Zmizelý

Zmizelý https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324812/mid_zmizely-qkC-324812.jpg 4 373 106

Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá? Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak nění divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda. Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity. Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stres. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Missing , 2016

fis.rena
20.12.2017 4 z 5

A mně se to líbilo,je to fajnově napsaný psychothriller,zcela reálný,kde o napětí není nouze a můžu říct,že když jsem se začetla,stránky lítaly. Příběh rodiny,který se může stát komukoliv. Čtení je chvílemi smutné,deprimující z pohledu matky a na konci jsem si říkala,že vlastně kvůli takovým obdobným "kravinám" se dějí lidské tragédie.

jiri77
19.12.2017 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Napínavé a má to spád,velmi čtivé. Určitě se někdy pokouknu i po jiných knihách autorky.

Ben Nevis
27.11.2017 4 z 5

Trochu je mi líto, že výpadky pamětí matky slouží jenom k většímu vyvolání napětí. Autorka použila i další zavádějící vsuvky, ale funguje jí to dobře.

perpe2a
19.11.2017 3 z 5

Dobře napsaný psychothriller, stojí za přečtení. Já jsem už načetla vícero a proto mi přijde v porovnání s jinými průměrný, takže nebylo to špatné, ale víckrát se k němu určitě nevrátím.

mirunda
16.11.2017 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla a měla spád. Pro mne zatím nejlepší od autora.

Kamil2
08.11.2017 1 z 5

Psychothriller spíš pro mne jako pro čtenáře, kterého nebavil příběh, styl psaní...šlápl jsem vedle.

zuzana2599
27.10.2017 4 z 5

Zmizelý je v každém případě dobrý psychothriller, nelze mu upřít čtivost a napětí, které je znát na každé stránce. No mám-li být upřímná, sama jsem podobného věku jako Claire, stejně mám dva dospělé syny jako Claire a mě tedy tato kniha dost deprimovala a rozesmutnila. Ano, je to příběh reálný, který se může stát komukoliv, dobře napsaný, ale podruhé bych asi po něm nesáhla...

dlabikk
26.10.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, bohužel rozuzlení bylo celkem zklamání.

V28
23.10.2017 5 z 5

Čtivá, dobře napsaná kniha, ve které si snad ani chvilku nemůžete myslet, že víte jak to je a kdo je vlastně čeho oběť. Jediná jistota je, že Billy prostě zmizel.

mandari
20.10.2017 3 z 5

Velké plus vidím v tom, že až skoro do konce nebylo jasné, jak vše dopadne. Na druhou stranu se v knize nabízelo se mnoho podnětů a témat, které mohly dát knize úplně jinou šťávu, ale bohužel nebyly využity. Kniha celkově nebyla špatná, ale chvílemi mne nudila.

jasmína
19.10.2017 5 z 5

Kniha se m opět moc líbila. Ale oproti knize Náhoda méně, v té bylo přece jen více mrazivého napětí....

Blondebookdevil
12.10.2017

Těžko se přelouskal začátek, a ani mě pak v té změti nezajímalo, jak to celé dopadne. Konec byl, no, jak to nazvat, podivný, nesmyslný. Na obálce to vychvalovali az příliš. :D

Puntíkatýhrnek
06.10.2017 5 z 5

Na začátku mi kniha přišla vcelku nudná, odložila jsem jí po pár stránkách a vrátila se k ní až poté, co jsem neměla co jiného číst...a asi to bylo dobře, protože mě chytla...Závěr byl pro mne neočekávaný a musím říct, že nejspíš proto, že jsem sama matka dvou synů, tohle téma mě dost zaujalo...příběh má rozhodně svou hloubku, autorka naprosto dokonale vystihla to, co nejspíš někdy napadne každého rodiče...jen doufám, že u většiny rodičů to zůstane jen ve fázi černých myšlenek... Za mě doporučuji a určitě zkusím i další autorčiny knihy.

vnimat_Krasu
05.10.2017 3 z 5

Dostat desetikorunu za každou knížku o zmizelým dítěti za posledních deset let, vydělám si na kolotoč.
Ještě klika, že je C. L. Taylor tak skvělá autorka a umí dávkovat napětí i u knížky, která není ani zdaleka tak akční a přímočará jako Lež. Formálně není příliš co vytýkat, příště prosím ale trochu originálnější téma.

PS: Půl hvězdičky pro překladatele, kterej se musel v chatovacích miniepizodkách pohrát s překladem angliny, u který z pochopitelnejch důvodů není jasný pohlaví. Zmátlo to i mě.

TracyB
02.10.2017 5 z 5

Tahle kniha je pro mě autorčina nejlepší. Bez rozmýšlení. Silný a napínavý příběh plný emocí a zvratů mě uchopil do svých spárů a až do svého nečekaného rozuzlení nenechal vydechnout. Perfektní thriller, který stojí za přečtení.

petrarka72
28.09.2017 5 z 5

Vina rodičů - vina dětí. A odpuštění... Napsáno čtivě, ale neradno vynechávat - informace vedoucí k odhalení tam roztroušeny jsou. Přečteno jedním dechem a velká spokojenost.

teeyinka
17.09.2017 3 z 5

Ze všech knih autorky se mi tato líbila nejméně. Je to však i tak velmi čtivé, vyuzlení bylo (alespoň pro mě) nečekané, a tak to vlastně splňuje vše, co očekávám od knihy, u které se chci odreagovat a strávit propršené nedělní odpoledne.

Terez25
15.09.2017 3 z 5

Kniha mě bavila, je čtivá, ale je to ta z těch knih, na které si za týden už ani nevzpomenete.

kikies
11.09.2017 3 z 5

Tváří se to napínavě, všechny ty výpadky a příhody, co Claire prožívá, slibují něco mnohem bombastičtějšího a drsnějšího, než z příběhu nakonec vyplyne. Trochu mě to zklamalo. Po psychologické stránce velice zajímavé a bohaté, ale samotná zápletka byla jakási podivná, ani postavy na mě nepůsobily nijak sympaticky... Lež byla určitě lepší!

silhavaemilka
11.09.2017 4 z 5

Kniha se pěkně četla. Byla zajímavá od začátku skoro do konce jsem nevěděla pořád co čekat....

thrillery psychologické thrillery zmizení dětí

C. L. Taylor
britská, 1973