aannyy aannyy komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zvláštní kniha a i přesto naprosto skvělá. Totálně mě dostala a položila. Závěr jsem obrečela jako u žádné jiné knihy.

11.02.2015 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Pěkný román z lékařského prostředí současnosti. Ač je to třetí díl dynastie Coleových, už to postrádá kouzlo, co měl Ranhojič a z části i Šaman. Kouzlo, kdy Robert cestuje z Londýna až do Persie, aby se stal opravdovým lékařem a nebyl jen "obyčejným" mastičkářem nebo kdy se hluchý kluk snaží dostat na lékařskou fakultu, aby dostál tradici Coleů. Už je to moc skutečné. Ale i tak je to plnohodnotné zakončení a mě se to líbilo. Noah Gordon je opravdu spisovatel s velkým S, má velký rozhled, co se týče lékařství a téma krize ve zdravotnictví USA byla velmi zajímavá. Jediné, co bych vytkla, je to sáhodlouhé vyprávění jedné z postav ke konci, i když to, co si prožila, bylo velmi smutné.

09.09.2014 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Tahle kniha mě vtáhla už od počátku.

27.10.2014 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Výborné čtení. Ač byl v situaci, v jaké byl, neztrácel humor a člověk se u té knížky musel i zasmát. Bojoval od první chvíle a má můj neskonalý obdiv. Na konci jsem brečela, ale jestli štěstím nebo smutkem, to nepovím :-) Doporučuji.

26.02.2015 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Bylo to čtivé, ale takové velmi zvláštní, občas to ani nedávalo moc smysl. Ještě si rozmyslím, zda se pustím do dalšího dílu.

12.07.2017 3 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Nádherná kniha. Ale tak strašně smutná, že jsem poslední třetinu četla se slzami na tvářích.

16.03.2015 5 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Zatím nejlepší kniha, co jsem od Sandry četla. V půlce se mi děj zdál trochu roztahovaný, ale konec mi to vynahradil. Skvělá kniha.

24.09.2014 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Úžasný příběh. Trochu mi připomněl jinou knihu - Stíny v srdci od Katherine Webb. Co se mi obzvlášť líbilo, byl autorčin popis indické a švýcarské krajiny. Musí tam být úžasně. Co mě trochu mátlo bylo přeskakování z jedné doby do druhé bez jakýchkoli spojek, trochu jsem se ztrácela. A nevím, co jsem měla za výtisk, ale bylo tam dost tiskových chyb. Sem tam popletená jména postav, věty nedávaly smysl, protože tam bylo přidané nebo naopak chybělo písmeno. Ale to bylo nic v porovnání s příběhem, ke knize se určitě ještě vrátím.

01.03.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Parádní kniha! Holka jim to pořádně nandala :)

15.03.2012 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tato kniha mě uchvátila už od začátku a pokračuje ve vysoké laťce knih této autorky počínaje Erebosem. Bylo to napínavé od začátku do konce a ani ne moc drastické, jak jsem si myslela. A konec mě velmi překvapil.

10.04.2015 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Jako obvykle skvělý příběh z pera Agathy Christie. Do konce jsem nevěděla, kdo je vrah :-)

27.12.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Hrozně jsem se těšila, jak to dopadne. A dočkala se :-) musím říct, že se mi to moc líbilo. Začátek -mi přišel trochu moc nereálný, ale zbytek ... četla jsem to jedním dechem a dočetla dnes ve 3:30 ráno :-). A od 3/4 knížky jsem brečela a to normálně citlivka nejsem. Takže - doporučuji všem celou sérii!

19.04.2013 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Skvělé, miluji Provence :-)

23.03.2013 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Parádní kniha, četla jsem ji jedním dechem a nemohla přestat :) už se těším, až se pustím do 2. dílu :)

22.03.2012 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Naprosto skvělá kniha, která mě pohltila od prvního písmena a já jsem nedělala nic jiného četla dokud nedočetla.

03.01.2017 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Tahle knížka je hodně úchylná. Ale pořád jsem to čekala horší vzhledem k anotaci. Nicméně je to knížka, která vás nenechá odejít. Sebevíc úchylná - ale přiková vás k příběhu a neodejdete, dokud ho nedočtete.

08.02.2015 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Ze začátku mi to přišlo trochu zvláštní a nemohla se začíst. Nakonec to ale byla skvělá kniha, které nechybí děj a napětí :-)

05.02.2015 5 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale nakonec jsem se do toho dostala a nepřestala, dokud jsem knihu nedočetla. Obě sestry byly občas na pár facek, nevěděla jsem, komu mám zrovna držet palce. Konec mě moc nepřekvapil, ale i tak doporučuji :-)

01.02.2015 4 z 5

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Tohle byla fakt skvělá kniha. Středa mi byla moc sympatická, jistým způsobem i hlavní padouch. Některé vynálezy strýčka Mycrofta bych ocenila v našem světě :-) a jsem moc ráda za konec, jaký kniha měla.

27.07.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Moc dobra detektivka. Obsahlost pribehu byla velmi dobra a konec rozhodne prekvapil.

28.03.2014 5 z 5