432830 432830 komentáře u knih

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nemuzu se rozhodnout, ktera Nesbova kniha je lepsi...Nevim, jak to dela, ale kazdou kapitolou jsem vic a vic napjata. Tech 700 stran jsem precetla za dva dny, protoze jsem se nemohla dockat na rozuzleni :)

05.01.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Za dva dny jsem nemela co delat - ctive, dynamicke, napinave...asi ve trech ctvrtinach jsem zacala byt opravdu velmi napnuta, hrozne jsem chtela otocit na konec a zjistit, kdo je vrah. Samozrejme jsem to vydrzela a vraha objevila chvili pred Holem. Nesbo popisuje mistni tradice a zvyky, taktez mnoho legend, ktere jsou s pribehem sladeny.

06.08.2019 4 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Uzasna kniha, ktera bere dech...uz dlouho jsem nic neprecetla tak rychle...vzhledem k tomu, ze se tato kniha objevila na nasem vysokoskolskem seznamu povinne literatury, bala jsem se, ze pujde o dilo s premirou filozofickych myslenek a podobne...ale tato kniha me uchvatila svou surovosti, nesmirne zivym jazykem a neotrelymi metaforami!!! Stoprocentne plny pocet hvezdicek ????

14.12.2018 5 z 5

Kdo byl fascinovan zivotem Christiane F. a nadto ma rad pribehy ze zivota narkomanu, mel by si knihu precist. Samozrejme nezanechala tak hluboky dojem jako My deti ze stanice ZOO, ale to uz pravdepodobne zadna kniha...

17.10.2022 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvely rozjezd, rychly spad, zadne zbytecne popisy...snad jen konec mohl byt jeste trosku "thrillerovejsi"...i tak plny pocet hvezd

10.09.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Precetla jsem uz opravdu velkou radku knih s tematikou ruskych gulagu a vyhnanstvi na Sibiri - a tato kniha pro mne byla velkym zklamanim! Ma zde pres 90 % ale za co? Chvilemi jsem si rikala, jestli mi pul knihy nekde nevypadlo. Dej utnuty nekde v pulce, nedozvedeli jsme se, jak se deti ze Sibire dostaly, kde se potkala se svym milym, nic. Velmi povrchni zpracovani tematu. Autorka mela tento namet prenechat zkusenejsim.

12.08.2020 2 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Tak tady jsem strašně váhala s počtem hvězdiček. Dala bych i plný počet, ale bojím se, že by to bylo jen za to silné životní téma. Kniha mě úplně vzala. Ale víc než styl (který se mi ale také líbil, ne že ne) mě prostě zaujal ten příběh. Hlavně skutečnost, že jej autorka napsala podle vlastního života. V podstatě tam odkryla všechny svoje slabiny, svoje splíny, deprese, poklesky. To chce velkou odvahu stejně jako schopnost o tom mluvit na veřejnosti. Ta kniha mne natolik očarovala, že jsem se v jejím průběhu dívala na Boučkové film Smradi a po přečtení knihy jsem se dívala na Třináctou komnatu Terezy Boučkové. Chtěla jsem všechny ty zmiňované lidi vidět naživo. Dokonce jsem četla jedny z posledních článků, kde se Boučková svěřuje, že starší syn sedí v kriminále a mladší vychovává své dvě děti (přičemž jeho dítě z Roku kohouta bylo adoptováno jiným tatínkem)....Příběh je opravdu silný, ten styl psaní se tam hodí, ačkoli se musím přiznat, že jsem některé pasáže lehce přeskakovala, protože jsem strašně chtěla vědět, jak to bylo s kluky dál (i když konec byl asi předem jasný)....Jednu hvězdičku ale přece jen uberu za trošku nudnější pasáže, které ten příběh zpomalují..

03.01.2019 4 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Kniha se mi moc libila, zejmena psychologie postav, brilantne prokreslena...Zejmena Klara, bezesporu nejzajimavejsi postava, jeji vnitrni boje, strachy, uzkosti, obrany...kniha dlouho doznivala

01.01.2019 5 z 5

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Strasne zajimava Christie, neni to ta klasika stare Britanie...prekvapivy konec...taky se mi libilo, ze se zde objevuje postava z jine Christie knihy

01.01.2019 5 z 5

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Čtivé, působivé, strhující

31.12.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsem nadšená! Nemám ráda sci-fi, ale tato kniha wau! Běhá mi z toho mráz po zádech, stejně jako u Farmy zvířat...Orwel umí navodit pěkně napjatou atmosféru

31.12.2018 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

(SPOILER) Jak vidno, jsem asi jedina, koho tento "thriler" neohromil. Kdo je skutecnym vrahem bylo ve druhe polovine knihy jasne a ty zaverecne strasne napinave kapitoly me nudily tak, ze jsem preskakovala kazdy druhy radek. Nesympaticka hlavni hrdinka Reni, polomrtva ujde 20 km pousti a jeste se ji tam zjevi ctyrnohy partak na pomoc, ktery zaplni tu diru po jejim predchozim mrtvem psovi. No tak to byl ale vrcholne kycovy konec.
Letos vydane krimi - tak takto opravdu ne!

07.10.2022 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pro treti hvezdicku jsem se nakonec rozhodla jen a pouze proto, ze se jedna o skutecny pribeh. Mam za sebou jiz pomerne slusnou radku knih s koncentracnickou tematikou a Tater patri jednoznacne mezi slabsi prumer. Prihlizim k poznamce autorky, kde se Lale vyznava ze sveho pocitu viny a hlavne ze sve lasky ke Gite. V tom tedy spatruji smysl dila. Jinak me dej az tak neoslovil a to hlavne vzhledem k vybornym recenzim, ktere se na mne odevsad valily.

02.03.2021 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Prijemna zmena tematiky. Moc se mi libily pasaze Gustova pohledu.

26.02.2021 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Napinave, to ano. Ale take trochu prekombinovane. Prvni dil byl uveritelnejsi.

25.11.2020 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Uz jsem neco knih precetla, ale malo z nich ve mne nechala tak hluboky dojem. Pouhych 90 stran, za to plnych brutalniho zachazeni s malym ditetem, ktere si to nicim nezavinilo. Nejhorsi na tom vsem je, ze matka nebyla potrestana a nejspis pote tyrala nektere sve dalsi dite. Hrozne smutny pribeh, nad nimz zustava rozum stat.

09.06.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Fakty nabitý, ale přitom čtivý a skvěle odvyprávěný příběh. Z pokusů běhal mráz po zádech...

20.12.2019 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvělá detektivka, pro mě napínavá až do konce, vraha jsem vůbec netipovala...krimi od Klevisové jsou příjemnou oddechovkou, vždy rychle přečtenou

25.03.2019 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivka se mi moc líbila, ubírám jednu hvězdičku jen proto, že se mi od Klevisové víc líbila kniha Zlodějka příběhů...děj se odehrával na severu, čímž se česká autorka přiblížila severským autorům a kvalitou, podle mě, oproti nim není nijak pozadu. Vyšetřovatel Bergman byl poněkud nadbytečný, v podstatě sám na moc nového nepřišel, příběh by bez něj neutrpěl...Možná vražda Gwen mohla být o něco peprnější, nicméně kniha posloužila jako příjemná detektivka, která se četla jedním dechem

25.03.2019 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Klasika, drama se dobře četlo

31.12.2018 3 z 5