Acinore Acinore komentáře u knih

Jeden z nás: Příběh o Norsku Jeden z nás: Příběh o Norsku Åsne Seierstad

Šílený. Silný. Tenkrát mě tahle událost nějak obešla, znám jméno, vím, že zastřelil XY lidí, ale nevěděla jsem co tomu předcházelo, proč, jak.. A pak jsem jen občas na internetu zahlédla články, jak si dotyčný stěžuje na vězení a přitom měl luxus. No byla jsem ve stejném věku jako jeho oběti, tak asi proto to šlo mimo mě. Teď po přečtení mě úplně mrazí. Všechny země by měly znovu zavést trest smrti.

06.02.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Tuhle knížku bych asi shrnula tak, že ne každej tonoucí člověk je potřeba zachraňovat. Aneb kdybychom někdy tušili, co pak dotyčnej všechno způsobí.. Škoda snahy, škoda dalších budoucích životů.

15.03.2021 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Knížku jsem si musela dávkovat, postupně to trávit.. Téma mě docela vzalo, vůbec to, jak se to s Vanessou táhlo životem, člověk viděl co je správně, ale zároveň jí věřil všechny její pocity a myšlenky a její pohled na věc.. Syrový detaily a popis událostí, psychická manipulace. Depresivní příběh, ale věřím že se to dělo běžně a děje stále.. Vždy se mi vybavil film V síti - takhle by to totiž vypadalo v reálném offline světě.

07.01.2021 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Mně se to moc líbilo, zajímavý téma a příběh se odvíjel jako po drátkách, fakt četba do pohody :)

12.05.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ani jsem nedočetla, nebavilo...chápu že se to může líbit, ale pro mě to byl dost přehnanej humor. Autor se snažil bejt tak vtipnej, až to vyznělo trapně..

03.10.2015 1 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Škoda toho rychlého konce, jinak bych dala 4*. Ale že se tam celou knížku řeší každý prd a očekávaný závěr + co bylo pak, se nacpe na pět stránek, to prostě nesnášim ;)

05.02.2024 3 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Přečteno za hodinu.

Ovšem moje realistická a racionální hlava tohle nechápe. Daniela vyzněla na začátku příběhu stejně, tak bych čekala, že na konci k tomu nějak dojde. Ale chápu, že příběh musel hlavně zapůsobit na čtenáře. Jo, stalo se, jo, děje se to a o to víc mě mrzí, že konec knihy nikomu nepomůže..

18.10.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Nejdřív jsem tomu chtěla dát "odpad", protože to bylo úplně mimo moje chápání. Ale v půlce se to konečně zlomilo a přišel AHA moment! A pak to konečně byla jízda. Vydržte, stojí to za to!

25.05.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Už mě to nějak přestává bavit. Každý díl na jedno brdo. Dialogy už bych mohla předvídat zpaměti, vtipy nejsou vtipné, hlášky otřepané. Kdo ví vše nejlíp a má nejlepší úsudek? Kdo vždy vše vyřeší? Už té Kim asi bylo moc, člověka to postupně omrzí. Myslím, že u každé série by se mělo zavčas skončit :)

04.05.2023 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Vážně tohle někomu stačí jako dobré čtení? Za pět hvězd? Ono to ani není dobré, dávám hvězdy dvě a nashle. U krimi mám ráda, když je to aspoň trochu reálně zpracované, do hloubky, má to hlavu a patu a dialogy mají smysl... Tady chybělo úplně vše.

20.02.2023 2 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Nevím proč tato kniha vůbec vznikla a o čem měla být. Přijde mi to úplně zbytečné dílo, ploché, povrchní a jen vám to sebere pár hodin života. Občas je to psané dobře, občas zastydle. Jako by to psali dva lidi.

19.01.2023 2 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Jako nevim. Tři hvězdičky mi přijdou málo a čtyři zase hodně... Je super, že příběh je z okolí, které znám, působí to realisticky. Jen mě trochu mrzí ten lehký náboženský podtext, celý ten popis mystických situací.. A nejvíc asi nevěřím tomu, že jsou tam všichni tak ideální a v pohodě a všichni rádi pomůžou, pokecají, vysvětlí. To je ještě víc nereálný než celej bůh dohromady :) a konec taky nedotaženej, člověk na to čeká přes 400 stran a nedostane nic. Achjo, pořád čekám na knížku, u které bych řekla: Wow, tak to byla jízda! No, tak třeba to bude ta další..

06.09.2022 3 z 5

Už mě to hrabání v minulosti nějak omrzelo. Nedočetla jsem, ale autorka píše skvěle. Jen už na ty starý nářky nemám kapacitu :)

30.03.2022 3 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Co to sakra bylo za blbost?! Ani nevím, proč ty dvě hvězdy. Asi že jsem to vůbec zvládla dočíst.

09.03.2022 2 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Bylo to jako z dob románů Lenky Lanczove, ale jen z dospěláckého prostředí.. Hrozně povědomé, jako bych už.. někdy.. Pocit dejavu :) samotné je mi čerstvých 30, mám manžela, děti a život opravdu není tak růžový, jak by si člověk přál, ale zároveň ani tak hrozný, jak by přece jen mohl ještě být.. Příjemné oddychové čtení :)

12.08.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Celou dobu jsem myslela na podcast Opravdové zločiny a případ ztracených holek v Panamě.. Taky se našel jejich foťák plnej divnejch fotek... knížka mě úplně pohltila, četla jsem s rozsvícenou lampičkou a ten konec je hustej a uspokojivej (Darcy to umí i jinak, ale tady se drží reálných možností :-) ) a prostě jo, to se povedlo!

18.03.2021 5 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Rebecca Thornton

Ježiš to bylo divný. Všichni měli tajemství, ale nikdo s nikým nemluvil. A Sarah, ta byla fakt mimo, celou knížku jsem si říkala Proboha na čem frčí a ještě k tomu má dítě! No nic, opravdu děj o ničem.

01.03.2021 2 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Jediný, co mě na tom všem zaráží, je to, že autorka stále chce být se svým manželem... Chápu, sama to dost pohnojila, ale co prováděl pak on... Budiž, je to její život, ale moc šancí jim teda nedávám. Důvěra musí být kaput.
Držím palce Míšo, ať je Vám zdravotně i psychicky jen a jen líp :)

18.02.2020 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Zajímavý pohled "z druhé strany". I tak jsem se občas neubránila slzám, druhá světová válka byla zatím největší zlo, co se světu stalo. A zasloužil se o to jeden jediný muž... Autorovi se povedl fascinující příběh.

30.06.2019 4 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Utrpení. Možná někdo z pomocný školy by tohle dílo ocenil...

17.04.2019 1 z 5