1predseda 1predseda komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Určitě nezklame, chvílemi nadprůměr - klasická detektivka . A Radim ? A´t se z té Ameriky ozve :-)

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Trpělivým se bude líbit .

09.03.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

První setkání s autorkou a určitě žádné zklamání , spíše naopak. Dobře stavěná detektivka , čtivé.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Neskutečný zážitek, oči dokořán, píchání u srdce a někdy touha , aby to nebyla pravda .... Tolik opomíjených událostí z našich dějin, neskutečné . Bravo !

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tohle mně fakt vzalo. Krásný jazyk víš vše, nemusí být všechno popsáno do detailu a stejně to bolí, cítíš s hrdinkou , svírá tě bezmoc a chceš pomoct - nejde to. Skvěle napsané. Ta kniha bude ve mně dost dlouho doznívat

07.02.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Ťrošku delší rozjezd a pak už šup z kopečka jízda. Souhlasím, že nejslabší ze serie, ale stejně to stálo za to.

04.02.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Zajímavě prolínající linie děje, snad kromě těch upírů ?

20.11.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná kniha, těším se na další pokračování ságy.

19.10.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vůbec jsem autorku neznal. Kniha mne tedy dost vzala. Asi ještě budu chtít vidět film (?). A určitě další knihy autorky ...

17.10.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi jsem čekal víc. Ale v zásadě čtivé , oddychovka.

26.09.2020 3 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Geniální. Úžasný černý humor, spoustu vtipných obratů a nekonečně nápadů lehkého jazyka :-)

19.09.2020 5 z 5

Autora mám rád a vše historické jsem přečetl jedním dechem . Tuto knihu asi tak na čtyřikrát a tak trochu ze zvědavosti, jak si historik poradí s psaním o budoucnosti. Za mne - neporadil.

19.09.2020 1 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Super nápad s časovou linkou, zajímavě prokreslené postavy , zajímavý jazyk ( jsem se i vracel a přečetl si odstavec znovu - pro potěšení). Autorčina povedená knížka.

19.09.2020 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Tak tahle mne jako jedna z mála nezaujala, ale dočetl . Hlavní postava mne neměla čím zaujmout .

19.09.2020 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Kdo zná originál Macbetha , ten si pochutnal :-) . Geniálně převedené v době a místě . A snad to nebude fráze - hodně aktuální téma manipulace lidmi.

19.09.2020 4 z 5

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Musím říct, že mne příliš nezaujalo, takové neučasené a proti ostatním knihám jakoby bez nápadu. Měla to být satira ? Zkusím jiné knihy autora

19.09.2020 2 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Otevřený konec v detektivce ? Může se to ? Ale jinak dost dobrý , doporučuji :-)

12.04.2020 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Za mne dosud nejlepší díl.

02.04.2020 4 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Tak tahle se fakt povedla, jedním dechem a když si člověk myslí, že všechno už pochopil , tak pozná , že autorku pouze podcenil :-)

22.03.2020 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Určitě si najdu další knihy autorky, čtivé, napínavé.

28.02.2020 4 z 5