Dopis do ticha
ekniha

Psychologické drama nevěry je nazíráno z pohledu všech účastníků, kteří jsou vykresleni velmi životně a čtenář rozumí každému z nich. Kapitoly jsou prokládány dopisem adresovaným kartářce, která s děsivou přesností popisuje příští události, avšak její metafory jsou odmítnuty. Příběh se odehrává na pozadí nemocničního prostředí, jehož důvěrná autorova znalost, právě tak jako pravdivost postav vtáhnou čtenáře do děje beze zbytku. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/159414/dopis-do-ticha-SIF-159414.jpg 3.718
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Warbler, Wknihy.cz, EReading, Alpress

alnahu

Příběh Lindy, zdravotní sestry, která se sama octne ,jako pacientka, absolvuje operaci po níž se dozví ,že nikdy nebude moct mít děti. Na dětském oddělení ,kam si chodí tajně chovat miminka, ji přistihne doktor Lang, který se stane její oporou a z této náklonosti se rozvine milostný vztah. Od knihy jsem čekala víc.

Lidka

Útlá kniha, přečetla jsem ji na jedním dechem , ale když byl najednou konec zůstala jsem trochu na rozpacích. Nejsem příznivec dlouhých popisných dějů, ale tady mi přišlo, že hrdinové měli málo prostoru říct, jak věci cítí, co prožívají a co je pro ně důležité, jako by to vyprávění jen jaksi klouzalo po povrchu, říct příběh , ale nevykreslit vnitřní prožívání zúčastněných. Na čtenáři zůstala spousta věcí k domyšlení si, jak a proč až tak... Nakonec nejvíce prostoru k vysvětlení svého jednání dostala jen sporadicky se vyskytující Langova žena Eva, ač i jejímu prožívání by patřilo více prostoru.
Nejsem čtenářem co potřebuje opravdu uzavřený konec, ale tady toho proč na mne bylo dost. Škoda.

HaLove

Začnu úplně nudně, Dopis do ticha od pana Hanky se mi velmi líbil. Přečetla jsem už více jeho knih, a tak jsem měla určitou představu o tom, co mě čeká. Velmi čtivý příběh, zajímavá zápletka a jemné, neustálé napětí, co hlavní hrdinové udělají, co je ještě potká, jak se se svým údělem poperou. Téma nevěry je zajímavé a v této knížce mělo pro mě úplně nový rozměr. Jak moc může člověk podlehnout citu a vášni? Jak hluboce se může zamilovat? Kdo vysvětlí tu touhu, která vás může dostat až do krajností... Hlavních hrdinů mi bylo líto, protože se řítili do propasti a bylo jasné, že to nemůže dopadnout šťastně, ale přesto jsem byla překvapená obratem, který v jejich vztahu nastal a který vše ukončil. Nebo započal? Na druhou stranu jsem jim hrozně fandila, okouzlení a vášeň takového rozměru, komu se to poštěstí? Moc mě zaujal také esoterický pohled kartářky na osud hlavního hrdiny a jeho neschopnost ve věštbě najít a pochopit svůj život. Trochu mě mrzí, že nebyl dán větší prostor manželce Evě, možná by její pohled na celou situaci vystačil na další příběh. A hlavně mě mrzí, že kniha není o dost tlustší. Četla se jedním dechem, nikde nevázla a na poslední stránce jsem si zklamaně povzdechla: "Už konec? Škoda." Těším se na další.

Marcela2112

Moje druhá kniha od tohoto autora. A opět jsem spokojená. Téma, které je dnes více než aktuální v životě i v knihách. Mnoho autorů má ve svých dílech motiv nevěry, ale tato knížka je hodně zvláštní. Zdeněk Hanka zachycuje děj ve vážné rovině a tím, že nutí rozum přemýšlet vybočuje z nudné šedi "slaďáků". Škoda že ještě jedna dějová vrstva nebyla věnovaná Evě, ale možná tím autor chtěl říct, že v takových chvílích je manželka úplně opomíjená.

Šárka5875

Anotace je vcelku zavádějící. Děj se točí především kolem doktora Langa. Sestra Linda není tou hlavní postavou, jak by se mohlo zdát. Na knihu jsem se docela dost těšila, ale úplné nadšení se nedostavilo. Spíš bych román hodnotila jako průměrný. Autor některé situace vlastně vůbec nevysvětlil a já si teď říkám... Jak to celé bylo? Co se ve skutečnosti stalo? Samozřejmě si to můžeme domyslet, v tom nám nic nebrání. Já jsem ovšem čekala od knihy malinko víc.

jana3099

Knihu jsem sice přečetla a dočetla, ale rozhodně mě nenadchla a její děj bych shrnula do pár vět, a hlavní hrdinka a její syn ???.......vždyť to autor ani pořádně nevysvětlil..... :-(

Ivka83
28.12.2016

Najnovšiu knihu pána Hanku v papierovej podobe som si zadovážila ako predvianočný darček a čítanie som si šetrila na pokojný vianočný čas.
Typická "hankovka", začítate sa a zhltnete ju na jeden šup (maximálne dva :-)). A tak ja som si ju prečítala už dvakrát.
Sugestívne čítanie; znateľný hankov rukopis; príbeh, ktorý len tak nedostanete z hlavy... Pútavé čítanie, od kterého sa neodtrhnete a príbeh budete s hrdinami prežívať do konca... a ešte hodnú chvíľu po dočítaní.
Ďakujem za túto knihu a teším sa na ďalšie a ďalšie hankovky.

JakubiRa
10.12.2016

Dopis do ticha je román, jehož dějová linie nese velice citlivé téma. Na každého čtenáře určitě zapůsobí diametrálně odlišně podle toho, v jakém odstínu se s touto problematikou setkal. Autor využívá stejně jako ve všech svých ostatních knihách metodu náznaku, což někomu nemusí dostačovat, jiný čtenář zase uvítá, že má prostor roztočit ozubená kola své fantazie na plné obrátky a je nucen k zamyšlení. Mně se knížka četla dobře, náznak považuji za specifikum autorova stylu. Jako žena bych zřejmě situaci Lindy řešila jinak, ale jak už jsem výše napsala, každý člověk je jinak citlivý a lehce se mluví, hůř se jedná. V důsledku však nejde o to, jak by kdo situaci vyřešil, ale o zamyšlení nad dopadem vlastních činů. Celkově knihu hodnotím jako velmi dobrou.

mariva
07.12.2016

Kniha mě celkem zklamala. Čekala jsem příběh zdravotní sestry, ale byl to víc příběh muže-lékaře. Asi je to dáno tím, že autor jako muž lépe pronikne do duše muže, než do ženské psychiky. Vadilo mi, že zásadní dějové zvraty se odbyly jednou větou, bez bližšího vysvětlení. Těžko to hodnotit, aniž bych zde prozradila více z děje, ale závěr už jsem dočítala jen ze setrvačnosti, abych knihu dočetla.

andream
09.08.2015

Velice čtivé, jen bych uvítala lepší vykreslení postav, linda..? Jak? Ale v kostce super kniha

zuzaMaj
04.11.2014

Dopis do ticha je neobyčejně silný román. Psychologická kresba postav je nádherná. Pravdivá v jejich kladné i záporné poloze. Těm lidem rozumím a mám pocit, že jsou živí a neopouštějí mě, ani když knížku dočtu. Začnete číst a nepřestanete, dokud nedočtete poslední větu. Zdeněk Hanka je bezesporu jeden z našich největších autorů současné doby.

hasa
18.04.2013

osudové, krásné, bolestné, k zamyšlení.............