adevr adevr komentáře u knih

Křižovatky Křižovatky Jack Ketchum (p)

Je to poměrně krátký příběh.
Myslím že v době sveho vzniku byl dost drsný, ale bohužel, doba ,,pokročila ". A tak se laťka brutality a nechutností, které vstřebáváme nejen prostřednictvím knih a obrazovek, zase posunula o pořádný kus výše, což z této knížky nedělá nic tak vyjimečného.
Čímž ji však nezatracuji, protože , ať tak či tak, pan Ketchum své práci rozuměl, a pro mnohé citlivější čtenáře, než jsem já, to bude plnohodnotný zážitek .

17.01.2020

Dobyvačné armády Dobyvačné armády Jean-Claude Gal

K docela velkoformátové komiksové knize jsem přistupoval s obezřetností, ale nakonec jsem propadl nadšení. Knížka je udělaná s úctou k autorovi, který tvořil s úctou ke svému řemeslu... myslím že takhle propracovaný, prokreslený komiks se jen tak nevidí. Škoda jen že výtvarník který, s poctivostí a snahou o co největší propracovanost detailů tvořil docela pomalu, zemřel tak záhy.

Zkoušky Zkoušky Vicente Segrelles

Sice přímočarý fantasy příběh, ale ta kresba, vlastně malba... protože autor tvořil olejovými barvami... no krása. A jako bonus, jsou tak ukázky a komentáře z jeho jiných prací.

Tajemná formule Tajemná formule Vicente Segrelles

Kult svatého ohně Kult svatého ohně Vicente Segrelles

04.01.2020 4 z 5

Ve světle současného konání vyznavačů této agresívní náboženské ideologie, jejich podpoře tupými neomarxisty nenávidějící vlastní kořeny a chlupatými tučnými ženami, pro které jsou muslimové jedinou šancí na alespoň nějaký sex, má tato knížka docela smysl. :)

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Tenhle komiks stál za přečtení i za prohlížení... zpočátku jsem se sice trochu obával že to nebude takový nářez, jak se nakonec ukázalo,jenže jsem se spletl, takže nakonec byla výsledkem naprostá spokojenost.

Světci Světci John Ringo

Další povedený díl Lovců monster.

31.12.2019 5 z 5

Auta první republiky 1918-1938 Auta první republiky 1918-1938 Jan Tuček

Výtečný katalog...

31.12.2019 5 z 5

Barbar Ronan Barbar Ronan James Bibby

Čtu to podruhé, po více než patnácti letech, a přijde mi to, po mnoha jiných knižních nebo i filmových parodiích, ještě lepší než tenkrát... Opravdu vtipné hlášky a přirovnání...

01.11.2019 5 z 5

Kroniky Pandarve Kroniky Pandarve Martin Lodewijk

Jé, to je tak moc pěkný!!!!
A jejda, snad nejsem příliš sofistikovaný.

26.04.2019 5 z 5

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Jan Havelka

Fajn knížka, je zajímavé jak ta ,,turistika" tenkrát byla jiná. Díky tomu mnoho věcí vyznívá vtipně, ale zároveň vás to nutí přemýšlet. Knížka byla ponechána bez úpravy textu, a ač jsem se toho nejdříve obával, brzy jsem si na to zvykl, a místy to bylo skoro jako číst poezii. Knížka je navíc bohatě ilustrována.

17.09.2018 5 z 5

Poník jako sen Poník jako sen Václav Roháč

Nádherná knížka, takový novodobý MALÝ PRINC. Je to půvabné vyprávění o strastech malého chlapce, jeho přítele, pohádkových příbězích, a o přijetí odpovědnosti.

Ze svobody do svobody Ze svobody do svobody Václav Roháč

Knížka obrázkovou formou pojednává o době, kdy u nás vládl totalitní režim. Je složená z mnoha vzpomínek a kresby jsou velké a celostránkové. V textu je nejen okomentována situace na ilustraci, ale nechybí ani podrobnější popis dopravního prostředky té doby, a proto je kniha nejen barvitou kronikou komunistické éry, ale zároveń i jakýmsi katalogem tehdejších aut i motorek. Takhle zpracované dějiny mají šanci děti vskutku zaujmout...

27.06.2017 5 z 5

Studnice pověstí z moravských Sudet Studnice pověstí z moravských Sudet Gustav Mikusch

Temné pověsti ze starých sudet vyšli poprvé v roce 1892. Nyní vychází znovu, oprášeny, upraveny a opatřeny krásnými ilustracemi . Ta knížka je skvělý počin.

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Knížka, ke které se jednou rád vrátím... Líbila se mi velmi, a jen lituji že ji asi brzy někdo zfilmuje, a asi to , jak už to tak bývá, zkazí. Pocity které jsem měl při čtení příběhu se přenést na plátno nedají.

08.02.2015 5 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Je to fakt skvostná kniha. A zároveň jednoduchá a také neskutečně děsivá. Leckdy i jen jedna věta působí v člověku velký smutek. Je to kniha o vzpomínkách a mnohdy o neuvěřitelné bezlidskosti. A zároveň o síle a o naději. Klaním se autorce až k zemi. Byť posmrtně.

08.02.2015 5 z 5

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Asi je předtím nejlepší přečíst si předcházející triligii První zákon....

09.01.2013 2 z 5