666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Příšerný ženich a další příběhy mistrů hororu / The Spectre Bridegroom and Other Stories by Masters of Horror Příšerný ženich a další příběhy mistrů hororu / The Spectre Bridegroom and Other Stories by Masters of Horror * antologie

Soubor 6-ti povídek 6-ti slavných autorů hororového žánru. Dobrý výběr známých povídek. Pozitivum této knihy je dvojjazyčná verze pro studenty angličtiny anebo naopak studenty češtiny.

Francouzský impresionismus Francouzský impresionismus Petr Šámal

Katalog k výstavě, která se konala v paláci Kinských v Praze 29.6.-13.10.2019. Výstava to byla moc pěkná a katalog ji moc hezky a přehledně dokumentuje.

Josef Váchal - Mysterium Šumava Josef Váchal - Mysterium Šumava kolektiv autorů

Moc pěkně zpracovaný katalog k této výstavě, která byla opravdu úžasná.

04.01.2020 5 z 5

Jaroslav Dušek je pro mě inspirací, jeho myšlenky a názory jsou mi velmi blízké. Besedy s ním mě vždy nabijí pozitivní energií a jakousi nadějí na lepší zítřky, v tom smyslu, že každý z nás je svého štěstí strůjce... To platí i o této knize.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Pěkná kniha - pěkný film. Jsem hrdá na to, že je mým rodným jazykem čarokrásná, květnatá čeština.

04.01.2020

Othello Othello William Shakespeare

Shakespeareova dramata jsou skvělá díla. Othello je velmi silný příběh o chorobné žárlivosti, intrikách, lžích a závisti, který končí velmi tragicky ...

04.01.2020 4 z 5

27 kostí 27 kostí Jonathan Nasaw

Dočteno za dva dny - obvykle čtu jiný druh knih, ale občas si dám takový pro mě odpočinkový kousek. Kniha se velmi dobře čte, propletenec příběhů několika hlavních postav a řádící sériový vrah, člověka nutí číst dál, protože zvědavost, jak to dopadne je silná. Věc, kterou bych knize vytkla, je naprosto odbytá anebo žádná korektura - jsou tam desítky překlepů a chyb.

03.01.2020 4 z 5

Vládci českých zemí Vládci českých zemí Vladimír Liška

Literatura faktu - průvodce životem, vládou a dobou vybraných českých panovníků. Čtivě napsané, většinou stručně a přehledně, avšak bez širších souvislostí s politickým děním jak u nás, tak v Evropě. Účelem této knihy však není podrobně určitá období rozebírat, ale pouze shrnout a podat trochu více než základní informace, což se povedlo.

01.01.2020 4 z 5

Zakletí Zakletí Martin Dudák

Trochu déle mi trvalo než jsem se do knihy vpravila, ale postupně jsem se do ní ponořila a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Kniha se odehrává částečně před sametovou revolucí a částečně po ní. Je to autobiografický příběh autora, jeho studiu na vojenské škole, útěku na "západ", jeho první a asi jediné lásce a o tom jak jeho první láska ovlivnila celý jeho život. Některé pasáže jsou psány ve verších ...

01.01.2020 3 z 5

Rozmarné povídky III Rozmarné povídky III Honoré de Balzac

Všechny 3 díly Rozmarných povídek jsou napsané vtipně a s lehkostí. Jsou to humorné erotické povídky pro zlepšení nálady. Osobně mám raději Balzacova zásadnější díla jako např. Ztracené Iluze, Lesk a bída kurtizán, Gobseck apod.

17.12.2019 3 z 5

Rozmarné povídky II Rozmarné povídky II Honoré de Balzac

17.12.2019 3 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Kniha Mistr a Markétka se mi dostala do rukou opravdu dávno a to díky mému profesorovi ruštiny na gymnáziu ještě za minulého režimu. Kniha mě naprosto uchvátila a od té doby jsem ji četla ještě 3x a myslím, že ne naposledy ...

Psí srdce a jiné povídky Psí srdce a jiné povídky Michail Bulgakov

Skvělá sbírka povídek Michaila Bulgakova - Psí srdce je moje srdcová záležitost :-)

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Skvělá kniha, skvělý film ...

17.12.2019 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Povídky z pera mistra a otce tohoto žánru jsou, jak jinak, než vynikající, jedinečné, napínavé, mrazivé a opravdu "strašidelné" ...

17.12.2019 5 z 5

Moudrost z knihy Čtyři dohody Moudrost z knihy Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Takové kapesní Čtyři dohody :-)

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Knihu jsem četla ve chvílích, kdy jsem neměla energii na to, abych četla něco složitějšího. Spousta krátkých povídek napsaná jednoduchou sdělnou formou bez zvláštní umělecké invence. Souhlasím, že obálka je povedená.

17.12.2019 2 z 5

Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth Howard Phillips Lovecraft

Nové vydání této knihy mě naprosto uchvátilo zejména pro grafické zpracování. František Štorm je pro mě skvělý a všestranný umělec, jeho tvorba promlouvá přímo k mé duši. Kresby doprovázející tuto sbírku krásně korespondují s temnou atmosférou básní H.P.Lovecrafta. Co se týče překladu, jde opravdu o téměř doslovný překlad Vikiho Shocka a ne o přebásnění jako v případě publikace vydané téhož roku vydavatelstvím Straky na vrbě, kterého se excelentně zhostil Tomáš Kratochvíl.

11.12.2019 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Mě Kulhánek prostě baví ... :-)

01.12.2019 5 z 5

S cejchem ďábla S cejchem ďábla Oldřiška Ciprová

Kniha se vcelku dobře čte, ale pro mě je to spíše červená knihovna než historický román, i když stojí na historických faktech ...

17.11.2019 3 z 5