adevr adevr komentáře u knih

Za trochu krve Za trochu krve Jason Aaron

Na zadek jsem se z toho neposadil, a tak doufám že další díl tomu dá pořádnou korunu, potenciál to má... Možná že, až se příběh uzavře, dostane to, pro mě, nějaký ,,WOW" efekt.

03.05.2022 3 z 5

Papež ukrutný Papež ukrutný Alejandro Jodorowsky

Moc krásná kresba, a děj... no děj se co děj, ten dostal na prdel. Alespoň co se historie týče, jinak se to dalo. Být učitel dějepisu, tak si to buď hodim,a nebo se takovou literaturou pokusím získat nějaké žáky pro historii. A některé i k experimentováni v LGBTQ+÷, ať z toho maji radost i aktivisté z neziskovek. Takže je to vlastně velice prospěšná kniha

01.05.2022 4 z 5

Papež ukrutný Papež ukrutný Alejandro Jodorowsky

Moc krásná kresba, a ďěj... no děj se co děj, ten dostal na prdel. Alespoň co se historie týče, jinak se to dalo. Být učitel dějepisu, tak si to buď hodim,a nebo se takovou literaturou pokusím získat nějaké žáky pro historii. A některé i k experimentováni v LGBTQ+÷, ať z toho maji radost i aktivisté z neziskovek. Takže je to vlastně velice prospěšná kniha.

01.05.2022 4 z 5

Cromwell Stone Cromwell Stone Andreas Martens

Prostě... ani nevím příliš o čem to bylo, ale kouká se na to moc hezky.

27.04.2022 4 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Ed Brubaker

Docela dobrý komiks, ale přece jen mě tam něco štvalo. A to ty časté narážky na rasismus. Zlý policajti zabíjející nevinné černé déti, střílet dealery drog by bylo rasistické, vždyť jsou horší zločinci, zejména tzv. bilé límečky, hlavní hrdina s černoškou chodí, atd... no, ta falešná korektnost z toho jen stříká. Škoda toho, ale věřím že čtenáři sluníčkáři se budou tetelit blahem.

08.04.2022 5 z 5

Rufiáni Rufiáni Yves Swolfs

Fajn kresba, a nepříjemný font v textových bublinách.

13.03.2022 4 z 5

Kazatelova stezka Kazatelova stezka Yves Swolfs

Fajn kresba, a nepříjemný font v textových bublinách.

13.03.2022 4 z 5

Siegfried Siegfried Alex Alice

Přenádherná kresba, výjimečné dílo, ale je třeba malinko znát tu ,,omáčku" kolem.

13.03.2022 5 z 5

Titeuf. Vítej v pubertě! Titeuf. Vítej v pubertě! ZEP (p)

Tentokrát ne krátké epizody, ale příběh přes celé album. A je to vtipné a má to hlavu i pat(k)u... vlastně nejen to.

26.02.2022

Warhammer 40,000: Marneus Calgar Warhammer 40,000: Marneus Calgar Kieron Gillen

Není to špatné, ale štve mě to střídání fontů textu, třeba ten ,,technosluha" se opravdu blbě čte. Titěrné, tenké a nahuštěné písmo, jen aby se, zbytečně alibisticky, vešlo do bublin i to jeho klikání a cvakání.
Jinak prostě, ,,Warhammerovka" ve formě komiksu, jako vyšitá, a mohu ji doporučit i pro nefanoušky tohoto světa, protože je i hezky nakreslená.

16.02.2022 4 z 5

Takový to byl muž Takový to byl muž Jason Aaron

(SPOILER) No, atmosféra fajn, ale trochu zklamání na konci. Týpka zbytečně zabil další starý týpek, a vypadá to že ho přijde pomstít jeho černá dcera, vojačka . Snad, po dalších dílech, nebude úplný konec, když v nejvypjatějším okamžiku, kdy se plán pomsty začne hroutit, přicválá na pomoc, na elektromobilech ze severu, neomarxistické hnutí BLM. Nebo ano? Tak to potom sorry za spoiler...

24.01.2022 3 z 5

Vaříme s šéfkuchaři Vaříme s šéfkuchaři kolektiv autorů

Zajímavé recepty světových šéfkuchařů, ale některé ingredience si musím ,,gůglit", protože jsou regionální. Ale pro toho kdo vaří, je tato knížka nebývale inspirativní, protože v ní není jen ta ,,klasika" jaká bývá v každé kuchařce.

23.01.2022 4 z 5

Ottova kuchařka: Řízky Ottova kuchařka: Řízky kolektiv autorů

Velmi oblíbená knížka...

23.01.2022 5 z 5

Lovec čarodějnic Lovec čarodějnic C. L. Werner

Fantasy detektivka, a zároveň první část něčeho mnohem temnějšího než to, co se odehrálo v jednom zapadlém panství. Dobře se to čte, a kdo si knížku koupí, nebo půjčí, dostane to co od ní čekal. I od ,,warhammřího" lovce čarodějnic. Nejsou to moc příjemní a cituplní lidé, ale on ten Chaos taky ne.

02.01.2022 5 z 5

Hellblazer: Vzlety a pády Hellblazer: Vzlety a pády Tom Taylor

Tohle mi docela sedlo. Příběh nebyl nijak zahlcený odkazy na všelijaké minulé díly, a tak si ho může vychutnat i ten ,,obyčejný" čtenář, takový komu jen stačí vědět, co je to za týpka, ten John Constantine. Je to místy vtipné, místy drsné, a má to začátek i konec... i ta kresba je fajn. I když občas ... ale to jsou jen takové maličkosti, a nemá ani cenu je zmiňovat. Takže komiks mohu jen doporučit.

26.12.2021 5 z 5

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

Velmi mi sedla výtvarná stranka, a také příběh byl akční, prostě tak jak má, v takovém komiksu, o nájemné vražedkyni, být.

19.12.2021 5 z 5

Rváč Rváč Jeff Lemire

Zajímavě vytvořené, a ta originalita se mi líbila. Příběh mi však tolik nesedl, zejména ten konec-nekonec, ale ten vlastně bývá, u tohoto autora, téměř tradice.

19.12.2021 3 z 5

Muži hněvu Muži hněvu Jason Aaron

Jo, to mi sedlo. Ukončený parádní, špinavý příběh. ;)

19.12.2021 5 z 5

Krvavá Rose Krvavá Rose Nicholas Eames

Knížka měla jedinou chybu, a to, že již neměla ono kouzlo prvního dílu. Ale míň než pět hvězdiček dát nemůžu, protože je jinak skvělá. A už se těším na třetí díl.

04.12.2021 5 z 5

Černá koule Černá koule Vicente Segrelles

Opět skvěle namalované komiksové dílo, tentokrát však bohužel bez nahotinek. I když v pravidelné několikastránkové rubrice, o Segrellesově práci, na konci alba, je to čtenáři vynahrazeno. Jinak je scénář nekomplikovaný, ale jsem přesvědčen, že kvůli němu si fanoušci tohoto tvůrce, jeho komiksové knihy nepořizují.

30.10.2021 4 z 5