Ema Naopak

Dvě povídky o malé Emě (Ema Naopak, Ema spravuje hračky), v nichž švédská autorka a zároveň ilustrátorka vede děti k pořádkumilovnosti, ovládání svéhlavých nálad a k poznání, co je správné a co ne. Graf. úprava: Soňa Valoušková

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26286/ema-naopak-26286.jpg 4.830

Emma Tvärtemot (1981)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

martina.culik

Tato knížka je úplně první z těch, co jsem si přečetla sama a měla jsem ji moc ráda. Dětem se očividně líbí, jelikož můj synovec si ji nechává také číst pořád dokola.

Petja

Super knížka, velmi jednoduché texty, takže ji děti milují. V první části se dítě najde v situacích, kdy má dobrou a špatnou náladu, v druhé části Ema opravuje hračky. V srpnu 2016 vyšla po třiceti letech znovu, jen škoda, že v menším formátu než bylo první vydání. Manžel si ji jako dítě oblíbil tak, že ji uvedl i v seznamu literatury k maturitě :-)

bibi.r
26.11.2016

V první části mi nějak unikla pointa.

evask
18.10.2016

Pro tříleté dítě super knížka. Milovaly ji mé děti a teď vnoučata. Je to naše nejslepovanější knížka.

Knihomlok2015
06.09.2016

Taky jsem ji jako dítě milovala. A ty obrázky mě tak trochu rozechvívají i dneska. (to proto se dostala do mojí čtenářské výzvy)
A jen tak mimochodem Albatros ji vydal tenhle měsíc znova, takže se dá zase sehnat. (a v mnohem lepším stavu, než ji mám já - to má člověk za to, že má mladší sestru, která nemá vztah ke knihám ani dneska po dvaceti letech:-(

Pentlička
15.08.2016

Jednoduše bestseller. Jako batole jsem vyžadovala číst ji neustále, až jsem se ji naučila nazpaměť a "četla" nahlas sama. Málem jsem o ni jednou přišla, ale vlastním tělem ochránila a tedy mám ji sice již ve stavu naprosto hrozném, celou ožvejkanou, ochmatanou a zašedlou, ale stále velice žádoucí, v současnosti mými dětmi. Po vzoru Emy si nasazují kalhoty na hlavu, vyžadují po uložení do postýlek napít, vztekají se, když se kostky kácí... Ema je veliký vzor. :-)

Kontryhel
06.08.2016

Mame ji ohorelou,rozstrihanou a slepenou,usmudlanou,ale z ruky ji nedame.Libi se naprosto vsem detem z nasi rodiny. Je to fenomen...

MarkétaLore
27.04.2016

Kniha o pěti stránkách za 650 KČ, tak tomu říkám volná ruka trhu :-)

Pavluška33
18.03.2016

Knížka, kterou jsem jako dítě nedala z ruky a moji rodiče ji nenáviděli...přesto ji dodnes dokážou odříkat od začátku až do konce :)

Nielada
02.03.2016

Byla to oblíbená kniha mého mladšího bratra. Pak mých dcer. Dnes jsem ji vyndala spolu s dalšími starými knihami našemu malému synovi - a tu o Emě chtěl číst několikrát po sobě. Má prostě nějaké speciální kouzlo, kterému se zřejmě ani po letech nedá odolat.

immortal-party
25.11.2015

zapůjčila jsem si knížku spíš z recese že jsem taky Ema.
jak příznačné, když jsme se ten večer po přečtení s kamarádem opili, pohádali a já byla ta špatná. Ema naopak.

Petra16
20.08.2015

Prosím poraďte, kde koupit tuto knihu? Sháním jí pro děti, jako malá jsem jí milovala.Děkuji. :)

muchomurka
13.08.2015

Naprosto skvělá knížka, nedávno jsem si v ní listovala a vzpomínala. Těším se, až si z ní budu číst se svými dětmi! :-)

ivav
26.08.2013

Dobrý den, nutně bych potřebovala sehnat tuhle knihu pro svoji dceru a vnučku. Někomu jsem ji kdysi půjčila a teď ji nemůžeme nikde sehnat. Prosím, podívejte se v knihovnách, třeba je někde zapadlá. Moc děkuji.

Adriassa
29.01.2013

mé dětství:-)Těším se až ji budu číst svým dětem.

denisa80
29.03.2012

tuhle knížku jsem milovala,ted jí marně sháním

jita82
02.12.2011

Toto je knížka mého dětství. Mamka mi jí musela číst každý den. Teď jí mám schovanou ve své knihovně a těším se, až jí budu číst svým dětem. Snad se bude líbit. :-)

Autor knihy

Gunilla Wolde