Zmizelý

Zmizelý https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324812/mid_zmizely-qkC-324812.jpg 4 373 106

Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá? Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak nění divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda. Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity. Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stres. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Missing , 2016

reňa30
09.08.2018 4 z 5

Bavilo mne to...autorčin styl psaní mi naprosto vyhovuje.
Nepotřebuji 5 stran popisu okolí,nebo osob a přece se do příběhu dostanu a to C.L.TAYLOR prostě umí

Agnesita
08.08.2018 4 z 5

Kniha se špatně odkládala, potřeba číst dál byla velká. Ale přece jen jsem už četla lepší thrillery.

Lucina88
03.08.2018 5 z 5

Tak jako kniha Lez tak i tato kniha mi potvrdila, ze autorka ma opravdu talent. Psychothrillery jsou mym oblibenym zanrem a tento byl opet propracovany. Ani chvilku jsem si nebyla jista, kdo vlastne za to muze a do konce knihy me to napinalo jako blazen! A tak ma presne kniha vypadat!

buldozer5
29.07.2018 5 z 5

Zase thriller přesně, jak má být!
Na mě sice téma knihy nepůsobilo tak, jak by mělo, ale věřím, že na některé matky by mohla po dočtení příběhu padnout pořádná deprese. :D
Hlavní námět sice nebyl moc originální, ale autorka se s ním poprala velmi slušně, takže z toho vznikl zajímavý příběh, který si mě naprosto získal a málem bych knihu přečetl na jeden zátah, kdybych už v noci nepřestával vnímat děj. :) Konec trochu předvídatelný, i když se až na konec čtenářovi nabízely jasné dvě možnosti, jak to dopadne-jestli se Billy vrátí nebo ne...

bara1447
18.07.2018 5 z 5

Asi v polovině knížky jsem si říkala, že už určitě vím, jak to bylo...ale byla jsem úplně mimo. Tohle je přesně můj šálek kávy, skvěle se to četlo a přečteno jsem měla bleskovou rychlostí.

Nixa
22.06.2018 3 z 5

No já nevím... Podle vysokých hodnocení jsem čekala, že se mi kniha bude líbit, ale bohužel. Ze začátku jsem byla spokojená, kniha se četla dobře a byla jsem zvědavá jak to bude dál. V půlce knihy jsem si říkala, že se tam nic moc neděje a celkově jsem se začínala nudit. Překvapená na konci jsem byla, protože děj vás pořád tlačí někam jinam a vy si myslíte, že víte jak se to bude vyvíjet, ale nevíte. Přesto jsem z knihy trochu zklamaná.
Od autorky mám ještě Útěk a teď nevím jestli se do knihy pustím nebo ne.

Mandlevest
02.06.2018 5 z 5

Tak to mě bavilo. Knížka má spád, je napínavá a byla jsem hodně zvědavá jak dopadne. Doporučuji.

Vladísek
02.06.2018 4 z 5

Příběh jedné zdánlivě spokojené rodiny, kterou postihne tragédie, když zmizí mladší syn. Toto zmizení postupně odkrývá faleš, ve které rodina žila a je spouštěčem lží a přetvářky. Kniha se mi dobře četla, ale konec byl pro mě takový nijaký, čekala jsem nějaký šokující zvrat, který nepřišel. Přesto hodnotím 4 *, protože mě to bavilo a určitě jsem se nenudila.

PetraBery
30.05.2018 4 z 5

Nejhorší noční můra každé matky se stane skutečností pro hlavní hrdinku Claire, když zmizí její dospívající syn Billy. Claire zjišťuje, že téměř každý z rodiny má svá tajemství, kterým postupně přichází na kloub. Dobře psaný psychothriller, za mne z přečtených knih od autorky asi nejlepší.

iveta35
04.05.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Supr počteníčko.

Taive
25.04.2018 3 z 5

Thriller není můj obvyklý žánr, tuhle knihu jsem si vzala na základě doporučení. Musím uznat, že stránky mi letěly pod rukama jak divé, opravdu skvěle se to čte. Na rozdíl od většiny čtenářů nicméně tohle nepovažuju u knihy za důležitý faktor. Mnohem víc mě zajímá, co mi po ní zůstane, poté co ji dočtu, a v tomhle případě, no... nevím nevím. Hlavní postavy byly uvěřitelné a dostatečně propracované (až na samotného Billyho, který jako by byl víc noční můra než člověk). I ústřední myšlenka vztahu matky a dítěte v nesnázích, kterému zoufale touží pomoci, by mohla být skutečně silná. Jen kdyby nevedl postup jejího "vyšetřování" od ničeho k ničemu, s výpadky paměti násilně narvanými tam, kde se to zrovna autorce hodilo. Rozřešení celého případu tak nahodilým způsobem mi nesedlo. Knize navíc hodně škodí český překlad zodpovědný za to, že chatová konverzace (opravdu důležitá pro děj a navíc hlavní prostředek napětí) je matoucí a čtenáře zbytečně odvádí na falešnou stopu. Zmizelý mě skvěle zabavil při dlouhé cestě autobusem, nic víc pro mě ale neznamená.

SimonaP
25.04.2018 2 z 5

Knížka o ničem, bez napětí, postavy nesympatické, čekala jsem alespoň nějaký šokující konec, a ono nic.

Didi15
18.04.2018 5 z 5

Super kniha, líbila se mi od autorky asi nejvíce. Uvěřitelné, bravo.

sabca
09.04.2018 4 z 5

První kniha od této autorky. Moc se mi líbila. Stále mě to nutilo číst, abych se dopátrala konce, který byl pro mně překvapením. Určitě si přečtu další knihy této autorky.

šipek
27.03.2018 4 z 5

Tak kniha se neskutečně dobře čte, má spád a pomalu se nedá odložit. Příběh je dost realistický, tak nečekejte žádné bombastické změny. Lež a přetvářka se táhne celým dějem tohoto psychothrilleru. Trošku jsem byl zmatený v chatovacích minikapitolách. Nevěřil jsem co muže způsobit jeden polibek v opilosti manžela Claire paní učitelce Billyho a Claire rozhodování zda kvůli tomu opustit manžela nebo mu odpustit.

sestricka1
08.03.2018 4 z 5

Dost realistické vyprávění, žádná červená knihovna. I když na můj vkus české ženy výchova puberťáků neskutečně benevolentní a pak jsou tu vidět ty konce. Ale i tak to je.....

čef
03.03.2018 5 z 5

Poutavě(i když možná trochu mnohoslovně) popsaný příběh ženy, která se postupně dozvídá pravdu o svojí "dokonalé" rodině až je z toho chvílemi úplně mimo. Asi nejsem ten, na kterého autorka zaměřuje svoje umění především, ale přesto jsem docela spokojen a knihu doporučuji zejména ženám s dorůstajícími pubescenty resp. adolescenty.

Vikos
27.01.2018 5 z 5

Zmizelý je ten typ knížky, od které se nejde pustit, když se do ní zažerete.
Mám pocit, že tuhle větu poslední dobou píšu pořád: Konec byl smutný. Ne ale vážně smutný byl.
Každopádně knížka to byla skvělá. Jak už tady (v komentářích) bylo zmíněno, knížka je čtivá. Určitě si přečtu i další knížky od autorky. (A hrozně jsem si Billyho oblíbila)

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Já jsem po přečtení byla moc spokojená, tento pocit si vybavuji i teď po několika měsících od přečtení, kdy zpětně dopisuji komentář. Kniha měla spád, od samého začátku mě vtáhla do děje a z pozice matky mě hodně zasáhla. Rozhodně si přečtu i další autorčiny knihy.

broskev28
26.12.2017 3 z 5

Kniha určitě dobrá, realistická, uvěřitelná. Žádné rituální vraždy, které sleduje dítě pod postelí. Co mě ovšem - nikoli poprvé - fascinuje, to jsou "osudové" dvě věty na zadní straně přebalu, stejně jako některé části anotace. Někdy mám pocit, že jsem asi četla jinou knihu. Anebo že ji ten, kdo anotaci psal, naopak nečetl.
Psychothrilery rozhodně záměrně nevyhledávám, ale tento mě příjemně překvapil. Taková normální rodina, dokud nezmizí mladší syn. Čtivé, dobře napsané. A stejně jako vnimat_Krasu, smekám před paní Pernicovou: chatovací vsuvky jsou bravurní, žádná nápověda pro tápající čtenáře.

thrillery psychologické thrillery zmizení dětí

C. L. Taylor
britská, 1973