Adele02 Adele02 komentáře u knih

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

...cože?! Ten konec byl jako co?

Nebudu lhát, většinu věcí, která měla zamíchat kartami, jsem odhadla předem. Jak pronesla Sofie: „Nerada vám tu kazím vztahový drama, ale asi brzo umřeme," to by shrnulo většinu děje. I tak mě to bavilo, je to klasická Škola dobra a zla, jelo to neuvěřitelným tempem a uronila jsem i slzu. A do prčic potřebuju další díl :D

25.08.2019 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Páni. Prostě jen páni. Většinou se mi povede odhadnout vraha už od začátku, ale tady jsem si nebyla jistá až do samotného konce, nad kterým jsem jen vykulila oči - a přitom to tak dávalo smysl! Jeden z nás lže je příjemné překvapení.

20.08.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zezačátku mě Dykův styl a jazyk ohromoval, ale pak mě to začalo štvát. Má to spoustu krásných myšlenek, ale občas to bylo prostě tak suché...

20.08.2019 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

(4,5*)
Hned bych je oba objala. ♥

21.07.2018 4 z 5

Tak je to jasný, lidi, jdu na magizoologa...
Miluju tu její fantazii ^^

27.12.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Tak jo, nečekala jsem, že budu brečet tak moc...
Spíš 4,5*.

16.09.2017 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Slabší než jednička; čekala jsem tolik akce a ono nic... a to se mi Šepotání docela zamlouvalo. Alyssa je tak neskutečně pitomá, až to bolí. A ostatní postavy taky. Jen Morfeus stojí za to. Do dalšího dílu jdu jen kvůli jeho šťastnému konci, protože fakt doufám, že si to Alyssa trochu urovná v hlavě a shodí Zacha ze srázu.

16.09.2017 3 z 5

Sezóna v pekle / Iluminace / Dopisy vidoucího Sezóna v pekle / Iluminace / Dopisy vidoucího Arthur Rimbaud

Přesně proto ho miluju, metafora vedle metafory...

Byl jsem proklet duhou.

10.07.2017 5 z 5

Doušek jedu Doušek jedu Arthur Rimbaud

Co k tomu říct? Rimbaud má specifický pohled na svět, a kolikrát jsem se nad jeho verši skutečně bavila. Tohle vydání má navíc i pár originálů a víc překladů k porovnání, a hlavně úvahu o jeho díle na konci, která mi zase Rimbauda trochu víc přiblížila. Bylo to dobré. Fakt že jo.

10.07.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak jo. Ten konec to vytáhl na čtyři.
Začátek a závěr byly super, ale prostředek se strašně táhl. Jako fakt moc, moc strašně. Ale jsem ráda, že se na konci ukázala taková Maas, jakou mám ráda.
A jestli jsou všechny její druhé díly lepší než jednička, tak jsem sakra zvědavá.
A taky ji pořád nesnáším s tím shipováním. Tady teda uvedla jen jeden pár, ale zdá se mi to ještě horší než ve Skleněném trůnu.

10.07.2017 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

No. Asi chápu, co tím chtěl básník říct. Autorův "rozhovor" na konci té knize strašně dodal a poslední část vlastně taky. Jinak tam je děsně znát, že autor je spíš novinář. Upřímně doufám, že se jeho ostatní knihy odehrávají v jiném duchu.

27.01.2017 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

No jo. Nemůžu jinak. Selekci mám ráda a tyhle povídky tu sérii tak skvěle doplnily, že by byl hřích hodnotit to hůř.

07.01.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

...no. Kostra příběhu byla dobrá. Fakt. Sympatická lovestory s párem, co nejsou typičtí YA hrdinové. Ale pak přišel ten zbytek. Některé scény se mi zdály až příliš uspěchané a jiné zbytečně protáhlé, Holder je kluk sakra k neuvěření a Sky bych občas nejradši něčím praštila. Navíc ta fakta u konce mi do příběhu vůbec neseděla. Ale celkově jsem s tím docela spokojená.

23.11.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

To je prostě celý hrozně sladký ♥ Začátek mě moc nebavil, ale pak se to pěkně rozjelo a já hltala každou další stránku, kdy měl přijít Darcy a tak :D 4,5* :)

14.08.2016 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Obsahuje jeden spoiler ;)

A to jsem někde u půlky přemýšlela, jestli to neklesne na čtyři hvězdičky... prd. Prostě miluju, když pohádky končí jako pohádky. :3 Pár smrtí mi vehnalo slzy do očí, kdy jsem kroutila hlavou nad tím, jak je mohl autor prostě jen tak zabít. A stejně jsem se povětšinu času smála jak vyšinutá. Pohádka o Sofii a Agátě je jednoznačně jedna z těch, které budu někdy v budoucnu vykládat večer co večer pořád dokola. ♥

30.07.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

No. Ty. Vole.
Pět hvězd. Ani neváhám.
Třetí zkouška mě pocitově vyždímala tak jako už dlouho nic. A ten konec byl naprosto epic.
Zaručeně #tymjiskra.

21.07.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Původně jsem těch pět dát nechtěla, ale nakonec si říkám... proč ne? Možná spíš 4,5*, ale bylo to sladké. Fakt.
Vážně nechápu, proč jsem s tím tak otálela :D

03.07.2016 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Docela zklamání. Od tří čtvrtiny už to šlo, konec mě dokonce bavil, ale pořád to není to, co jsem čekala. Charley ze sebe sype hlášky, ale většinou je na přesdržku, co se týče jejího věku, a Reyes je... no, Reyes. Co víc k němu říct.
Fakt by mě zajímalo, co k tomu hodlá napsat dál, ale jestli udrží vtipnou laťku, klidně ten čas obětuju.
3*, protože to pořád bylo dobré.

09.05.2016 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Jsou knihy, které nedočteme. Jsou knihy, které jsou spjaty s důležitou událostí. A jsou i knihy, jejichž stránky zničíte slzami a i přes ateismus se budete modlit, ať se tohle přestane dít. Autorka má můj Obdiv s velkým O. A po tom doslovu obzvlášť.

16.02.2016 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Vůbec nevím, jak to ohodnotit. Čtyři, pět? Stejně to ještě třikrát změním...
Ten konec je nejkrásnější. Ten proslov. S klukama - aspoň s Harrym a Craigem - to mohl ještě trochu rozvinout, ale i tak jsem spokojená.
Až na ty chyby. To tak trhá oči...

30.12.2015 4 z 5