Zmizelý

Zmizelý https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324812/mid_zmizely-qkC-324812.jpg 4 373 106

Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá? Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak nění divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda. Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity. Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stres. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Missing , 2016

Sorrow
08.09.2017 5 z 5

Bravurní kniha díky které jsem se konečně ujistila v tom, že C. L. Taylor prostě umí. Budete-li číst její knihy v pořadí, ve kterém je napsala, tedy Nehoda, Lež a Zmizelý, pocítíte neskutečný progres, jehož si cením.
Zápletka Zmizelého je velmi dobře vystavěná, nejedná se o žádné wow a nečekejte ani hektolitry krve, skutečně se jedná o PSYCHOthriller. Vhled do rodiny, která si prochází něčím takovým je jedinečný a podle mě podaný dost citlivě. Rozuzlení příběhu je velmi reálné a i když se dá předvídat, mě uspokojilo a jsem ráda, že se autorka nesnažila za každou cenu šokovat, ale spíše napsala příběh, který se skutečně může stát. Kniha má taky silné poselství a posledních pár stránek mě dohnalo k slzám. Rozhodně doporučuji a už se těším na další dílo téhle sympatické autorky :)

Mikako
07.09.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, četla se sama. Do závěrečného rozuzlení jsem vůbec netušila a když už, tak špatně. Moc mě to bavilo a tak po dlouhé době přidávám knihu do doporučených :-)

Ráčkajda
05.09.2017 5 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo. Miluju knížky čtené jedním dechem.

Šárka5875
03.09.2017 4 z 5

Na další knihu od C. L. Taylor jsem se velmi těšila. Četla jsem Nehodu a ta mě hodně zaujala. Autorčin styl mi sedí a sedl mi taktéž u Zmizelého. Řekla bych, že zpočátku se příběh odvíjí pozvolna až pomalu. Ale myslím, že mu to vůbec neubírá na atraktivitě. Čím víc se potom blížíme k rozluštění celé záhady, děj nabírá grády a přiková nás ke stránkám. Opravdu se mi těžko v poslední třetině knihu odkládalo. Ke konci jsem sice už tušila, kdo za vším stojí. Nečekejte tedy žádný převratný konec s „wow“ efektem, ale spíš pozvolné vyplynutí a rozuzlení zápletky. Rozhodně to ale nic nemění na tom, že jsem si čtení užila, nenudila jsem se ani chvilinku, naopak jsem se výborně bavila. Jde opravdu o kvalitní psychologický thriller, který rozhodně doporučuji všem milovníkům tohoto žánru. A kdo z vás ještě autorku nezkusil, je na čase. Zmizelý čeká...

rode
03.09.2017 5 z 5

Strhující kniha, kterou neodložíte, dokud nepřečtete poslední větu.

Haen
30.08.2017 5 z 5

Skvělý psychothriller, bavil mě od první do poslední věty. Vypráví matka zmizelého chlapce, můžeme tak sledovat její obavy, držet palce a doufat.
I když postupným odkrýváním souvislostí, není nic, jak se zdá.
"Vůbec si neuvědomujete, co všechno máte, vůbec vám nedochází, za co všechno můžete být vděční, dokud o to najednou nepřijdete. "

kristynao
28.08.2017 5 z 5

Kniha ode mě po zásluze dostala plných pět hvězdiček a vřele ji doporučuji dál. Smlsnou si na ní i ti z Vás, kdo už mají v tomto žánru něco načteno a jen tak něco je do kolen nedostane. Nečekejte brutalitu ve stylu Adlera-Olsena anebo scény jak z akčních filmů, ve kterých exceluje Paul Finch. Čekejte velmi úzkostlivé, tísnivé čtení o tom, že i když jste dobří lidé a snažíte se sebevíc, někdy se život prostě jen... nepovede.

PetK
24.08.2017 5 z 5

Řekla jsem si, že pokud to dopadne aspoň trochu překvapivě, dám pět hvězd. A ano, závěr mě (v jednom nebo dvou ohledech) překvapil. K tomu připočítávám, že kniha, s originálními vhledy do minulosti, velice dobře udržovala napětí, četla se jako po másle a jednoduše mě to moc bavilo.

Hella
23.08.2017 4 z 5

Velmi slušný psychopříběh. I já jsem hned od prvních kapitol tušila, kdo si spolu chatuje, ale nikterak mi to knihu neotrávilo. Dobré a poutavé vyprávění o jedné rodině se svými kostlivci ve skříni, byť "zmizelý" mi byl víc než nesympatický a nechápu, jak mu všechno mohlo procházet.

myshmother
19.08.2017 5 z 5

Fajn čtení. Postupné rozpřádání řady tajemství a malých, či větších lží udržuje čtenáře v permanentním napětí. Kniha evokuje zamyšlení nad tím, co vlastně o svých dětech a svých blízkých víme. Za sebe bych možná vynechala závěrečnou vyčítavou přednášku Claire k pachateli o nutnosti mluvit pravdu, protože v rodině, kde lžou a mlží všichni bych nepřiznala ani své číslo bot. :-D Ale jinak super kniha. ;-)

tomickova.k
12.08.2017 5 z 5

I přesto, že jsem už téměř na začátku věděla, kdo se skrývá pod přezdívkami v chatu, tak se děj nenuceně posouval dopředu a odkrýval nám další a další tajemství, kterých je v této knize mnoho. Líbila se mi dobře vykreslená psychologie postav i styl vyprávění z pohledu matky, které před několika měsíci zmizel syn a ona postupem času ztrácí kontrolu nad svou rodinou i sebe samou. Poslední dobou mají autoři thrillerů potřebu na posledních stránkách čtenáře totálně odbourat a překombinovat už tak překombinované (např. Manželé odvedle), ale v této knize je samotné vyvrcholení děje tak akorát přiměřené, aby si to čtenář užil a soucítil s postavami, před kterými se vynoří krutá pravda o rodinném příslušníkovi a jeho zmizení.
Pro mě první knížka od této autorky a určitě v brzké budoucnosti sáhnu po další...

maxx
11.08.2017 5 z 5

skvělý a napínavý příběh až ke konci příběhu jsem ujistil kdo a jak byl zabit a hlavně kdo za to může...

ellescorpio
06.08.2017 2 z 5

Dost zklamání. Bohužel se mi opět potvrdilo (čest výjimkám jako je Tess Geritsen ), že ženský thrillery neumí. Spousta zbytečné vaty stojící na nijaké zápletce. Celou dobu jsem čekala nějaké woow rozuzlení, z kterýho si sednu na zadek, no a ono nic. Oběti mi vůbec nebylo líto,s čím kdo zachází, s tím taky schází. Možná dusno rozpadající se rodiny a strach o dítě spíš docení starší čtenářka s dětmi, ale pro mě fakt slabota.

hs777
04.08.2017 5 z 5

Přesně jak píše bookcase. Z pohledu matky velmi zneklidňující, z pohledu čtenářky hodně luxusní. Komu se líbila Lež a Nehoda, tak neváhejte - Zmizelý je jednoznačně nejlepší.

bookcase
02.08.2017 5 z 5

Pro mě jako matku stejně starého kluka jako je Billy to bylo těžké a náročné čtení. Každopádně se mi do rukou dostal skvělý psychothriller.

LKS
26.07.2017 5 z 5

Velmi silná kniha! Jako maminka malého chlapce jsem knihu četla se staženým srdcem a ke konci i se slzami v očích. Jaké to musí být, dozvědět se o svém synovi, dítěti, které nadevše milujete, pravdu o tom, jaký ve skutečnosti. Smutný konec, to ano, ale nemohu se zbavit pocitu, že si za to mohl sám. Ještě dlouho mi tato kniha bude "znít" v hlavě.. především slova na poslední straně knihy.

Hana62
25.07.2017 5 z 5

Všechny tři knížky jsem přečetla v jednom týdnu (odskočila jsem si od rozečtených knih, které nějak nedokážu "přelouskat"). Kniha má dobře zpracované zápletky, napětí, nečekaná rozuzlení. Doporučuji!

motolka
16.07.2017 5 z 5

Napínavý od začátku až dokonce. Takový konec jsem fakt nečekala. Byla jsem vedle jak ta jedle.

bookgirl24
12.07.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a nemohla jsem se od děje odtrhnout. Od autorky jsem četla zatím všechny její tři vydané knihy a všechny patří k mým oblíbeným.

ankaras
10.07.2017 5 z 5

Za pár hodin bylo přečteno, nelze odložit.

thrillery psychologické thrillery zmizení dětí

C. L. Taylor
britská, 1973