Zmizelý

Zmizelý https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324812/mid_zmizely-qkC-324812.jpg 4 373 106

Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá? Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak nění divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda. Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity. Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stres. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Missing , 2016

iiiccc
20.02.2020 1 z 5

Nuda. Nezajímavá zápletka, nepříjemné postavy, únavné dialogy a rozuzlení o ničem.

Nimunka
02.02.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší od této autorky. Příběh by se dal zkrátit min. o 100 stránek. Četla jsem knížku přes týden a musela jsem se do ní nutit.

Jupijow
27.12.2019 2 z 5

Velký, špatný...otravné postavy, zdlouhavé popisy, nasroubovane dialogy, závěrečné rozuzlení velmi kostrbate

petrpospa
03.11.2019 3 z 5

Po přečtení Strachu jsem byl zvědavý. Hodně zvědavý. Tak trochu jsem tušil, že autorka se v pedofilním prostředí vyžívá a Ztracený to potvrdil. Sice to rozuzlení nebylo nikterak napínavé a vzrušující a pedouši tentokrát zcela ostrouhali, přesto se pedofilní odér táhl celou knihou. Výraz táhl je příznačný, protože tak bych celou knihu charakterizoval. I po přečtení 200 stran jsem snažil sám sebe přesvědčit, že je nutné detailně popsat členy rodiny, jejich stavy, mindráky, průsery a depky. Takoví prostě hrdinové této autorky jsou. Nenajdete nikoho, kdo by aspoň trochu zářil a vyčníval nad hladinou všeobecné deprese. Fakt psycho! Podobně jsem se cítil u Raskolnikova, ale to už jinde jsme, to je jiná vesnice...
Zkrátka a dobře, i když to není napsáno vyloženě špatně, číst více takovýchto knih za sebou není dobrý nápad. V nevlídném podzimním počasí obzvlášť!
Jdu se mrknout po nějaké normální hezké perverzní brutálně bestiální vraždě... :-)

micha-ella
05.10.2019 3 z 5

Mohla bych napsat to samé, jako v minulém komentáři k předchozí přečtené knížce. Dlouhý, rozvláčný, pomalý, natahovaný příběh rodiny, která mi nebyla moc sympatická.

hana.hanigerova
16.09.2019 4 z 5

Skvělá kniha, velmi čtivá a napínavá. Nejvíc mne děsily části, kde měla matka výpadky paměti. Rozuzlení poměrně jednoduché, avšak pro mě nepředvídatelné. Čekala jsem možná něco trošku zajímavějšího. Za ten konec jsem také ubrala jednu hvězdičku z hodnocení. Protože jak byla kniha skvělá a utíkala velmi rychle, konec byl už velmi natahovaný. Poté, co jsme se dozvěděli, kde tedy Billy je a jak to s ním dopadlo, považovala autorka za nutné z toho vyvodit spoustu poučení. I popis toho, co se dělo poté byl takový nijaký. Nechala bych to buď zcela otevřené, nebo bych osud rodiny uzavřela úplně. Takto mi to přišlo naprosto zbytečné a bez posledních třeba 10 stran bych se obešla.

Knihu hodnotím velmi vysoce. Původně jsem myslela, že ode mne získá 100% hodnocení, ale už ke konci jsem si říkala, že se mi do toho úplně nechce, ale nenapadlo mne nic, za co jí tu jednu hvězdu strhnout. Tak právě díky tomu natahovanému konci jsem konečně měla důvod.

! POZOR MOŽNÝ SPOILER !

Musím říct, že mě velmi pobavilo to, jak moc se liší anotace na Databázi knih od obsahu. Z ní máte pocit, že celá záhada se točí kolem matky. Ale v knize tomu od první do poslední strany naprosto nic nenasvědčuje. Ano, náznaky tam jsou. Ale kromě nich je celý zbytek vyprávění postaven tak, že je jasné, že se jí to absolutně netýká. Takže být vámi, nečtu text na obálce knihy ani anotaci. Byli byste z toho naprosto zbytečně zmatení a příběhu to jedině uškodí.

Restang
26.08.2019 4 z 5

Lež mě nebavila. Nehoda byla celkem dobrá a kniha Zmizelý oproti dvěma předešlým knihám mě zatím bavila nejvíc. Dobře se to četlo, takový konec jsem nečekala. Nebyl sice wow, ale nečekaný ano.

Janča089
14.08.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, bavilo mě prokládání kapitol internetovou diskuzí z minulosti. Ale kolem prostředka se děj moc nehýbal.. Promluvení do duše čtenáře na posledních stranách se u mě zasloužilo o čtvrtou hvězdičku.

Hvězdinka
09.08.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne... Čte se rychle, ale děj průměrný.

Kaja42
15.07.2019 1 z 5

Pro mě úplný debakl,jediné,co jí můžu přidat k dobru je,že se četla rychle,ale obsah knihy byl pro mě slabý,děj nepoutavý,do kolonky thriler,bych jej vůbec neumístila

Kekik
14.03.2019 5 z 5

Knihy C.L. Taylor čtu v pořadí, v jakém u nás vycházejí. Zmizelý je tedy třetí kniha, kterou jsem od autorky přečetla. A pro mě rozhodně nejlepší. U knih Nehoda a Lež mi k dokonalosti něco chybělo. Zde jsem dostala úplně vše, co jsem od knihy očekávala. Velmi čtivé, zajímavý příběh. Zmizení dětí vždy zabere a když je to k tomu napsáno tak úžasně... Doufám, že i další knihy C.L. Taylor budou mít kvalitu Zmizelého. DOPORUČUJI.

Acquenta
04.01.2019 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Chat na první stránce byl opravdu děsivý, každá kapitola byla napínavá,autorka asi schválně zvolila tolik stran,aby se člověk nemohl dočkat konce :) Ale. v polovině knihy mi už bylo jasné, kdo si na chatu píše a když jsem došla ke konci, byl spíš zklamáním. Že byl Billy zázrak?? To mě rozesmálo, rozežraný fracek a o druhém ani nemluvě. Příběh naprosto nereálný, a nechápu titulek na knize : že matka něco skrývá? V tomto případě spíš skrývala Kira, ne ?

matejko
09.12.2018 4 z 5

Pro mě skvělá knížka. Není to ale thriller nebo detektivka úplně běžného ražení. Hlavním tématem není jen smrt, ale tragedie rodiny, chování lidí v krizi. Píšu tohle 2. den po dočtení knihy a nedá mi to, abych na ty postavy nemyslel. U běžné detektivky si člověk jen vydechne "tak takhle to bylo" a konec. To zpravvidla nebývá dojem z detektivky, ale z vážného románu.

DominaCZ
27.11.2018

Poprvé jsem dala 4 hvězdy.
Teď podruhé nevím kolik dát ... hlavní postavy nebyly sympatický, parchant byl na přesdržku, druhej kluk byl ožraleckej ufňukanec, Kira byla šlapka a taky zasloužila na hubu a rodiče byli slepí vůči realitě svých děcek.

"Konec" je těžkej a nerealistickej, není to vyústění, který by to uzavřelo, je to spíš takový "wtf, pubertální chyba kvůli nevěře děcek? Hm to nevadí no", a taky nikde není řečeno proč byl takový prase nebo jak se k tomu dostal, mě by to zajímalo víc než fugy a otazníky matky.

Chatová konverzace mate ohledně pohlaví pisatelů záměrně, ale zdá se mi, jako by se překladateli ztratila nit v postavách, protože jednou nick, kterej pořád fňuká, je vulgární a naopak.

Chvíle u psycholožky byly zbytečný, ta kniha neměla být nějakým psych. ukazatelem na posttraumatickou "nemoc" ,ta psychická stránka být součástí nemusela.

SPOILER
Celýmu konci nevěřím, protože to, že matka-pozůstalá je k tomu, kdo to zavinil, i nadále citlivě příjemná a přijala to zcela klidně, je prostě ... špatnej konec.
Je to škoda, protože jsem ji přečetla za hodinu, což se mi nestává často, a tak je mi líto, že mě to zklamalo.

i.stefany
19.11.2018 5 z 5

Anotace knihy láká na nervy drásající thriller. A ve své podstatě to tak i je, vzhledem k tomu, jaká tragédie postihne jednu zdánlivě spořádanou rodinu. Hlavním vypravěčem příběhu je matka Clare, která se ani po čase nevzdává naděje a po zmizelém synovi usedavě pátrá. Podporu nachází ve své nejbližší rodině, ale říkají jí všichni pravdu? Každý okolo Clare něco tají a ona tomu musí přijít na kloub. Nemůže si být jista nikým, ničím a dokonce ani sama sebou. Výborně se mi četlo, tipů jsem měla mnoho, ale ani jeden správný, což pro mě svědčí o kvalitě příběhu. :-)

koki.veru
16.11.2018 5 z 5

Moc povedená knížka. Zajímavý příběh a byla jsem velice zvědavá, co se vlastně Billymu stalo, a závěrem jsem byla velice překvapená.

anezur33
15.10.2018 4 z 5

super kniha,napětí až do konce.

ArwenAragorn
11.10.2018 5 z 5

Velmi dobrý psychologický thriller psaný z pohledu matky zmizelého syna.

Sofós
01.09.2018 3 z 5

Po autorčině Lži jsem se s chutí vrhla do čtení. A bohužel, nic moc. Ne že by byla úplně špatná, ale nebyla to kniha, která vás chytí a nepustí. Na konci jsem si jen povzdechla: "A to je všechno?"

zbožňuju_knihy
27.08.2018 3 z 5

Trochu rozpaky. Anotace slibovala něco jiného... a to mne pozlobilo.
Bohužel nesdílím nadšení a čekala jsem víc, četla jsem od autorky Útěk, který mne překvapil a bavil. Tuto knihu jsem odkládala a pak jsem ji od půlky přečetla na jeden zátah: hlavně, aby už bylo přečteno a přišlo to rozuzlení!, SPOILER: které jsem nečekala. Synáček byl pěknej hajzlík, rodiče to neviděli, jak to tak bývá.. Co na to říct, děti prostě nejsou tak perfektní, jak se může zdát a leckdy dokáží nepříjemně překvapit.
Přišlo mi, že autorka vymýšlí cokoli, aby závěr přišel až za dlouho a tak se natahovalo a natahovalo.. A já už jen čekala, jaký tedy bude ten šok = závěr, který bude nečekaný. Chudák Kira k tomu přišla jako slepý k houslím, těžko bycha honiti. Některé věci se prostě ovlivnit nedají a každý svého osudu strůjcem. Kolem a kolem dávám 3* a mým heslem zůstává Důvěřuj, ale prověřuj. :-)

thrillery psychologické thrillery zmizení dětí

C. L. Taylor
britská, 1973