99jana99 99jana99 komentáře u knih

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Začnu tím, že nemám ráda tlusté knihy, což byl důvod proč mi trvalo tak dlouho tuhle přečíst a proč jsem chtěla ubrat hvězdu na hodnocení. Hned potom je ale nadšení z toho, co se mnou opět tento příběh dělal. A hned potom smutek, že už nebudu zítra v Medvědíně se všemi těmi lidmi. Za mě zatím nejlepší knihy od pana Backmana a nejlepší knihy co jsem zatím kdy četla.

07.10.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Opět výborná detektivka od paní Klevisové, čte se velmi dobře, opět výborná zápletka a vyřešení.

19.07.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mě moc bavila. Je napsána velmi čtivě, jako ostatně všechny knihy této spisovatelky. Vůbec mi nevadil předvídatelný děj, má to spád, lásku, zápletku, rozuzlení a ..konec.

26.03.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kniha se četla velmi dobře, ikdyž to není tak úplně detektivka, tak zápletka tam je a odhalení až na konci mě udržovalo v napětí.

05.02.2022 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Co všechno si nechá člověk líbit, když má nízké sebevědomí. Tři příběhy, každý psaný jinak, všechny tři se ale četly dobře. Za mě nejlepší kniha p. Dvořákové.

31.08.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tento třetí díl série mě bavil nejvíc. Je to čtivě napsané, má to skvělý příběh, zápletku, rozuzlení. Určitě stojí za přečtení a těším se na 4.díl.

13.07.2022 4 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Kniha má dvě linie, které obě mají pomalý rozjezd a až za druhou půlkou knihy se něco stane, aby se mohlo řešit a pátrat a konec už je jízda se smutným koncem.

13.11.2023 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Nevím jak hodnotit, kniha je napsána skvěle, těším se na další od p. Hanišové, ale za mě by si zasloužila jasný konec, ať už špatný nebo dobrý a za to ubírám hvězdičku. Mám osobní zkušenost s adopcí z pozice dítěte a v příběhu bylo všechno špatně už od začátku. Asi bych toho mohla napsat hodně, ale stačí, že od začátku tam chybí hlavně láska k dítěti. Knihu určitě doporučuji.

22.06.2022 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

První půlka knihy se táhne, občas jsem se musela nutit do čtení a myšlenky mi odbíhaly jinde, od půlky má kniha spád, přesto mě bavila asi nejmíň ze všech tří knih.

26.08.2023 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Ze začátku jsem se nemohla začíst, možná proto, že jsem četla po Bestii, kde se vyšetřoval a řádil ponožkový vrah, ale od poloviny to byla opět jízda. Mělo to všechno, co mě v knihách baví a co mě nutí se těšit na další.

24.10.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Z knihy jsem nadšená. Čtení mě bavilo po celou dobu, je to vtipné, dojemné, moudré prostě klasický Backman. Třetí jeho kniha u mě a zatím nejlepší.

17.10.2022 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Moc hezky napsané, povedené. Všechno pěkně zapadá do sebe, minulost, současnost a vysvětlení vražd, četla jsem téměř na jeden zátah. Těším se na další knihu. Doporučuji

25.06.2022 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Opět skvělé čtení od Dominika Dána, ikdyž je těch knih hodně, tak se stále dobře čtou, ale o to hůř komentují, protože mám pocit, že se u každé opakuji.

11.06.2023 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Tleskám, četlo se to samo. Dominik Dán mě prostě baví a každou knihu bych zatím hodnotila stejně pozitivně. Asi půjdu hned na další.

07.01.2023 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Tak tato kniha DD mě opět bavila a těšila jsem se na každou chvilku, kdy budu moct číst.

03.01.2023 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Tak to bylo něco. Kniha se nedala odložit, ikdyž popisy vražd byly….brrr. Zatím nejdrsnější moje “dánovka”.

03.07.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Zatím mě všechny knihy pana Hartla bavily a i tato se čte moc dobře, je to taková oddechovka až pohádka. Občas to bylo zdlouhavé , ale konec krásný a poslední dva řádky to vyšplhaly na pět hvězd.

18.11.2021 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nemůžu napsat, že bych knihu přečetla jedním dechem, ale i tak mě bavila, krásně je popsaný rozdíl v přemýšlení člověka, který ví, že ho čeká smrt a tím, který si to nepřipouští. Závěr to završil na pět hvězd.

29.12.2020 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala mě, jen ten začátek byl pro mě méně záživný, od druhé části se kniha jen těžko odkládala. Chování hlavní hrdinky komentovat nebudu, nevím jak bych se chovala, když bych byla v její situaci, což naštěstí nejsem.

12.06.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knihu mám v knihovně už dlouho a pořád jsem kolem ní chodila s tím, že na to nemám žaludek. Až čtenářská výzva mi dodala odvahy, ale musím přiznat, ze horor by mě stresoval mnohem míň. Těžko napsat pocity, chyba byla číst knížku v nemoci, přitížilo se mi a noční můry spíš než z horečky mám z toho co se dělo, co dokázali lidé dělat lidem, dětem. Je mi hodně smutno, ale nelituju, že jsem knihu četla a dočetla, ikdyž jsem často musela odkládat, se slzami v očích se špatně čte. Když si říkáte, že jste přežili to týrání a pak návrat domů je možná ještě horší než to co bylo tam? Ach jo, máme se dobře.

10.05.2023 5 z 5