Acquenta Acquenta komentáře u knih

Vlčí hora Vlčí hora Ivana Ondriová

Naivní bohatá holka a namyšlený bezcharakterní blbec si vyšli do hor. Od začátku mi to jeho chování nesedělo a konec jsme tak nějak tušila, ale že to bude až tak promyšlené , to mě nenapadlo. Mám pocit, že autorka sleduje až příliš amerických filmů, protože ty některé scény, to byl science fiction po Slovensku.

31.08.2021 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Vlastně to byla taková pohádka pro dospělé. Josie mi připadla k srdci, sympatická mladá dáma, která se ničeho nebojí, ale v některých jejich činech to byla opravdu přeháňka. Co se týče samotného případu, dost nesmyslný nápad , věřím, že něco takového by policie již dávno odhalila.

27.08.2021 3 z 5

Váňa: Dělám si, co chci! Váňa: Dělám si, co chci! Martin Hašek

Neuvěřitelný a úžasně napsaný příběh jednoho ,, železného " jezdce. Váňu obdivuji pro jeho tvrdost , pracovitost a obrovský talent . Určitě doporučuji všem přečíst ;)

24.08.2021 5 z 5

Zajímavé svědectví z policejního prostředí. Doporučuji přečíst všem .

20.08.2021 3 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Bylo zajímavé dozvědět se něco o australských domorodých kmenech. Jejich život je pro nás, civilizované lidi neuvěřitelný, ale v mnohém bychom se od nich mohli učit. Obdivuji hlavní hrdinku, že tak náročnou cestu zvládla. Nicméně, já jsem ráda za to, kde a jak žiji , jen by kolem mě mohlo být více těch ,, skutečných " lidí ...

13.08.2021 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Nemůžu říct, že by mě kniha obzvláště nadchla, určitě jsou lepší kriminálky , ale četla se dobře a vraha jsem vůbec neodhalila :)

05.08.2021 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Ach milá Patience...děkuji za to, že jsem mohla číst tvůj příběh. Žijeme v době, kdy máme všeho dost. Jídlo vyhazujeme, u domu nám stojí dvě auta , veškeré potraviny máme na dosah ruky, máme lékaře, zdravotní péči, nemusíme doma topit v kamnech, lovit zvěř....a stejně si pořád stěžujeme a jsme nespokojeni !!! Děkuji za tuhle knížku, kde se ukázalo, že čím méně ti lidé měli, tím více byli dobrosrdeční, laskaví a všeho si vážili . Krásný příběh.

30.07.2021 4 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Mě to příliš vleklé nepřišlo, četlo se dobře, těžké bylo číst stránky, kdy Claire trpěla nad ztrátou dcery. Moc silné , smutné a depresivní :-( Za mě kniha supr.

24.07.2021 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Dobře se četlo , ale strach jsem teda necítila. Příběh byl opravdu nereálný. Někde uprostřed knihy mi už hlavní hrdina připadal podezřelý , no a dopadlo to tak, jak jsem se domnívala :)

18.07.2021 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Fajn kniha, pořád jsem doufala ve šťastný konec. Bohužel se tak nestalo :( Ráda kouknu i na seriál.

13.07.2021 3 z 5

On On Clare Empson

S každou další přečtenou stránkou si pokládate otázku : Co se tam proboha stalo ?! . Musíte číst dál a dál. Nejdřív jsem si myslela, kvůli jedné noci s jiným přece nepřestanu mluvit... přehnané....ale pak , když zjistíte, že děj je vlastně o něčem jiném.... že je v tom něco víc... tak vás to pohltí. Jack byl ohavný, bohatý floutek, co si myslel, že mu patří svět. Luciana jsem obdivovala za to, jak dokázal být v jeho přítomnosti silný a Catherine jsem nechápala, jak si mohla vzít někoho, koho vlastně nikdy nemilovala. Kniha mi připomněla vlastně fakt, že tak hluboce , jak bylo v knize popsáno, miluji svého muže.

06.07.2021 4 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Moc zajímavý příběh, kdy až do konce netušíte, jak to vlastně je. Natasha mi byla od začátku sympatická, bojovala o dceru ze všech sil, konec mě dostal, vůbec bych nečekala, že je to vlastně úplně jinak. Pěkná kniha o mateřské lásce, odpuštění, nenávisti a zradě.

28.06.2021 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Příliš dlouhá kniha o životě rodičů jedné Americké školy. Vlastně jsem v ní ze začátku plavala. Mnoho jmen, mnoho příběhů , pořád ne a ne se začíst. Až ke konci, kdy vyšlo najevo , jaký problém má Celeste s Perrym , to bylo napínavější. Konec s Jane mě překvapil.

15.06.2021 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Příliš dlouhá kniha, konec se táhl , možná by bylo lepší, kdyby měla méně stran. Vraha jsem odhadla hned na prvních stránkách, takže překvapení se nekonalo , bohužel. Příběh Pii a Danteho mě zasáhl, hlavně scény, jak bylo s malým chlapečkem zacházeno, to se nedalo ani číst ( z pohledu matky:( ) . Jinak ok, docela fajn kniha.

30.05.2021 3 z 5

Okénko do snů Okénko do snů Táňa Keleová-Vasilková

Takový ten klasický román, kdy čtenář už na začátku ví, jak vše dopadne. Hana byla strašně naivní, moc dobře se mi to nečetlo, nechtělo se mi snad ani věřit, že může být někdo tak hloupý. Knihy od Táni jsem měla vždy hodně ráda, ale s touhle jsem šlápla vedle. Strašně přeslazená romantika, až vtíravá a přehnaná. Není to můj šálek kávy.

16.05.2021 2 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Moje první kniha o komisaři Wallanderovi a zároveň poslední od autora. Zaujala mě, i když jsem si ze začátku myslela opak :) Jeho příběh byl čtivý, zajímavý a poutavý, takže mi ani nevadilo tolik stran :)

29.04.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

První detektivka, u které jsem vraha neodhadla , ani podezření nepadlo, fakt super . Slovo ,, babička " mě taky ani náhodou netrklo :-D

17.04.2021 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Krásný příběh, i když na začátku mi to přišlo jako Americká pohádka. Myslím, že by nebylo tak lehké se dostat do Miami a ještě k tomu do stejného bytu, kde Kacey bydlela, ale to je detail :-) Autorka mě doslova vtáhla, vnímala jsem každý pocit Kacey....co se týče Trenta, bylo mi hned jasné, co je zač. V tom nás mohla autorka déle napínat :-) Ale jinak opravdu krásná kniha, hlavně pro ty, co se učí odpouštět :-)

28.03.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Musím dát jen tři hvězdy, ačkoli byla kniha čtivá a fakt se nedalo odtrhnout. Ale. Příběh byl natolik nesmyslný, že jsem mnohdy kroutila hlavou. Až po tolika letech policie přišla na to, že dcera žije ? Co dělali tak dlouhou dobu ? Chlap, který žije v karavanu a přitom má vilu ? Ženská, které před vlastníma očima zabijí dceru a ona uteče s jinou ? Jako by se nic nestalo ? Ty zrcadla a batoh s oblázky mi přišel jak nějaké scifi ....docela neuvěřitelné. Jediné, co se mi na knize líbilo, byla myšlenka klubu ,, těch druhých " ...obzvlášť, když trest smrti není....

18.03.2021 3 z 5

Srdce kontinentu Srdce kontinentu Nancy Cato

Příběh Alix se mi líbil víc než Cařin. Nejen , že byl zajímavější, ale postava mi byla sympatičtější než její dcera, kterou zajímaly jen letadla . Myslím, že by knize nevadilo mít méně stran, v životě Cary se zase tolik nestalo, přišlo mi, že jen lítá s Davidem , žádná zajímavost :-) Konec hodně smutný .

14.03.2021 3 z 5