1Maja1 1Maja1 komentáře u knih

Barbie v bílém Barbie v bílém Walt Disney

Barbie si jako vždy se vším poradila a byla pro druhé příkladem. Dcera byla z knihy nadšená.

21.12.2023 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha od Jo Nesbø a už vím, proč je vyhledávaným autorem. Detektivka drsná i krásná, stejně jako země, v níž se děj odehrává.

18.12.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Neskutečný příběh! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kdyby mě děti nechaly, přečtu ji na jeden zátah.
Děsivost děje podle mě podtrhuje pár momentů. Hlavní hrdinka nemá ráda své jméno, a my se jej až do konce nedozvíme. Spojení slyšené chůze nazývané “klap, klap, klap s více postavami. Náznak, kdo je největším zlem, ale napětí, než si to přečtete černé na bílém, až o několik stran dál. A naděje, že v dospělosti bude mít cácora konečně pokoj, ale to vše by se mohlo stát mladší sestře. Takže opět musí vést marný boj proti všem, kteří ji neuvěří stejně, jako když byla dítě.
Nejhorší pro mě jako matku bylo, jak někdo dokáže být tak lhostejný ke svému dítěti.

24.11.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Autorčiny detektivky vždy přečtu jedním dechem. Opět nezklamala.

24.11.2023 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Knihu jsem neměla odvahu a chuť číst spoustu let. Asi je dobře, že na ni došlo až teď, kdy se mi líbila. Je to děsivé. Připomíná mi to život v KLDR.

24.11.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Není to sranda od začátku do konce, jak by se možná od autora očekávalo. Ale je to moc milý příběh o běžných starostech života, které většinou řeší ženy - matky. Tentokrát ovšem naložená na mužská bedra.

10.05.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Na knihu jsem nikdy neměla odvahu, domnívala jsem se, že mě bude nudit. Sáhla jsem po ní až díky čtenářské výzvě, a jsem za to moc ráda! Hltala jsem stránku za stránkou a dychtivě čekala, kdy se zase bude psát o panu Darcym. Málokdy si přečtu nějakou knihu znovu, ale u této o tom nepochybuji!

12.04.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Milý příběh. Zase jsem netušila, kdo je vrah a jaký je jeho motiv, až do konce.

28.03.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Vždy když čtu knihu Radky Třeštíkové, žasnu, jak dobře píše, jak dokáže děj zamotat, postavy propojit, udržovat napětí. Tajemství poukazuje na problémy dnešní doby a na to, že každá rodina má svého kostlivce ve skříni. I když tolik trápení vtěsnat mezi tak málo lidí, je přehnané.

21.03.2023 5 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Moje první kniha od obou autorů a rozhodně jsem čekala mnohem víc. První třetina byla dost nudná. Příběh byl dost zamotaný, ale žádné napětí jsem při čtení nepociťovala. Navíc Reacher na mě působil jako člověk s PAS nebo s jiným mentálním onemocněním. Také se často opakovaly nějaké fráze, jak kdyby měl autor malou slovní zásobu a neuměl se vyjádřit jinými slovy. Nebo za to mohl překlad? Jelikož jsem jiné knihy od autorů nečetla, nedokážu to posoudit, ale bylo to otravné.

16.03.2023 2 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Nic podobného jsem ještě nečetla. Dobrý úlet. :) Ale že získal taková ocenění, to úplně nechápu.

16.03.2023 4 z 5

Partyzánova dcera Partyzánova dcera Louis De Bernières

Kniha pro mě byla docela zklamáním, i když závěr mě mile překvapil a přidala jsem díky němu jednu hvězdičku v hodnocení. Jinak se kniha četla snadno, občas jsem i dychtila po tom, co bude dál. Hrubé výrazy mi docela vadily, i když se do takovéhoto příběhu vlastně hodily.

22.01.2023 2 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Přečteno jedním dechem. Pěkný příběh k zamyšlení, k připomenutí si, že život je dar!

01.04.2022 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Málokdy se mi stane, že se u knihy směji nahlas. Za mě super oddechovka.

30.03.2022 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Mám ráda knihy, ve kterých se ženy chovají jako dámy a muži jako gentlemani. Kniha mě mile překvapila.

15.10.2021

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Mám ráda dějiny, takže toto mi sedlo.

23.11.2020 5 z 5

Tanec srdcem a duší Tanec srdcem a duší Šárka Stumpfová

Přesně takový oddychový slaďák, jaký jsem očekávala.

31.07.2020 5 z 5

Dcera padajícího listí: Příběh o duši, která přežila díky lásce Dcera padajícího listí: Příběh o duši, která přežila díky lásce Tereza Nagy Štolbová

Autorka stále mluví o tom, jak všem odpustila, ale mezi řádky je vždy nějaké “ale”. Kniha na mě působila velmi depresivně. Chápu, že autorka neměla lehký život, ale z knihy na mě působila nevyrovnaným dojmem, i když píše o opaku.

08.06.2020 1 z 5

Děti a emoce Děti a emoce Vojtěch Černý

Velmi zajímavé, pokud chcete být pro dítě průvodcem při poznávání a zvládání jejich emocí.

12.04.2020 4 z 5

Kainovo znamení Kainovo znamení Tom Knox (p)

Horší knihu jsem ještě nečetla! Tolik vyumělkovaných zápletek bylo na jednu knihu až až. Navíc některé pasáže mi přišly vulgární.

29.03.2020 odpad!