Acquenta Acquenta komentáře u knih

Gentlemani z Harvardu Gentlemani z Harvardu Erich Segal

Zajímavá kniha plná spletitých osobních příběhů.

28.02.2021 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Napínavé, čtivé, chytlavé. Prostě takové, jaké mají knihy od Roberta být.

08.02.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Pustina byla dobrá. Liviin život byl tolik smutný a děsivý, že mě to pořád nutilo číst dál. Vraha jsem neodhalila, příběh se jevil jako jasný od začátku, ale ejhle, ono to bylo jinak :-) Fajn čtení.

31.01.2021 4 z 5

Dívka na útěku Dívka na útěku Joanna Rees

Zbytečně dlouhá. Konec byl asi nejnapínavější , to předtím mě nijak ke knize netáhlo.

22.01.2021 3 z 5

Oko za oko, manžel za manžela Oko za oko, manžel za manžela Alena Jakoubková

Začátek byl supr, těšila jsem se na čtení, ale pak román spadl do nudného opakování toho, jak bohatá panička vyvařuje jídla svým kamarádkám a jezdí na výlety. Hlavní hrdinka mi vůbec nebyla sympatická, a její pomsta manželovi mi přišla trochu trapná a docela nereálná. Od této spisovatelky už raději nic :-)

03.01.2021 2 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Nádherný román z tak smutného prostředí. Doba byla zlá , ale i přesto se v knize našla láska a štěstí. Moc krásné !

30.12.2020 5 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Musím dát všechny hvězdy, protože kniha byla naprosto skvělá. Přečtená téměř na jeden zátah :-) Napínavé, čtivé , lákavé. Chci další knihy od autora ! :-)

21.12.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Krásná, emotivní kniha, zanechala ve mě spoustu stop. Mateřská láska je nejsilnější cit a tato kniha to jen dokazuje ...

16.12.2020 4 z 5

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Knížka určitě nebyla špatná, jen jsem prostě sáhla vedle. Určitě je vhodná pro nadšence archeologie a Izraele , tím já bohužel nejsem, takže jsem knihu četla s nechutí, s nucením a prostě mi vůbec nesedla.

05.12.2020 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Veselí bylo veselé tak, že jsem se od srdce zasmála, ale i velice smutné, že jsem knihu chtěla odložit. Každopádně děkuji Radce za příjemný příběh, ve kterém je život tak nějak normální :-) . Sice už nemáme Simonu Monyovou, ale za to máme paní Třeštíkovou. Díky za ni ! :-)

17.11.2020 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

SB , který mě teda moc nezaujal. Příběh docela fajn, ale něco tomu pořád chybělo...

05.11.2020 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Byl to zážitek. Jako knižní puzzle, pořád stavíte a nemáte konec. Skvělý příběh. Určitě to není poslední kniha od této autorky.

21.10.2020 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Na to, jak se mi líbil předčítač ve filmové verzi, mě tohle trochu zklamalo. Příběh byl pěkný, to ano, ale jaksi nepřitahoval , ke čtení se mi nechtělo vracet. Konečná část - čtení dopisů byla pro mě nejvíce zajímavá a smutná :-(

13.10.2020 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Tohle je skvost mezi thrillery. Napínavé, čtivé, a když se k tomu všemu ještě přidá jiskřící chemie mezi hrdiny, úspěch je zaručen. Těším se na dalšího Charlieho :)

03.10.2020 5 z 5

Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Bronislava Janečková

Skvělá knížka plná skutečných příběhu bez ,, přibarvení " . Škoda, že v některých nynějších případech ( např. týrání dětí ) u nás již není trest smrti, jak tomu bylo kdysi. Smutná realita.

24.09.2020 5 z 5

Dopis do ticha Dopis do ticha Zdeněk Hanka

Knížka tenká, ta což jsem ráda, být hrubší, mám problém ji dočíst. Příběh silný a smutný, ale docela mi vadilo, že jsme neznali příčinu smrti a kolega jejich smrt oznamoval, jako kdyby mluvil o seznamu na nákup. Za mě docela divně psané.

15.09.2020 2 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Skvělá detektivka z prostředí Temže, napínavá a čtivá. Lacey jsem si doslova zamilovala a taky se dozvěděla něco nového: že existuje sirenomelie :)

12.09.2020 4 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Kitty byla v knize úžasná. Tvrdá a inteligentní žena se smutnou minulostí. Četlo se mi o ní dobře, příběh byl poutavý, zajímavý a nešlo se odtrhnout.

01.09.2020 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Moc dobře se mi knížka četla, styl psaní mi vyhovoval. děj dobrý, ale ten konec už mě opravdu nebavil, čekala jsem trochu něco jiného .-)

22.08.2020 3 z 5

Simonino tajemství Simonino tajemství Jana Benková

Mě se knížka moc líbila, čtivá, napínavá , plná chemie mezie dvěma hlavními hrdiny ...fajn letní oddechovka

06.08.2020 3 z 5