2032 2032 komentáře u knih

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Kniha v sobě skrývá řadu zajímavých povídek od autora klasického hororu H. P. Lovecrafta a stejně jako díly před ní je hezky uspořádaná s povedeným designem a doplněna zajímavými ilustracemi.

28.08.2022 5 z 5

Pozvání do sociologie: Humanistická perspektiva Pozvání do sociologie: Humanistická perspektiva Peter Ludwig Berger

Kniha je příjemně psaná i pro lajka, nejedná se úplně o odborný celistvý úvod, ale spíše o popis konkrétního autora a jeho náhled na vývoj sociologie v druhé polovině 20. stol. I když autor o dané problematice píše velmi dobře, tak je jakož to americký autor se zaměřuje na sociologii právě z větší části z pohledu amerického sociologa.

14.12.2020 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Kniha mě velmi zaujala a bavila, především díky mé zálibě v technických a vesmírných tématech a obdivu Elona Muska. Kniha, dle mého zdařile popisuje jeho cestu k dnešní pozici a ukazuje jak je tento člověk výjimečný a jak jeho cesta nebyla jednoduchá.

Záhadná monstra Záhadná monstra Vojtěch Alberto Sláma

První jsem potkal autora, než jsem si knihu sám koupil. Autor je velmi zajímavý člověk s řadou zkušeností z cest do nejrůznějších koutů naší planety. Působil na mě jako vzdělaný a vstřícný člověk s nadšením do toho co dělá a i když je můj pohled na problematiku kryptozoologie jakožto i jiných odvětví záhadologie již více skeptický než když jsem si knihu poprvé četl, mám ji pořád rád.

Atlas zemí, které neexistují Atlas zemí, které neexistují Nick Middleton

O knize jsem nevěděl a dostal jsem ji k vánocům od člověka co mě dobře zná. Knihu jsem začal číst 24. a tak mě zaujala že jsem ji měl za 4 dny přečtenou.

Bajky Bajky Ezop

I dnes stále "aktuální" kniha od řeckého spisovatele a filozofa. Nápadité příběhy ve formě bajek.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Asi jako každá jsem ji musel přečíst na škole a od té doby mě leží v knihovně. Samozřejmě teď s odstupem ji vnímám jako klasické dílo české literatury a jsem rád že v mé knihovně je.

České hrady a zámky České hrady a zámky Jan Rendek

Obsáhlá publikace s popisy velkého množství hradů a zámků v Čechách.

Už vím proč a jak! Už vím proč a jak! Laure Cambournac

Jedna z prvních knih mého dětství. Dodnes na ni mám dobré vzpomínky.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Humorná a snadno se čte

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Zajímavý námět této knihy od věhlasného spisovatele první republiky mě velmi zaujal.