adela2316 adela2316 komentáře u knih

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Velmi pekne ilustrace, četli jsme v době, kdy se syn učil navyku čištění zubů;-)

31.01.2023 5 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Carmen Korn

Druhý díl z trilogie, období po válce. Co se mi na knize asi nejvíc líbilo, je obecně to pozitivum, které z knihy vyzařuje. Všichni jsou spokojeni, skvěle spolu vychází, mají se rádi. Pokud je někdo nemocný, dá se to řešit operací(Elizabeth), nebo léky (Alex). Všichni jsou slušně zaopatreni a defacto si prostě užívají života. Az skoro nereálné:-D. Ale to se mi na tom opravdu líbilo. Vlastne tam není žádná postava, která by byla vysloveně nepříjemná (možná Ernst, ale ten byl spíše chudak).
Henny a Theo, to jsou prostě vůdčí vzdy pozitivně
naladěné postavy. Za mě nejlepší postava z knihy je Guste, u ni bych chtěla bydlet:-).
Velice jsem ocenila výskyt jazzových názvů skladeb a obecně hojně zmiňovaná hudba, kterou ja mam rada a trochu se orientuji.
Dopodrobna popisované jídlo a pití podtrhovalo atmosféru a jsem za to ráda.
Nedávám ovšem plný počet, asi sto stran do konce už jsem se malinko nudila a chtěla jsem to mit doctene.
Ale příležitostně si samozřejmě přečtu i poslední díl.

09.01.2023 4 z 5

3x Hercule Poirot 4 3x Hercule Poirot 4 Agatha Christie

Musím říct, že příběhy Agathy Christie jsou pro mě odpočinková literatura. To se čte úplně samo, a ačkoli jsou to detektivky a skoro vždy se jedná o vraždu, tak mě ty příběhy naplňují svým způsobem pozitivem, radostí. Zřejmě i kvůli tomu, ze me fascinuje doba, ve které se dej odehrává.
Všechny příběhy jsem už znala z TV, nicméně v knize člověk nalezne spoustu nového, co ve filmu nebylo nebo je to tam uvedeno poněkud odlisneji.
Asi nejvíce mě bavil dil Zlo pod sluncem, kde je dle mého názoru nejlepší zápletka.

22.04.2021 5 z 5

Domeček plný koleček Domeček plný koleček Radek Malý

Krásná kniha, k učení hodin ideální. Hezké básně, pěkné ilustrace.

22.01.2024 5 z 5

Do vesmíru! Do vesmíru! Jakub Čermák

Tohle byla prostě nádhera. Krásný příběh o vesmíru, se zápletkou, s dobrým koncem, peckovní ilustrace, a ještě zveršované. Další kousek spadající do mého seznamu knih, které musím pořídit do dětské knihovny.

15.01.2024 5 z 5

Ema Naopak Ema Naopak Gunilla Wolde

Emu naopak si pamatuji jako jednu z mála knížek z dětství, v dospělém věku mi ji připomněla sestra, která ji pořídila svým dcerám. A já si řekla, že až na ni někde narazím, tak ji pořídím do naší knihovny taky. A nyní jsem ji zahlédla na jednom internetovém knižním bazaru, dneska přišla, a uz je přečtena :-)
Knížka je prostě jednoduchá, jasná, poučná, pro malé děti školkového věku ideální čtení.

12.12.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Na knihu jsem narazila náhodou při čtení recenzí na knihu Pavla Čecha O zahradě a nechala jsem se inspirovat.
Rekla bych, ze to není úplně jednoduché čtení, me samotnou kniha překvapila svým vtipem a hravostí , občas jsem musela ve čtení zastavit, abych si ujasnila myšlenky.
Ilustrace jsou moc krásné, je to kniha plná fantasie.

27.11.2023 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Jsem z knihy velmi nadšená! Příběh mě pohltil, bylo to čtivé, napínavé. O horolezectví nemám páru a popravdě mě to ani moc nezajímá, ale při výstupu na Eiger jsem zabrousila na net a hledala informace- primárně fotky, abych měla představu. A opravdu mě to zaujalo. Při čtení jsem si vzpomněla na jeden film, který jsem kdysi viděla (nevím, jak se jmenoval a možná jsem ho ani neviděla celý, hrála tam Keira Knightley). V tom filmu byla scéna, kdy se Keira přes vysílačku loučí se svým manželem , který je na nějaké hoře (hádala bych na jaké) a umírá tam. To je scéna, kterou jsem si vybavila a pamatuji si, že to bylo velmi emotivní. Tak jsem si představovala Guye, jak umírá na Kancendzenze.
Konec mě ovšem dostal, trochu jsem něco tušila, ale i tak jsem byla vnitřně trochu naměkko z toho, jak to dopadlo a jak mohlo být všechno jinak.
Od pana Mawera jsem četla knihy Skleněný pokoj, Pražské jaro a Mendeluv trpaslík. První dvě byly skvělé, a třetí jsem četla už tak dávno, že si příběh úplně nevybavuji.
Každopádně se touto knihou řadí mezi me oblíbené autory.

17.10.2023 5 z 5

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Hodně vtipná kniha, krásné ilustrace.
Poslední dobou si víc a víc libuji v jednovečerních knihách, kde je hodně obrázků, myslím, že je to pro děti více zajímavé a plně to upoutá jejich pozornost.

26.09.2023 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Moc krásná kniha plná dobrodružství, úžasné ilustrace. Líbí se mi, že je taková netypicka. Člověk cítí vzrušení u každé stránky.

13.08.2023 5 z 5

Výprava do deštného pralesa Výprava do deštného pralesa Mary Pope Osborne

Kniha je napínavá, ideální krátké kapitoly. Už máme za sebou myslím 4 díly, ale bohužel to nebereme popořadě, takže se dozvídáme informace, na které teprve narazíme v dalších dílech.

11.08.2023 5 z 5

Bydlí u nás strašidlo Bydlí u nás strašidlo Jana Burešová

Zpočátku mě kniha přišla vtipná a bavila mě, ale později byly příběhy takové jednodušší, jak kdyby se vtipná témata vycerpala na začátku knihy a pak se už jen varilo z vody. Taky jsem měla dojem, jak kdyby Ťulíka v domácnosti maminka s tatínkem jen trpěli a byl pro ně přítěží.

06.07.2023 4 z 5

Lapálie s mořskou pannou Lapálie s mořskou pannou Stanislava Bumbová

Příběh byl moc pěkný, kniha je napínavá, srozumitelná. Už jsme četli Dopadení piráta Hromburace, a určitě precteme i poslední díl, který je vlastně druhým v pořadí. Zřejmě se tam tedy osvětlí příběh kocoura Majacka, který mi do celé knihy moc nezapadal. To je tak, když se nečtou díly popořadě;-)

23.06.2023 5 z 5

Bílá paní na hlídání Bílá paní na hlídání Pavel Brycz

Bíííílááá paní.... příběhy me i děti bavily, mame rádi i televizní podobu. Moc pěkné jsou i ilustrace.

22.03.2023 5 z 5

Po kolejích za pohádkou Po kolejích za pohádkou Jitka Dolejšová

Každý večer jsem se těšila, až budeme číst další pohádku, možná víc jak děti :-D
Příběhy jsou pěkné, ne nijak složité, poučné. Určitě je to jedna z knih, ke které bych se chtěla vrátit a precist znovu.

02.03.2023 5 z 5

Praštěný trpaslík Praštěný trpaslík Lucie Hlavinková

Kniha se me i synovi líbila. Příběh byl pěkný, vtipný a asi už navždy mi utkví v paměti slovo bucheta...:-D

31.01.2023 5 z 5

Dinosauří pohádky Dinosauří pohádky Markéta Veselá

Syn (4roky) ma ted období dinosaurů, takže jsem sháněla pohadky na toto téma. Hned jak jsem uviděla tuto knihu, jsem ji musela pořídit.
Kniha je moc pěkná, autorka popisuje běžné dětské příběhy situované do dino světa. Příběhy jsou velmi poučné. A krásné ilustrace.

30.01.2023 5 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Knihu jsem četla docela dlouho, párkrát jsem se musela vrátit, abych si některé věci ujasnila, ověřila. Trochu obtížné pro me bylo docela velké množství jmen, např básníků, ale i názvy obchodů, ulic apod. Nemecky neumím, takže jsem to těžko louskala.
Příběh se mi líbil, těším se moc na další díly. Hlavní postavy byly vesměs sympatické, matka Henny- Else malinko min. Taktéž u druhého manžela Henny jsem cítila zádrhel. Líbilo se mi, že Rudi zjistil, kdo je jeho otec a vlastně i matka.
Fascinuje mě, jak se příběh vyvíjí v době, kdy se k moci dostali nacisti. Jak se lidé mění. A co dokáže udělat dobře mířená propaganda. Jak se může stát, že se člověk odvrati od kolegy, souseda jenom pro to, že je Žid?
Knihu budu určitě doporučovat, toto téma je potřeba neustále připomínat.

12.04.2022 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Myslela jsem, ze je to poslední kniha ze série. Podle toho jsem psala příspěvek, než jsem zjistila, že má vyjít další díl :-) tím pádem to mění můj pohled na knihu. Bylo to napínavé! Jsem rada, ze se vyřešila hlavní dejova linka a vrah byl dopaden. Taky s Molanderem to dopadlo dobře, teda dobře ve smyslu spravedlnosti.
Bylo mi líto rodiny z lodě, byla jsem rada, když se to napoprvé nepovedlo.
Doufám, že to Dunja tomu chcipakovi pořádně natre! Takovej šmejd vsech smejdu.
Co mi na knize vadilo nejvíc, byly soloakce jednotlivých představitelů. Fabian jede sám do přístavu, Liljova sama do bytu, který nehlidaji, Stubbsova sama hledat Molanderovu parcelu, no prostě na hlavu. To mě docela vytacelo. Jinak opravdu napínavé a zajímavá zápletka.

30.01.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

(SPOILER) Kniha byla chvílemi dost napínavá, ale musím říct, že až tak nadšená z ní nejsem, dokonce 10 posledních stran jsem pročítala ne úplně důkladně. Nicméně mě dost překvapil ten dejovy zvrat, jakože všechno dobrý, jedem na výlet, a pak tolik (zbytečné ?) Smrti.

30.11.2021 3 z 5