0197 0197 komentáře u knih

Omyl Omyl Elle Kennedy

U této série mám nejoblíbenější první dva díly. A stále nějak nevím, který je ten top. Už tenkrát jsem se nemohla rozhodnout a ani teď, když jsem se rozhodla přečíst si celou sérii znovu, nejsem moudřejší :-). A to ani nemluvím o dilematu jestli mám radši Gerretta nebo Logana :-).

O autorčině talentu nemůže být pochyb a má můj obdiv za tuhle nezapomenutelnou sérii (a i za tu navazující a za další knihy :-)). Romantický příběh, který nemá nouzi o boží hlášky a sympatickou partu. Tu si nelze neoblíbit. Kdo by je nechtěl mít za kamarády? Všichni by chtěli :-).

Grace byla taková klidnější a docela slušňačka, ale taky se uměla rozjet. Měla smysl pro humor. Líbila se mi její záliba v akčních filmech. Její volnomyšlenkářská matka byla boží. Mrzelo mě, jak se k ní Logan zachoval, ale dala mu to pořádně sežrat. Vymyslela to pěkně :-). Ještě, že Loganovi jedna hodná duše jeho omyl vysvětlila. Trošku se mu to pomotalo. Chlap, no :-). Jeho ochota a snaha to vše napravit na mě udělala dojem. Dost se zapotil, aby dokázal, že ho to mrzí. Nevzdával se, uvědomil si co chce a šel si za tím. Byl to nadanej hokejista, kterej si myslel, že ho po promoci nic hezkého nečeká. To jak pro něj byla rodina důležitá, jeho loajálnost, vtipnost, sebevědomí a fakt, že je to kus chlapa - získá si vás.

Začátek byl parádní. Jo myslím tím jejich filmový večer a seznámení. Vzájemnou přitažlivost měli mezi sebou bezvadnou a když si spolu zablbli bylo to hodně vzrušující. Po dočtení mi zůstal zasněnej pohled a jedna věc k zamyšlení, a to proč moje vysoká byla taková nuda :-)?

05.01.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Na další příběh s inspektorkou Lottie jsem se těšila. Tohle je moje oblíbená detektivní série (ještě s A. Marsons). A i když čtu teď převážně romantiky, bylo hodně příjemný si to zpestřit poctivou detektivkou. Trochu mě štve, že jsem na tento díl musela čekat rok od vydání předchozího. Jo jasně, každá kniha má detektivní zápletku, která na sebe nenavazuje, ale rodinný život inspektorky se vyvíjí a trochu už jsem pozapomněla, co se v minulém stalo.

Tentokrát se vyšetřování točí okolo smrti malých chlapců, což nebylo moc příjemné číst. Kapitoly jsou krátké a neustále vás to nutí otáčet stránku za stránkou. Je to čtivé a napínavé. Vraha jsem opět neuhodla. Už mě to ani nepřekvapuje :-). Ráda jsem se opět vrátila do tohoto ponurého městečka mezi mé oblíbené vyšetřovatele. Lottie je oproti předchozím dílům, řekla bych klidnější. Respektive, v tomhle díle spolykala minimum xanaxu.

Koukám, že šestý díl má vyjít v březnu. Lepší tři čtvrtě rok než rok čekání. Doufám, že tentokrát dostane soukromý život Lottie více prostoru a samozřejmě se těším.

23.08.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Už nějakou dobu jsem se na pokračování této série chystala a konečně byla kniha na pořadu dne. První díl mě bavil a tušila jsem, že je to začátek další parádní série z vysokoškolského prostředí a měla jsem pravdu. I druhý díl se povedl a byl ještě zajímavější a čtivější než jednička.

Oba hrdinové měli dosti zajímavé problémy, které museli řešit. Scarlet nebyla vůbec v záviděníhodné situaci. Dobře, že se sbalila a odjela. Byla to hodná, milá holka, na kterou toho prostě už bylo moc. Byla jsem hodně napnutá, jak to nakonec s jejím otcem a rodinou dopadne. Bylo mi líto, že se k ní všichni ve městě obrátili zády. O to více jsem ji přála, aby se ji na vysoké dařilo a našla si přátele.

Bridgera jsme měli tu čest dosti poznat v prvním díle. Tam působil bezstarostně, užíval si života a hokeje. Teď však musel převzít odpovědnost a starat se o sestřičku. Jejich rodinná situace byla krutá, drsná. Člověk ho musel obdivovat a držet palce. Byl prostě úžasný, starostlivý, pracovitý, pozorný. Napadají mě jen samé superlativy na jeho adresu. Neskutečně jsem si ho oblíbila (vlastně i Scarlet a vlastně i předchozí hrdiny :-) ). Neřekl si o pomoc, protože chtěl zvládnou všechno sám a nechtěl někoho obtěžovat. Zvláště se mi líbilo, jak myslel na Adamovu mámu. Bral to tak, že jsou to jeho problémy, které musí vyřešit on. Nakonec zjistil, že má tolik úžasných lidí kolem sebe, kteří mu rádi pomůžou a postaví se za něj.

Musím říci, že se mi líbilo jejich seznámení. Nic bláznivého, výstředního, prostě takové milé, obyčejné :-). Jako celek to opět působí uvěřitelně, vžijete se do postav a jen otáčíte stránku za stránkou. Objevuje se tu i Corey a Adam. Tak že super. Rozhodně musím doporučit, autorku chválím za témata a jsem zvědavá na třetí díl.

03.05.2022 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Knížku už jsem měla docela dlouho dobu doma a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Chytlo mě to hned od první stránky a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy.

Carrie byla silná ženská. Člověk ji prostě musel držet palce. Líbilo se mi, jak se snažila myslet pozitivně a hleděla do budoucnosti. Do lepší budoucnosti, kde svému dítěti a sobě zařídí lepší život. Musím se přiznat, že na jejím místě bych se furt otáčela a bále se, že mě manžel najde. I když chápu Spojené státy jsou obrovské není to Česko, ale i tak. Líbilo se mi, jak se s Riverem postupně začali kamarádit a jak to pomalu přerůstalo v něco více. Jejich slovní přestřelky a hašteření si užijete. Navíc jsou to sousedi, to se mi v knihách vždy líbí :-).

River Wilda jsem si oblíbila hned od začátku. Vlastně né hned od začátku, trochu později, tím jak z kraje přejel Carrie nákup mě hodně naštval. Zmetek :-). Věčně naštvaný, nabroušený, vulgární. Vlastně ten týpek na obálce k němu docela sedí :-). Líbilo se mi čím se živil. To bylo originální, netradiční a sedělo to k němu. I on prožil v minulosti strašné věci, které se nám pomalinku rozkrývají v kapitolách z minulosti, které vypráví. Byl to hnus, co to s těma policajtama v Americe je? Každopádně pod tím věčně zamračeným zevnějškem se skrývá chlap se zlatým srdíčkem. Však si to přečtete :-).

V knize bylo hodně smutných ale i hodně veselých okamžiků. Nejvíc jsem se nasmála při tom, jak Carrie rodila. Erotika tu skoro nebyla jen trochu na konci. Nejsou tu do podrobna popisované, ty hrůzy a týrání. Tak že pokud z toho máte strach nebojte do detailu se to tu nepopisuje. Oba mi přirostli k srdci a přála jsem jim, aby minulost zůstala minulostí a oba byli šťastní, protože si to štěstí po tom všem bez debat rozhodně zasloužili.

16.04.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Další skvělý příběh, i když pravda nic jiného jsem ani nečekala. V pořadí moje šestá kniha od autorky. Její knihy si šetřím a dávkuji postupně, co kdyby nastal rok, kdyby z její tvorby nic nepřeložili, pořád budu mít zásobu :-).

Shen je dobrá v několika věcech: její příběhy ve vás dokážou vyvolat celou škálu emocí. Někdy vás pořádně zvedne ze židle, občas si rvete vlasy a někdy i ta slzička ukápne. Dále - ty "bad boye" ona prostě umí. Vždy je popíše tak, že jim i přes to všechno člověk fandí a drží palce. Má výrazný styl psaní, nevím přesně jak to popsat, sakra, no přečtěte si její knihy a uvidíte (jinak zatím pokaždé skvělý překlad). A v neposlední řadě jsou její knihy doplněné o skvělé citáty. Několik jich mám poznamenaných ve speciálním notýsku :-). To vše v této knize najdete, i když v ostatních knihách jsou její poznávací prvky výraznější (třeba Scandalous mě několikrát doslova zvednul ze židle a nutil nadávat nahlas :-), ovšem žádné strachy, i tak tu máme skvělý romantický příběh, který vás vtáhne a nepustí.

Moc často se nevidí, že by hlavní hrdinka byla zjizvená jak na duši tak i na těle. Tak že rozhodně plus bod za originalitu. Bylo mi jí hodně líto. Na konci jsem byla v šoku, když vyšla najevo celá pravda. Z kdysi populární roztleskávačky s krásnou tváří se stala dívka, která neodejde z domu bez tuny makeupu, kšiltovky a oblečení, které zakrývá popálené části. Ve škole to také nemá jednoduché vzhledem k tomu, co studuje. Nenáviděla jsem každého, kdo jí oslovoval tou debilní přezdívkou "topinka". I tak byla ale Grace silná, hodná, přátelská holka, která se navíc starala o babičku. Mimochodem z babči mám furt tak nějak všelijaké pocity, no udělejte si vlastní názor.

Druhý hlavní hrdina je West St. Claire. Bitkař se sebevražednými sklony, s hodně smutnou minulostí. Jeho jsem si okamžitě oblíbila, škoda jen té jeho proměny na konci. Ale tak budiž byl zamilovaný, nechám to být :-). Líbilo se mi, jak se choval ke Grace. Romantická linka nemá chybu. Jejich vztah se nevyvíjel ani rychle ani pomalu, prostě tak akorát.

Prostředí food trucku parádní. Hned jsem další týden do jídelníčku zařadila tacos :-).
Mám jen výtky k epilogu, který by nemusel být tak přeslazený. Ale drobnost a vlastě jsem si už na to zvykla, že jsou ve většině jejich knih v takovém duchu. I tak ale rozhodně velké doporučení a těším se na její další knihy.

06.04.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Senzační příběh. Toto bylo hodně dobré. Musím přiznat, že zatím všechny knihy z edice Red, které jsem četla, se mi moc líbily. Opět mě nalákalo téma dohodnuté manželství, které patří mezi mé oblíbené. Tady bylo to téma skvěle zpracované. Líbilo se mi, že se to neřešilo hned od začátku a nabídka k sňatku přišla, až skoro v polovině.
Hlavní hrdinka Bianka byla sympaťanda. Líbilo se mi, jak si s "netvorem" hned na začátku poradila, a i potom se jim nenechala zastrašit a dávala mu co proto :-). To prostředí vlastní restaurace, kde se pohybovala, to bylo skvělé. Ráda vařím, tak že jsem si ty chvíle v kuchyni užívala. Byla vtipná, pracovitá, snažila se vést restauraci, jak nejlépe uměla, starala se o svou mámu, kvůli které nakonec s dohodou souhlasila.
Hlavní hrdina netvor-jo tak se mi zalíbil hned, co vstoupil do restaurace. To co se mu přihodilo, bylo opravdu smutné. Když jste bohatí, tak prostě vždycky bude možnost, že je s vámi nikdo jen pro peníze. Líbilo se mi, jak se mu Bianca pomaloučku dostávala pod kůži. Jak na ni neustále myslel. Bylo mi líto celé té situace ohledně jeho rodiny. Proč jim to proboha neřekl dříve. No asi to tak mělo být. Navenek působil opravdu jak netvor, no uvnitř to byl dobrý člověk, jen potřeboval potkat tu pravou.
Obálka je celkem hezká, i když spíše v člověku evokuje pocit, že se bude jednat o příběh se značným množstvím erotických scén. Erotické scény tam jsou, ale musí si na ně člověk dost dlouho počkat. Podtrženo opravdu nádherný příběh se slow-burn romantikou, ve kterém nechybí veselé i smutné okamžiky.
Myslela jsem si, že mi bude vadit více, že na konci nebyl epilog, ale vlastně ani nevadí. Konec mohl být trošku rozvinutější, ale hlavně, že to dopadlo, jak to dopadlo.

15.09.2021 5 z 5

My My Elle Kennedy

Oproti první knížce byla tahle trochu vážnější, ale to vůbec nevadilo. Opět přečteno jedním dechem. Oba kluci jsou miláčci a jejich příběh je boží. Kdyby autorky někdy v budoucnu napsali o nich ještě jednu či dvě knihy, vůbec bych se nezlobila a skákala bych radostí. Nevím co bych ještě víc napsala prostě paráda, dokonalé, úžasné a všem doporučuji.

09.02.2020 5 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Jestli jsem k prvnímu dílu měla nějaké výhrady, tak tento druhý jsem hltala od začátku do konce. Bylo to perfektní a návykové.

Prvních cca sto stránek bylo věnováno minulosti. Konkrétně se tu shrne 7 let. Obávala jsem se, že to bude nuda, ale ani náhodou.

Gianna to neměla v životě jednoduché. Proto občas sklouzla k drogám. Škoda, že jsme se nedozvěděli více o její minulosti. I přes to, co zažila, ať už v dětství nebo manželství, zůstala laskavá a vtipná. Měla i super styl oblékání. Na okolí působila výstředně, často jako drsňačka, ale uvnitř byla křehká a zranitelná.

Christian byl ten typ muže, který měl okolo sebe takovou tu temnou, děsivou a chladnou auru. Na venek působil, že ani přílet mimozemšťanů by nehnul s jeho lhostejným a klidným postojem :-). I u něj bych ocenila více informací z minulosti a jak se dostal k práci pro FBI. Mimochodem, ta jeho ruština byla dost sexy. Vlastně všechno na něm.

Co se týká té Christianovi posedlosti, tak to je kapitola sama o sobě. Tady kniha dostála svému názvu. Fakt to bylo šílený. Ty věci, co kvůli ni udělal nebo jak porušil své zásady. Ve skutečnosti děsivý, ale takhle v knize, to prostě žeru. Ať toho moc neprozradím, zmíním jednu věc. Jako ten chlap nosil její gumičku do vlasů tři roky na zápěstí a krmil tak svou posedlost :-).

Mezi policajtem a malyškou byla brutální chemie hned od začátku. Intimní scény byly vydařené. Sledovat jak bordelářka Gianna narušuje Christianův pořádek bylo skvělý a jejich slovní výměny ještě lepší.

Scény, kdy se o ni Christian staral byly nádherný. Ten chlap uměl překvapit něhou a ohleduplností. Líbilo se mi, jak to mezi nimi postupovalo. Zkrátka, ať to neokecávám - celý jejich vývoj vztahu byl perfektní.

Co se týká mafie, první díl ji obsahoval více. A to není výtka, spíš jen konstatování. No jsem zvědavá na třetí díl. Už včera jsem ho měla mít přečtený :-).

- extrémně posedlý hl. hrdina, který se zamiluje první
- traumatická minulost
- oba pohledy
- dotkni se ji a zemřeš (nebo spíše řekni o ní něco urážlivého a skončíš s kulkou mezi očima)

16.02.2024 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

To je panečku série. Tři sexy, šarmantní a bohatí bratři, kteří spolu řídí firmu a postupně nacházejí tu pravou.

JP byl od prvních chvil zakoukaný do majitelky firmy na udržitelné organizování. Bohužel ji jaksi nedokázal přimět, aby ho neviděla jen jako playboye, který se nechce usadit. To jak pomáhal holubům a jak se při mluvení o nich uměl rozvášnit bylo vtipný a rozkošný. Byl to muž snů. Věnoval pozornost všemu, co Kelsey řekla.

Kelsey byla romantička, která hledala spřízněnou duši. Občas mě vytáčela, jak mu nechtěla dát šanci a dost věcí si domýšlela, ale na druhou stranu nějak ji nedal najevo, že by stál o vážný vztah. Ten její podcast byl super. Tím, že skoro ve třiceti ještě nenašla toho pravého si myslela, že je s ní něco špatně a bojovala s tím, že není dost dobrá.

První díl byl vtipný od samého začátku. Tady takových 150 stránek trvalo, než se to pořádně rozjelo a než jsem se začetla, ale jakmile odjeli na služebku, už to mělo ty správné grády. To drama na konci mi popravdě úplně nesedlo. Ale zase epilog neměl chybu.

V celém díle se objevovali Huxley i Lottie a vlastně i Breaker. Jedná se o romantickou komedii s pár dost trapnýma scénama, kdy se zasmějete. JP byl opravdu miláček. Zatím je mým oblíbeným bratrem.

- služební cesta
- slow burn
- kolegové
- miliardářská romance

25.01.2024 4 z 5

My My Elle Kennedy

Jsem tak ráda, že čas od času si přečtu starší knihy. Ani za ty tři roky jsem většinu toho, co se zde stalo a řešilo nezapomněla.

Oproti prvnímu dílu, byl tento vážnější. Nebyl až tak hravý, ale nepřekáželo mi to a nevadilo. Stále to bylo čtivé s kupou vtipných situací a navíc realistické, protože život není vždy jen slunce a duha. A občas to skřípe a není to ideální, přesně jako tady.

Ocitli jsme se o 8 měsíců později v Kanadě. Ryan válel první rok u profíků. Byl často na cestách a Jamieho musel skrývat. Ze začátku se ani nezmiňoval, že je jeho spolubydlící. Jamie zase trénoval mladé talenty a snažil se co mohl, aby se zlepšovali. Trochu se vytrácela ta jeho pohodářská povaha. Chudák byl zvyklý na sluníčko a teplo a skončil v místě kde je dlouhá, mrazivá zima.

Přerostlé štěně Blake po celý příběh říkal jednu boží hlášku za druhou a právě on vnesl do příběhu humor. Ostatní spoluhráči se tu také vyskytovali a konkrétně příběh Matta z navazující série totálně žeru :-).

Konec byl naprosto rozkošnej. Jsem si jistá, že nejsem jediná, kdo si kluky zamiloval a přál jim jen to nejlepší.

05.06.2023 5 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Těšila jsem se na další díl. Líbí se mi, že se jedná o volně navazující pentalogii a že uprostřed máme díl, kde je romantika mezi dvěma kluky. Autorka píše skvěle. A to jak samostatně tak dohromady s E. Kennedy. Byla jsem zvědavá na gay romantiku v čistě jejím podání a doufám, že se dočkáme překladu dalších jejich knih.

Co mě zaujalo bylo, že tu vše není zalité sluncem a duhou. Když vezmu knihy Přísně tajné a sérii Him, tak tam to bylo převážně všechno na pohodové, vtipné vlně, žádné stresy. Tak jsem gay, no a co? Jasně mělo by to tak být, ale realita je bohužel jinde, ať už u nás a hlavně teda ve "svobodné" Americe. Oba se znali z mládí. Jednalo se o první lásku na kterou se nezapomíná. Bohužel stačila jedna chvíle a vše se zničilo.

Rikker to vůbec v týmu neměl jednoduché. Z bývalé školy musel kvůli své orientaci odejít. A i teď na nové škole po tom, co vyšla pravda najevo, se nesetkává u kluků jenom s pochopením a milým chováním. Někdo mu sebral možnost rozhodnout se, jak to světu prozradit. Na prd. Jediná dobrá osoba v jeho životě byla jeho babča, která byla senzační. O jeho rodičích ani nemluvím. Co dodat - katolická církev a jejich žvásty o hříchu.

Graham na tom byl ještě hůř. Myslí si, že se z toho "vyléčí". Užívá si s holkama, ale musí mít určitou hladinku alkoholu v krvi, aby to nějak aspoň trochu šlo. Snaží se pochopit svou vlastní sexualitu a moc se mu to nedaří. Mrzelo mě to kvůli Belle, která si to nezasloužila. Graham se nechoval vždy k Rikkerovi, tak jak si zasloužil. Ale měl to těžké a bylo mi ho líto. Vidíme, jak se to v něm pere, jak si vyčítá minulost a nemůže ji hodit za hlavu. Bylo mu 16, když se jim ta nehoda přihodila a bohužel se tím užírá, má strach a ovlivnilo ho to.

Když to shrnu: opět čtivý příběh, vyprávění z pohledu obou hrdinů a hodně hokeje :-). Oba kluci jsou fajn a je hezké, jak si k sobě hledají cestu. Bohužel konec je rychle utnutý. Ale ať nekřivdím, autorka napsala novelu Extra Credit, kde má být prý to, jak to tým přijal + ještě nějaký bonusový materiál. Škoda, že ji Baronet nezařadil do posledního dílu :-(. Takhle aby si člověk oprašoval angličtinu :-).

06.07.2022 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nějak se stalo, že jsem v této sérii začala druhým a třetím dílem. A jak tak koukám, bylo to už před dlouhou dobou. Božský bastard pořád nebyl na pořadu dne, až do nedávna.

Kniha je psána příjemným, čtivým stylem. Během chvilky jsem měla přečtenou půlku ani nevím jak. Chemie mezi postavami funguje na jedničku, erotické scény taky parádní, bylo to vtipné, jsou tu pohledy obou hrdinů a drama na konci celkem rychle vyřešené. Jen na můj vkus byl začátek až moc hrrr. Semetrika Chloe je pracovitá, chytrá a inteligentní. Bennet je takový ten klasický arogantní šéfíček, kterému prostě jednou přeteče pohár. Přeci jenom celých devět měsíců se držel :-).

Jednu hvězdičku musím srazit, protože další knihy v pořadí to jest Božský cizinec a hráč se mi osobně líbily více. I tak mohu bastarda rozhodně doporučit.

10.04.2022 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tak tohle jsem nečekala. Jako vůbec. Jsem nadšená. Nechápu, jak jsem nemohla na knihu narazit dříve. Díky bohu za instagram. Kdybych, ji tam nezahlídla, těžko říci, jestli by se ke mně dostala. Vyhledávám temné romance, bohužel jich přeložených příliš není. O to větší mám radost, že jsem objevila tento poklad. Rozhodně jsem nečetla knihu naposledy. Anotace toho moc neprozradí. Vlastně skoro nic. A sama si nejsem jistá co napsat, abych nedej bože nenapsala něco, co by obsahovalo spoiler.

Začátek je brutální. Ještě jsem nečetla knihu, která by začala hned tak z ostra. Přiznávám se, občas jsem ani nedýchala. Říkala jsem si, o co mu jde, kdo to je, co za tím bude. Nemohla jsem přestat číst. To prostě nešlo.
Příběh je rozdělen do několika částí. Nejvíce se mi líbila ta část, kdy byli na ostrově a poslední část. Máme tu pohledy obou hrdinů - tedy jak Sky, tak i Damiana. Postupně se nám všechno rozkrývá, a jen tajíte dech a říkáte se, jak tohle dopadne. Konec byl pro mě milým překvapením v tom, že nebyl rychle utnutý, naopak byl trochu roztahaný. Ovšem to mě nevadilo.

Opravdu nevím, co více napsat a zároveň něco neprozradit, každopádně pokud máte rádi silné příběhy, příběhy, které ve vás vyvolají celou škálu emocí, příběhy plné zrady, pomsty, násilí, mafie, syrové lásky, vášně, bolesti, krutosti, vykoupení, ztráty a odpuštění, tak tento příběh je pro vás. Věřím, že nebudete zklamaní.

27.01.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Zbožňuju knihy, které napsaly S. Bowen a E. Kennedy společně a jsem ráda, že jsme se dočkali překladu knih, které tato autorka píše samostatně.
Knihu jsem začala číst a za chvilku jsem byla za půlkou :-). Trochu jsem se obávala, jak si autorka poradí s hendikepem Corey, ale popsala to skvěle a hlavně realisticky. Bylo to takové netradiční téma, které se v knihách moc často nevidí. Byly tam popsány úplně všední a běžné situace, jak se s nimi Corey vypořádává, co musí promýšlet dopředu.
Jinak Corey byla sympatická, žádná křehká dívka. Líbila se mi. Byla odvážná, zábavná a statečná. Taková ta holka, kterou by chtěl mít každý za kamarádku. Adam byl také zábavný. Líbilo se mi, jak se ke Corey choval. Bavili mě jejich společné chvíle u hraní hokeje. Čekala jsem, kdy mu to dojde a konečně opustí svou hroznou přítelkyni. Naštěstí si uvědomil, koho opravdu miluje :-). Klidně si to mohl uvědomit dříve, ale tak hlavně že mu to došlo :-).
Pěkný, milý, romantický příběh z vysokoškolského prostředí s trochou hokeje. Těším se na další.

07.11.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Když jsem knihu uviděla v edičním plánu ke konci roku, říkala jsem si, že asi tuto trilogii vynechám. Když pak vyšla a četla jsem recenze, nějako jsem zbystřila a když vyšel druhý díl, bylo jasné že tuto sérii nutně potřebuji :-). Díky bohu, vyšla celá série v prvním poletí a jakmile vyšel poslední díl hned jsem se toho pustila.

Přečteno během jednoho dne (což se mi zatím stalo jen u dvou), tak že si myslím, že to mluví samo za sebe.

Inteligentní, dominantní, nemilosrdný hlavní hrdina, který vládne podsvětí a občas někoho zabije :-). Tvrdohlavá hlavní hrdinka, co se nenechá jen tak zastrašit a vede rodinnou firmu na výrobu whisky.

Vůbec mi nevadilo, že z pohledu Mounta nebylo více kapitol, díky tomu bylo vše okolo něj záhadnější. Bylo to žhavé, čtivé, plné sexuálního napětí a nenávisti. Žádná sladká romanťárna. Doporučuji. Buď vás to chytne a poběžíte si koupit další díl nebo ne.

21.08.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Prostě dokonalé. Každá autorčina kniha je ještě lepší než předchozí. Autorka se sice drží stejné šablony, ale to mě absolutně nevadí. Opravdu moc se mi líbila postava Issaca. Konečně to bylo obráceně. Drsnější hlavní hrdinka a milej a slušnej hlavní hrdina. Objevují se tam postavy z předešlých dílů tak, že naprostá paráda, aspoň vidíme, jak se jim daří. Klobouk dolů autorce za tuto nádhernou sérii. Měla bych jen jedinou drobnou výtku, která se týká trochu rychlého konce. Ale to je jediné.

11.10.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Autorka opět nezklamala. První díl byl parádní (nasadil laďku vysoko) a tento ještě lepší. Mělo to spád, parádní zápletku, sympatickou nejen hlavní inspektorku, ale i ostatní členy policie a v knize se stále něco dělo.
Občas to bylo trochu brutální, drsné a smutné (zápletka a vyšetřování se točí okolo obchodování s bílým masem a orgány, imigrantů a rodinné situace u Lottie doma), ale vše autorka zpracovala velmi dobře. Není se čemu divit, že je v zahraničí velmi oblíbená. Přečteno za 2 dny, příběh se tak rozjel, že nešlo knihu odložit. Už teď je jasné, že budu muset mít všechny knihy z této skvělé a velmi nadprůměrné detektivní série.
Zklamaná jsem jen z toho, že podle edičního plánu se další kniha plánuje až na srpen. Hrůza :D.

23.12.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Nemám nic co bych knize vytkla, za mě nádherný, milý příběh, sympatické postavy a fajn konec. Autorka píše strašně krásně. Přečteno za 3 dny, nemohla jsem se odtrhnout. Druhý díl se mi líbil snad ještě o trochu víc. Snad se brzy dočkáme přeložení dalších dílů. Za mě rozhodně doporučuji k přečtení.

09.12.2019 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Skvělý začátek nové série. Hned jsem se musela kouknout o kom budou další díly, které si rozhodně ujít nenechám.

Aida byla pořádný číslo. Ty její hlášky. Do všeho se vrhala tak nějak po hlavě, ale nevadila mi. Naopak mě bavilo sledovat, co zase vyvede. Navíc bylo ji jen dvacet. Neměla problém se v tom prostředí orientovat a Callumovi poradit, jak na koho.

Callum byl ze začátku pořádně nafoukaný. Do svatby se mu nechtělo, ale otec mu nedal na výběr. Musel být před svou manželkou, kterou se měl pokusit zkrotit, ve střehu. Neměl to lehké :-).

U jejich slovních výměn jsem se pobavila. Nebyly tu žádné zbytečné odbočky ani okecávání okolo. Je tu i pár celkem žhavých scén, jen to tedy pokaždé zkazilo slovo vulva :-(.

V určité oblasti se sblížili hned. Ta jejich nenávist se pak najednou zčista jasna rozplynula. Prostředí mafie jako bylo znát, řešili se tu různé záležitosti v rámci rodin, ovládání různých oblastí, ale mohlo to být rozhodně drsnější. Nějaké drobné chybičky to mělo, ale že bych si to neužila to se říci nedá.

- chicagská mafie
- dohodnuté manželství
- od nenávisti k lásce

04.01.2024 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Obálka mě osobně odrazovala, ale viděla jsem na tento příběh jen samé pozitivní ohlasy. Teď čtu anotaci a koukám, že je za mě zavádějící a zvláštně napsaná. No nenechte se odradit. Navíc se jedná o první díl ze tří a na každého bratra se dostane.

Falešné chození je vždy zábava a tady to byla obzvlášť sranda. Humorných situacích bylo hned několik. A ne těch trapných, ale fakt srandovních. Třeba ten několikrát zmiňovaný kurz, vlastně oba kurzy :-). Žádné nudné pasáže tu nebyly a to má kniha přes 400 stránek. Vyvíjelo se to mezi nimi docela pomalu. Velké plus za erotiku (nesmírně žhavá) a oba pohledy.

Lottie měla veselou povahu. S ní se člověk nenudil. Navíc tvrdohlavá a malinko šílená, ale jen trošku. V jednu dobu mě krapánek štvala. Jasně, Huxley se nechoval zrovna mile, ale co vše jí dal (zařídil) za to, že byla jeho snoubenkou. Vzájemné nesympatie a nepřátelství bylo cítit z každé strany a dodávalo to tomu ty správné grády :-).

Huxley (originální a zajímavé jméno) mi byl ze začátku hodně sympatický. Když pak začali předstírat chození stal se z něho odměřený chlap, co neukazoval emoce. Postupně pak odhaloval svoje laskavé a obětavé srdce. Nebyl to žádný hajzl šéf, což byla příjemná změna. Naopak se o své zaměstnanec skvěle staral. Špičkování s jeho bratry stálo za to :-).

Rodina Lottie byla zábavná a těším se na příběh o její sestře. Epilog se obešel bez věcí, které mi v něm vždy vadí, tak super.

14.05.2023 5 z 5