly bohyně blesku jsem přetrpěla, ale že sis tak říkala sama mě prostě iritovalo. Pořád jen: Já jsem neporazitelná jsem bohyně blesku.... A potom bác objeví se Elara, či někdo jiný a jsi vyřízena.
Tenhle díl byl o něco horší než první a to kvůli Mare, ale všechno ostatní bylo super. Takže V.Aveyrdová zkus v příštím díle z Mare udělat lepšího člověka a hned bys měla víc * ( aspoň u mě a možná i u jiných lidí, kteří mají stejný názor jak já:) sečteno podtrženo 3,5*

26.09.2017 3 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Och. Já jsem ani nedoufala, že by to mohlo být tak moc dobré a příjemné čtení. Není to YA na kterou jsem zvyklá, ale tohle je ta knížka, po které si chcete přečíst nějakou podobnou oodechovku a ne napínavou fantasy či dystopii, prostě chcete skutečnost ( nebo aspoň knihu bez fantastických prvků) a to se mnou dlouho žádná kniha neudělala. Jenže tady mě Krysa s Bobem dostali. Fakt že jo

21.09.2017 5 z 5

Mezi Indiány: dcera náčelníkova Mezi Indiány: dcera náčelníkova Veronika Válková

Bárovky miluji, to jo. Ale Bára už není to děcko, za kterým jsem se tak ráda vracela, protože teď přemýšlí jako patnáctiletka(na to jsem zvyklá u YA knížek, ale u Báry mi to fakt nesedí). Ještě mi trochu vadilo, že tam nebylo tolik dobrodružství jako v jiných dílech. Většinu knížky se nic moc nedělo, na druhou stranu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. A taky musím pochválit krásné ilustrace. Za mě slabších 5*. Já teda měla Báru radši, když se chovala jak desetiletá.

17.09.2017 5 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Kniha měla úžasný nápad a při pár prvních stránkách jsem se zamilovala, bohužel ta zamilovanost začala odumírát. I potom byla kniha dobrá, ale... Už to nebylo ono. Kniha byla zmatená a hlavní hrdinka, no byla dost zakoukaná do sebe a její city, byly někde taky dost zvláštní, za mě 3+*

15.09.2017 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Ke knížce jsem se dostala, až když jsem shlédla jeden z mých oblíbených filmů Perský Jackson. Potom jsem zjistila, že film byl natočen podle knižní předlohy. A tak jsem se dostala k Ricku Rioranovi. A nelituju toho. Kniha je samozřejmě jiná jak film, ale mají své kouzlo, které mě dostalo:)

15.09.2017 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

To.... Byla.... Jízda!!! Od první kapitoly až po poslední stránku. Hrdinové mi byli sympatičtí. Marissa měla úžasný nápad, který i úžasně zpracovala, což se některým autorům nedaří, to se jí ale netýká!

15.09.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

AAAAAAAAA...... Já potřebuji další díl!!! Tahle kniha byla úžasná a výborně mě bavila( tu část, kdy se nevědělo, kdo je princ a kdo vrah jsem si hrála na Sherlocka Holmese, no a vida Sherlock měl pravdu:) Poté kniha stále držela výborné tempo( možná i lepší). Prostě krásná originální částmi dost dojemná a čtivá. Spolknuta za dva dny.

03.09.2017 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Och jako všichni strážcům příběhů závidím:) A za to co princezna provedla Willovi bych ji vyškubala všechny vlasy a roztrhala na kusy:)

02.09.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tahle kniha měla v sobě naprosto nesmyslné a pravopisné chyby, ty mi pořádně lezly na nervy. Nakonec jsem je přežila:). Hlavní hrdinka byla trochu sobecká( ale tak co, autorka měla realistický pohled a kdo nikdy nebyl sobecký a nechoval se jako trouba?) a taky měla dost špatný úsudek(a to nemyslím to co se týče Mavena, ale tak celkově). Lidé ale dělávají chyby a tím byla kniha zajímavější. Za mě kniha byla čtivá a plná zvratů, takže dávám slabších 5*. A určitě si přečtu další díl.

31.08.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Na to že já historické knihy moc nemusím tak tahle mě naprosto dostala. Krásně napsaná( jen nějaké drobnůstky co mi nesedli, ale to mi bylo vcelku jedno), dojemné chvíle při kterých mi i slzička ukápla a já teda u knih moc často nebrečím. Ruta Sepetys vytvořila svůj dopis jako Lina obrázek, který poslala dál...

28.08.2017 5 z 5